Moodsad kodumasinad ja nende uued põnevad lisad – mida oodata?

Kodumasinate maailmas puhub pidevalt uusi tuuli. Modernne kodu väärib häid kodumasinaid, mis peavad sammu tänapäeva tehnoloogiaga. Foto: k-rauta.ee

Ühe kiireneva elutempo juures otsitakse viise, kuidas oma aega kõige efektiivsemalt kasutada. Selleks, et vaba aeg kodutöödele ei kuluks, on mitmed tavapärased kodumasinad saanud omale nutikad lisad ja täiendused. Vaatame lähemalt, milliste funktsioonide osas tasub silmad lahti hoida ja mida tänapäeva kodumasinad pakuvad. 

Nutikad kodumasinad: mis need on ja miks neid eelistada?

Kõik kodumasinate tootjad soovivad tihedas konkurentsis silma paista. Seega otsitakse üha uusi funktsioone, mis muudaksid seadmete töö paremaks, kiiremaks ja mugavamaks. Näiteks tänapäeval domineerivad turul kodumasinad, mille režiimi saab valida ühe nupuvajutusega või mis suudavad lausa iseseisvalt töötada. 

Muidugi on ka inimesi, kes endiselt eelistavad lihtsaid ja tavalisi masinaid. Kui on aga valida lihtsa või nutika vahel, kumba võtta? Siin on kuus põhjust, miks nutikad kodumasinad on hea valik:

  1. Nutikad kodumasinad hoiavad sinu aega kokku, tehes tööd kiiremini või hoopis iseseisvalt.
  2. Neil on spetsiaalsed režiimid või funktsioonid, mida saab valida ühe nupuvajutusega või teeb valiku masin ise.
  3. Kasutamine on mugav ja lihtne ehk ise ei palju pead vaevama. Mõned funktsioonid võivad olla sellised, mille puhul alguses tundub, et neid ei ole vaja, kuid kasutades on näha, kui mugavaks need elu muudavad. 
  4. Nii mõnigi kodumasin on kaugjuhitav ehk seadme saab läbi telefoni panna tööle või jälgida selle tööd.
  5. Nutikaid kodumasinaid on võimalik kohandada vastavalt enda soovidele ja vajadustele, luues tõelise kasutajamugavuse. 
  6. Kõigele lisaks on tänapäevased targad masinad on keskkonnateadlikud, hoides töötamisel kokku energiat ja vett. 
Foto: k-rauta.ee

Kiirem ja efektiivsem koristamine – robot- või varstolmuimeja

Koristamine ja majapidamistööd on üks põhilisi kohti, kus soovitaks aega kokku hoida. Seega on ka paljud nutikad kodumasinad just nimelt selles kategoorias. Üks tuntumaid abimehi on kindlasti robottolmuimeja.

Robottolmuimeja teeb iseseisvalt tööd. Seda saab seadistada töötama just nii nagu vaja, vastavasse piirkonda ja ajavahemikku. Et töö oleks efektiivne, tunnevad uusimad robottolmuimejad ära takistused, kaardistavad ja planeerivad ise oma tööd ja pesevad ka põrandaid. 

Kes aga päris robottolmuimejat ei soovi, siis varstolmuimeja on samuti hea alternatiiv. Ilma juhtmeta varstolmuimeja võtab vähe ruumi, on vaikne ja käes kerge. Mõned mudelid saab ka väiksemaks käsitolmuimejaks teha või pakuvad need jällegi märgpuhastuse võimalust. 

Foto: k-rauta.ee

Tark pesumasin

Korralik pesumasin on oluline osa majapidamisest. Kuigi tavaline pesumasin teeb samuti oma tööd hästi, areneb tänapäeva pesumasinate tehnoloogia aina edasi ning masinaid varustatakse funktsioonidega, mis teevad pesupesemise lihtsamaks, kiiremaks ja nutikamaks. 

