Moeekspert Urmas Väljaots arutleb: kas nutikell sobib iga riietuse juurde?

Nutikellad on mõeldud kogu aeg randmel kandmiseks. Seda nii oluliste tervisenäitajate salvestamiseks, aga ka muude praktiliste omaduste tõttu. Moeekspert Urmas Väljaots arutleb artiklis, kas tuleb valida maitseka riietuskomplekti ja nutikella vahel või sobib nutikell siiski igale üritusele?

Aksessuaarid mängivad oma stiili väljendamisel olulist rolli, kuna ehete, rihmade, peakatete, jalatsite, sallide ja kellade abil saab tagasihoidlikule riietusele palju vürtsi ja iseloomu lisada.

“Kellad, sealhulgas ka nutikellad, sobivad igale poole ja igale üritusele,” arvab moeekspert Urmas Väljaots.

Ta selgitab, et iseenesestmõistetavalt mõjuks liiga sportlik pulsikell või lapsik plastmasskell piduliku riietuse juures natuke kentsakalt, kuid üldjuhul saab otsustavaks kella rihm. Odav plastikrihm mõjub odavalt, šikk metall- või nahkrihm muudab aga kella stiilseks.

Kui kellamudeli sportlik või ulmeline disain mõjub pigem nagu Terminaatori või Transformeri filmist, siis võiks ta pidulikumale sündmusele minnes pigem koju jätta.

“Minimaalsema disainiga kellad koos elegantse rihmaga sobivad aga igale poole,” ütleb Väljaots.

Nutikell kui aksessuaar

Tänapäeval on nutikellade valikus juba mitmeid mudeleid, mis lisaks oma tehnoloogilistele omadustele mõjuvad ka stiilse aksessuaarina. Huawei on äsja toonud turule uue Watch GT 4 nutikella, mis pakub nutikella funktsionaalsust olles samal ajal klassikalise käekella välimusega.

Tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina sõnab, et Huawei Watch GT 4 nutikellal on kolm väiksemat ja kolm suuremat versiooni, mis on kõik erineva rihmaga. Suurema mudeli puhul saab valida rohelise, musta ja titaanist rihma vahel ning väiksema mudeli puhul valgest nahast, kuldse ja hõbedase roostevaba vahel. See annab Mishina sõnul võimaluse sobitada kella igale sündmusele – ka kõige pidulikuma riietuse juurde.

“Eelmise Watch GT põlvkonna ümmargune disain on 46mm mudeli puhul arenenud kaheksanurkseks, mis annab kellale modernse ja elegantse välimuse. 41mm mudel on ümmargune, kuldne ning ka selle välimuses on kasutatud geomeetrilisi elemente, et luua uus, kuid samas väga klassikaline kell,” kirjeldab tehnoloogiaekspert. 

Teiste aksessuaaride sobitamine kellaga

Käekelladega sobivaid aksessuaare valides on kõige lihtsam leida kella juurde sobivad käevõrud ning püksirihm.

“Kui kellal on ekstravagantset värvi rihm, siis kardinaalselt teist karva vöö võib mõjuda veidralt,” leiab moeekspert. Ta lisab, et eks taaskord peab vaatama üldist harmooniat. Igapäevaste komplektide juures võib eklektiline ehtevalik kellarihma kõrval mõjuda päris lahedalt.

Väljaots soovitab, et nutikellade puhul on suureks eeliseks ka see, et nende numbrilaua välimust saab vajadusel sättida komplektiga harmooniasse.

“Seiklusrikkama maitsega inimestel soovitan seda kindlasti katsetada,” lausub Väljaots. Ta lisab, et kõige primitiivsem, lihtsalt nelja diginumbriga kellaaeg mustal taustal mõjub tõesti natuke kurvalt ja vaimuvaeselt – ajal kui asjade personaliseerimine on muutunud standardiks.

Jekaterina Mishina täpsustab, et Huawei Watch GT 4 puhul on võimalik valida üle 25 000 erineva numbrilaua vahel, millest osa on alati nähtaval. “See muudab nutikella eriti sarnaseks tavakellale,” tutvustab tehnoloogiaekspert uue stiilse nutikella võimalusi. Ta lisab, et uued numbrilaua kujundused on elegantsemad kui kunagi varem, pöörates suurt tähelepanu detailidele ja funktsioonidele, mis sobivad suurepäraselt kella välimusega.

Lihtsamate pidulike riietuste puhul soovitab moeekspert Urmas Väljaots endalt küsida, ega üks või teine ese pole liiga sportliku välimusega.

“See kehtib ka aksessuaaride ja nutikellade puhul,” võtab moeekspert nutikellade sobivuse pidulikele sündmustele kokku. Samas soovitab ta ka mitte üle pingutada. “Soov nähtavalt kõigist üle särada ei mõju samuti maitsekalt,” suunab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.