Norra AI ekspert Elin Hauge: “Algteadmised tehisintellektist peaksid olema igale juhile kohustuslikud.”

Norra tehisintellekti eksperdi, kõneleja ja ärinõustaja Elin Hauge sõnul on tehisintellekti mõju ühiskonnale võrreldav auto kasutuselevõtuga.Foto: Mainor Ülemiste

Mai algul astub Ülemiste City Future Forumi konverentsil teiste seas üles ka rahvusvaheliselt hinnatud Norra tehisintellekti ekspert, kõneleja ja ärinõustaja Elin Hauge, kelle sõnul on tehisintellekti mõju ühiskonnale võrreldav auto kasutuselevõtuga.

Uuel tehnoloogial on oma ohud

“Tehisintellekt muudab juba lähitulevikus olulisel määral ettevõtlust. Selle kasutamine ja mõistmine saab sama tavaliseks nagu arvutikasutamise oskus. Seetõttu on algteadmised tehisintellektist igale juhile juba lähitulevikus kohustuslikud. Muutus on alanud ja läheb ainult edasi – tehisintellekt mõjutab põhjapanevalt nii ettevõtlust kui inimeste elusid,” annab Hauge aimu, millest ta konverentsil kõneleb.

Hauge sõnul on tehisintellekt ilmselt kõige rohkem muutusi kaasa toonud tehnoloogiline areng inimkonna ajaloos, see on võrreldav autode kasutuselevõtuga. Praeguseks on aga selge, et kõigi võimaluste kõrval tuleb selle uue tehnoloogia puhul arvestada ka ohtudega.

Tehisintellekt on igapäevaselt kasutusel juba ammu

Ülemiste Citys kasutatakse tehisintellekti juba 2018. aastast, kui see rakendati parkimiskohtade tuvastamise ja inimeste juhendamise teenistusse.

“Hiljem asendasime selle Eesti start-up’i Fyma tehisintellekti vastu ja saame lisaks analüüsida kogu linnaku liikuvust – autosid, rattureid, jalakäijaid – ning nende andmete põhjal keskkonda, infrat ja teenuseid planeerida,” ütleb Ülemiste City innovatsioonijuht ja Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve. 

Lisaks kasutatakse ettevõtte R8 Technologies arendatud sisekliima operaatorit Jennyt, mis aitab linnaku hoonetes pakkuda parimat ja energiatõhusat sisekliimat.

“Meie linnakus oli Öpiku maja üks esimesi hooneid, kus Jennyt treeniti ja piloteeriti. Näeme Ülemiste Cityt kui väärtust loovat infra-, andmete ja testijate kogukonda, kus tehisintellektil põhinevad lahendused saavad sündida,” ütleb Ursel Velve.

Ta lisab, et veel sel kevadel lansseeritakse Ülemiste City Test City teenus, et aidata kaasa Eesti innovatsiooni edulugudele, millel on potentsiaali vallutada kogu maailm.

“Edaspidi saavadki ettevõtted hakata oma teenust või toodet Ülemiste Citys katsetama,” viitab Velve.

Elin Hauge astub Ülemiste City Future Forumil üles, et rääkida tehisintellekti teemal kolmapäeval, 10. mail kell 9.45.

Konverentsil saab näha ja kuulata teisigi valdkonna eestvedajaid, eksperte ja visionääre nii kodust kui välismaalt. 

Tutvu kogu Future Forumi programmiga SIIN.

Mis on Future Forum?

Ülemiste City Future Forum keskendub neljale tulevikku vaatavale ja inspireerivale võtmevaldkonnale: tulevikutrendid, innovatsioon ja andmed, talentide avastamine ja arendamine tervislikus keskkonnas ning roheline mõtteviis kui uus reaalsus ja ärivõimalus.

Ülemiste City on 18 aastaga kasvanud suurimaks targaks linnaks. Tegemist on linnaga, mis on täis rahvusvahelist kogemust ja partnereid, kus on tänaseks kokku 500 ettevõtet ja 16 000 talenti enam kui 70 riigist. Ülemiste City on keskendunud innovatsiooni juhtimisele, talentide meelitamisele Eestisse ja nutika keskkonna loomisele, millest saab kasu kogu ühiskond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.