Paljud pesumasinad on varustatud erinevate pesuprogrammidega, et rõivaid paremini puhastada ja nende eluiga pikendada. Näiteks aurufunktsioon, mis hävitab kahjulikke baktereid või eraldi programmid siidile ja villale, on vägagi tarvilised lisad. 

Enamus uuemaid pesumasinaid võimaldavad ka pesutsüklit edasi lükata. Ehk kui programm on valitud ja kõik on valmis, saab seadistada pesu pesemise näiteks varahommikuks või mis iganes ajal mugavam – või vaiksem – on. Nutikamad pesumasinad võimaldavad seda teha ka läbi rakenduse.

Üks mugav ja säästlik lisa uuematel pesumasinatel on kuivatifunktsioon. Paljudes kodudes on pesumasin ja kuivati eraldi ning võtavad palju ruumi. Tänapäeval on ohtrasti saadaval ka pesumasinaid, mis peale pesu pesemist ka kuivatavad riideid, nii et võta masinast ja pane kasvõi kohe selga! 

Üha enam pööratakse pesumasinate puhul tähelepanu ka keskkonnasäästlikusele. Seega uuemad mudelid kulutavad pesutsüklite jooksul vähem vett ja elektrit või omavad ökonoomset pesurežiimi.

Foto: Foto: k-rauta.ee

Köök on kodu süda

Köögis olev väiketehnika ja suured kodumasinad on pidevas täiendamises. Kodumasinad muudetakse energiasäästlikumaks ning lisatakse funktsioone, mis muudavad nende töö efektiivsemaks ja mugavamaks. 

Hea külmik on igapäevaselt väga oluline. Kuigi tavaline külmik saab samuti oma tööga hakkama, muudavad uued tehnoloogiad külmkapid energiasäästlikumaks ja tagavad ühtlase külma ning niiskuse jaotumise. 

Uuemad lisafunktsioonid on väga mitmekülgsed. Lihtsasti ligipääsetavad riiulid ja sahtlid teevad kasutuse mugavamaks. Paljud külmkapid ei kipu ka enam jäätuma või vajadusel sulatavad end ise. Nutiühendus ja sellega kaasnevad hüved on ka uuematel tippkülmikutel.

Ka ahjudel on lisasid, mis muudavad tavalise söögitegemise lihtsamaks ja viib road restoranitasemele. Lihatermomeetrid, SteamBake, kolmetasandiline ühtlane küpsetamine ja väljatõmmatavad siinid on vaid mõned lisadest, mida tänapäevased nutikad ahjud endas peidavad. 

Üha enam langetatakse valik kuumaõhufritüüri kasuks. See ühendab endas tavalise ahju ja mikrolaineahju ning võtab köögis tunduvalt vähem ruumi. Sellega on söögi valmistamine kiire, imelihtne ja tervislik. 

Ka nõudepesumasinad muutuvad aina targemaks. Säästlikum pesu tähendab vähem elektri- ja veetarbimist, aga endiselt kõrget standardit puhtuses. Nõude jaoks on spetsiaalsed režiimid, kus saab ka oma lemmikud salvestada, ning nõude paigutamisel aitavad reguleeritava kõrgusega riiulid. Muidugi on olemas ka targad nõudepesumasinad, mida saab käivitada distantsilt läbi telefonirakenduse.

Foto: Foto: k-rauta.ee

Kui vaadata, millised uued kodumasinad tulevad müügile, siis on näha tõusvat trendi nutilahenduste osas. Paljud neist on ühendatud internetiga ja saab kontrollida mugavalt telefoni kaudu. Ka kasutusjuhendid on kolinud internetti ja rakendustesse.

Kodumasinate maailmas puhub pidevalt uusi tuuli. Modernne kodu väärib häid kodumasinaid, mis peavad sammu tänapäeva tehnoloogiaga. 

K-rauta veebikaubamaja pakub sulle laia valikut tarku ja andekaid kodumasinaid tuntud brändidelt ja soodsate hindadega. Tule uudista ja avasta enda jaoks midagi uut ja nutikat!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.