Nutikas tulevik: telefonid, mis loovad trende

Mõned telefonid tulevad turule tõeliselt innovatiivsete uuendustega, teised aga lihtsalt täiustavad vana. Millega kõige rohkem tegeletakse?Foto: Geralt / Pixabay

Tehnika meie ümber areneb tohutu kiirusega. Nutitelefonid on märkamatult saanud peaaegu et asendamatuks osaks meie elust. Iga telefonitootja soovib, et tema uus mudel oleks eriline, tõmbaks tähelepanu ja müüks hästi. Seega on telefonid pidevas arengus.

Kuna uutel trendidel ja arendustel on raske silma peal hoida, siis siin on kokkuvõtte, millega tänapäeva telefonid silma paistavad. 

Uuendused ja täiendused

Nutitelefonid sisaldavad üha enam uusi lisasid, mille puhul võib-olla ei teadnudki, et neid vaja on. Mõned telefonid tulevad turule tõeliselt innovatiivsete uuendustega, teised aga lihtsalt täiustavad vana. Millega kõige rohkem tegeletakse?

Ilmselt lisa, mille kallal kõige rohkem vaeva nähakse, on kaamera. Inimeste jaoks on hea pildikvaliteet väga tähtis, sest nutitelefoni kaamera on väikesed taskukaamerad peaaegu välja söönud. Teiseks on oluline mälumaht, kuna neid kõrgkvaliteetseid pilte tuleb kuskil hoida ning ka rakendused muutuvad aina mahukamateks. Täiendusi üritatakse sisse tuua ka telefoni välimuses: suurus, kaal ja kuju. Kuna tehisintellekt ja virtuaalmaailm arenevad aina kiiremini, siis ilmselt puhuvad ka tulevikutuuled sealtpoolt. 

Kui üks firma loob midagi, mida inimesed armastavad, siis tavaliselt hakkavad ka teised seda oma uutes telefonides kasutama. Kuna iga telefonitootja on millegi innovatiivsega välja tulnud, siis vaatame, millega eri margi nutitelefonid silma paistavad. 

Apple telefonid

On igati paslik alustada seda nimekirja tootjaga, mis põhimõtteliselt pani aluse tänapäeva nutitelefonidele. Näiteks Apple oli esimene, kes lõi telefonis mugavalt kasutatava veebribrauseri, Youtube rakenduse ja muidugi Siri. Mida on aga Apple viimasel ajal teinud ja mida on sealt firmast veel oodata? 

Päris ratast enam ei hakata leiutama, aga uus Apple on teinud mitmeid tarkvara põhiseid uuendusi, mis muudavad selle veelgi kasutajasõbralikumaks ja paremaks. Apple nutitelefonid on tuntud oma heade kaamerate poolest, nii et ka seal jätkab Apple aina kõrgemale pürgimist. 

On ka päris originaalseid lisasid. Uus Apple sisaldab näiteks hädaolukorra tuvastamise vidinat. Kui satud õnnetusse, pakub see sinu eest hädaabisse helistamist. Apple katsetab ka e-SIM kaardi lähenemist, mis tähendaks, et füüsilised SIM kaardid võivad tulevikus kaduda. Iga uus Apple sisaldab midagi uut ja põnevat. 

Foto: Mika Baumeister / Unsplash.com

Samsung telefonid

Samsung on üks tänapäeva uuenduslikumaid brände, julgedes katsetada ka täiesti uute kontseptsioonidega. Innovatiivsuse koha pealt oli Samsung esimene, kes tuli turule korraliku volditava nutitelefoniga, mis juba iseenesest avab tohutult võimalusi tuleviku uuenduste jaoks. Samsung ise on seisukohal, et tuleviku telefonid ongi kokkukäivad. 

Samsung arendab aktiivselt ka kiipe, mis võimaldavad rohkem jõudlust, vähem aku kulutamist ja muudki. Ka ekraanitehnoloogia on Samsungil läbimõeldud, kasutades imeõhukest AMOLED-i. Kui uued tuuled tehnoloogias on sinu jaoks huvitavad, siis Samsung telefonid seda ka pakuvad. 

Sony telefonid

Sony kipub telefoni valimisel tagaplaanile jääma, kuid tegelikkuses on tegu tõeliselt uuendusmeelse brändiga. Näiteks esimene veekindel nutitelefon oli just nimelt Sony loodud. Peale seda on peaaegu iga müügil olev nutitelefon mingil määral veekindel. 

Võttes Muusikat ja helikvaliteeti tõsiselt on Sony loonud suurepärase helisüsteemi oma LDAC formaadiga. Nad on ka ühed vähesed telefonitootjad, kes ei ole oma lipulaeva telefonidelt kaotanud kõrvaklapipesa, võimaldades helikvaliteeti, mida Bluetooth kõrvaklapid ei saavuta.

Sony on ka oma telefoni ekraanidega vaeva näinud, arendades 4K kvaliteediga ekraanid, mis muudab fotode ja videote vaatamise lausa imeliseks. Lisaks on Sony telefonid tuntud oma proffessionaalse seadistustega kaamera rakenduse ja tõetruu pildi jäädvustamisega ilma, et telefoni tarkvara seda liialt moonutaks. Nii et Sony on kaubamärk, mida ei tohiks kindlasti alahinnata! 

Huawei telefonid

Huawei on lühikese ajaga oma koha telefonide tootmises kinnistanud. Mida tähelepanuväärset Huawei on teinud? Näiteks olid nad esimesed, kes tõid turule kolme tagakaameraga nutitelefoni ja töötasid välja uudse funktsiooni, mis muutis Huawei telefoni juhtmevabaks laadimiskeskuseks teistele seadmetele. 

Huawei on ka 5G lipulaev, seega head 5G telefonid tulevad just sealt. Lisaks lööb see tootja oma hinnaga, olles konkurentidega võrreldes tunduvalt soodsam. Huawei rahastab tugevalt arendust, seega on tulevikus sealt kindlasti midagi uut tulemas. 

Xiaomi telefonid

Xiaomi eesmärk on pakkuda innovatiivseid taskukohaseid nutitelefone ja seda ta ka teeb. Xiaomi püsib suurtel telefonitootjatel edukalt sabas, kuna oma hinna kohta pakub see nutitelefon tõeliselt häid näitajaid. Parimatel on suur ekraan, mahukas aku ja märkimisväärne mälumaht. Muidugi uuendatakse ka tarkvara ning ikka ja jälle kaameraid. 

Xiaomi paistab silma oma kiirlaadimise tehnoloogiaga. Mitte ükski nutitelefon ei lae nii kiiresti kui Xiaomi. Lisaks töötati välja juhtmevaba laadimine, mis laeb telefoni selle vahetus läheduses. Hüvasti juhtmed ja isegi laadimispadi! 

Foto: Gentcreate Phothography / Unsplash.com

Nutitelefoni maailmas on raske leiutada midagi täiesti uut, kuid ometi aeg-ajalt tullakse välja tõeliselt revolutsiooniliste ja teed rajavate uuendustega. Need annavad aimu, millised võiksid telefonid olla tulevikus. 

Kui soovid omada tippklassi telefoni, mis paistab silma ja on imeline kasutada, siis tasub vaadata uusi mudeleid. Näiteks 1a.ee lehel on suur valik kõige uuemaid nutitelefone. Mine vaata ja vali enda jaoks parim!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.