Sisuturundus

Millised on VPNi kasutamise eelised?

Kui sa tahad rahuliku südamega internetis surfata, tasub mõelda virtuaalse eravõrgu ehk VPNi hankimisele. Selle tarkvara olemasolu tagab internetis surfates, faile alla laadides, sisu jagades ja oma igapäeva toimetusi tehes sinu privaatsuse ja turvalisuse.

Praegusel ajal on internet täis jälgijaid, spioone, pahavara, häkkereid ning teenusepakkujatel ja valitsusasutustel on seaduslik õigus privaatsetele andmetele ligipääsu nõuda. Seetõttu on vajadus privaatsuse järele tugevam kui kunagi varem.

Selgitame, kuidas VPN võimaldab sul ennast kaitsta ning tutvustame parimaid VPN-teenuseid, mis praegu turul on. Sealhulgas näiteks Private Internet Access.

Mis on VPNide kasutamise plussid?

Peida oma IP

Sinu IP-aadress näitab kohe, kus sa parajasti maailmas viibid ning võimaldab teenusepakkujatel või valitsusasutustel sind tuvastada. VPN peidab su IP-aadressi kasutades selleks eraldi serverit. Sedasi saad alati anonüümseks jääda.

Peida oma brauseritegevus

Maailmas toimub aastas miljoneid turvarikkumisi, kuid paljud kasutajad ei saa isegi aru, et nende andmed on varastatud. VPNiga liiguvad su andmed läbi turvalise digitunneli sinu seadmest lõpp-punkti.

Enamik VPNide ka krüptivad sinu andmed, mis tähendab, et sinu online-kohalolu ja tegevusi ei saa tuvastada. Sa jääd täiesti anonüümseks. Krüptimine annab sulle veel lisakaitsekihi ning enamik kvaliteetseid VPN-teenuseid kasutavad koodi ja tehnoloogiaid, mida veel ükski tarkvara murdnud pole.

Tee avaliku wifi kasutamine turvaliseks

Avaliku wifi kasutamine on ohtlik, kuna häkkerid ja küberkurjategijad saavad privaatsetele andmetele avatud võrgus lihtsasti ligi. Oma andmeid läbi VPNi suunates võid isegi tasuta wifi võrgus end turvaliselt tunda. Sinu andmed on krüptitud ja I- aadress peidetud.

Saa ligipääs asukohapõhisele sisule

Tahad kodust USA Netflixi vaadata? Tahad Hiina või Venemaa tulemüüride taga asuvaid veebilehti külastada? Kas mõni veebileht ei anna ligipääsu, kuna asud vales riigis?

VPNiga saad valida suure hulga serverite seast, mis asuvad üle kogu maailma, et enda IP asukohta peita ning asukoha järgi blokeeritud sisule ligipääs saada. Nagu alati, on sinu ligipääs privaatne ja turvaline. Võid vaadata filme, telesarju, dokumentaalfilme ja lastesaateid ilma selle tüütu „sisu ei ole teie asukohas kättesaadav“ sõnumita!

Hangi odavaid pileteid

Kas teadsid, et VPNiga saad sa ka odavaid lennupileteid osta? Põhjus peitub selles, et lennupiletite veebilehed pakuvad olenevalt asukohast erinevaid hindu. Seega võid oma tõelist asukohta erineva serveri abil peita ning osta pileteid sealt, kus need parajasti kõige soodsamad on. Sedasi saad veebis ostes raha säästa. See on veel üks VPNi eelis, millest paljud inimesed isegi teadlikud pole.

See on seda väärt

Vaid mõne euro eest kuus saad registreerida end kvaliteetse VPN teenuse kasutajaks, mis garanteerib sinu anonüümsuse ja privaatsuse internetis oma lemmiktegevusi tehes.

Teenuse seadistamiseks pole vaja keerulisi samme läbida – kõik on kiire ja lihtne. Kohe kui VPN teenus on installeeritud – näiteks äppi kasutades või läbi veebilehe – hakkab sinu seade automaatselt turvalist teenust kasutama.

Teenusepakkujatel on olemas ka funktsioonid nagu kill switch ehk tapalüliti, mis tagab sinu privaatsuse igal ajahetkel. Kohe kui turvaline ühendus peaks katkema, lõpetab kill switch sinu ühenduse, kuni turvalisus on taastatud. See tähendab, et sinu identiteet ja kohalolu on alati varjatud.

Torrentite tõmbamine, veebilehtede külastamine, erineva meedia tarbimine, piletite broneerimine ja avaliku wifi kasutamine ei ole ilma VPN turvakihita lihtsalt seda väärt. Milleks riskida?

Mis VPN valida?

VPN-teenused suletakse vahel, sest võimud seostavad neid piraatluse ja autoriõiguste probleemidega – kuigi tegevused nagu torrentite kasutamine on tegelikult täiesti legaalsed. Sel põhjusel on oluline teada, millised on turul kõige paremad teenusepakkujad. Reklaamitakse meeletul kogusel erinevaid VPNe ja kuigi paljud neist on täiesti ausad, siis osad peidavad endas lihtsalt pahavara.

Analüüsime regulaarselt turu parimaid VPN teenusepakkujaid, et sulle neist parimaid soovitada. Vaatame faktoreid nagu privaatsuspoliitika, turvatehnoloogiad, krüptimine, kiirus, maht ning funktsioone nagu kill switch’id ja DNS lekkekaitse, et valida välja parimatest parimad.

Meie lemmikute seas on PIA, ExpressVPN ja NordVPN, kuid kuna VPN-teenusepakkujad muutuvad regulaarselt, tasub alati enne raha välja käimist vaadata üle kõige hiljutisem nimekiri. Miks mitte parima otsuse jaoks meie praeguseid arvustusi sirvida, et sa parima otsuse teha saaksid? Ole internetis turvaline ja naudi sirvimist täiel rinnal!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.