Nutikell on abivahend, milleta suve mööda saata ei saa

Suvi on aeg, mil puhkame, veedame aega kodust eemal ja naudime erinevaid üritusi. Asendamatuks kaaslaseks sellel perioodil on nutikell, mis pakub igale suvenautlejale nii praktilisi kui ka stiilseid lahendusi. Tehnoloogiaekspert jagab, kuidas nutikella erinevad funktsioonid ja võimalused aitavad suvekuudest maksimumi võtta. 

Suvi on periood, mil tahame olla aktiivsed, terved ja stiilsed. Alates väljapuhkamise monitoorimisest kuni aktiivsuse jälgimiseni – nutikell on asendamatu abiline, mis aitab suve nautida täiel rinnal. Tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina jagab, kuidas oma nutikella suve jooksul kõige tõhusamalt kasutada.

Saa meeldetuletusi vee tarbimise kohta

Kuumadel suvepäevadel on äärmiselt oluline hoida oma keha piisavalt hüdreeritud. “Nutikell saab sellega aidata, andes regulaarselt vee joomise meeldetuletusi,” räägib tehnoloogiaekspert. Nii ei unusta kella kasutaja oma tervist hoida ja võib olla kindel, et tarbib piisavalt vedelikku, et aktiivne olla ja ennast hästi tunda.

Kasuta kella abivahendina üritustel ja väljasõitudel

Suvi on täis erinevaid üritusi ja väljasõite, kus nutikell osutub väga kasulikuks. Mishina toob välja, et nutikella on võimalik kasutada nii sõnumitele kiirvastamiseks, kalendri meeldetuletuste saamiseks kui ka navigatsioonivahendina.

Ürituste, reisimiste või festivalide ajal pole vaja muretseda ka selle pärast, et kotis täiendavaid laadijaid kella jaoks kaasas kanda, sest tänapäeval on mitmete nutikellade aku eluiga viidud eriti kõrgele tasemele. “Näiteks Huawei Watch FIT 3 aku peab tavapärase kasutuse korral kuni 7 päeva ning maksimaalselt peab aku vastu kuni lausa 10 päeva,” selgitab Mishina ning lisab, et see nutikell ühildub nii Androidi kui iOSiga. 

Jälgi oma aktiivsust ja treeninguid

Suvi on ideaalne aeg väljas viibimiseks ja enda liikumisaktiivsuse tõstmiseks. “Nutikell aitab kasutajal jälgida oma aktiivsust kõikidel suvistel tegevustel, olgu selleks ujumine, matkamine või rattasõit,” räägib tehnoloogiaekspert ning lisab, et kuna paljud nutikellad on veekindlad, saab neid muretult kasutada ka vees olles.

“Lisaks aitavad teatud kellade mudelid leida tasakaalu ka toitumise ja treeningu vahel, pakkudes terviklikku ülevaadet kasutaja füüsilisest aktiivsusest ja toitumisharjumustest.”

Kasuta võimalust puhkamiseks ja väljamagamiseks

Puhkus ja korralik uni on suvel sama olulised kui aktiivsus ning tervislik unerütm muutub eriti oluliseks just ringireisimiste korral. Mishina toob välja, et nutikellad võimaldavad monitoorida kasutaja und, jälgides magamismustreid ja une kvaliteeti. “Selle põhjal saab teha paremaid otsuseid oma uneaja kohta, ärkamaks igal hommikul värskena, energilise ja puhanuna,” leiab ta.

Tehnoloogiaeksperdi sõnul on Huawei oma värske kella Watch FIT 3 abil viinud une monitoorimise järgmisele tasemele. “Selle teaduspõhine unejälgimissüsteem analüüsib une kvaliteeti ning võimaldab jälgida pulssi, vere hapnikusisaldust, hingamissagedust ning märgata ebatavapärast hingamist. Lisaks annab nutiseade näpunäiteid parema ööune saavutamiseks,” selgitab Mishina. 

Täienda oma riietust

Nutikell ei ole mitte ainult praktiline, vaid ka stiilne aksessuaar, mis täiendab nii igapäevast kui ka erinevateks sündmusteks valitud riietust. Olgu stiil sportlik, elegantne või lõbus – nutikellaga saab oma välimusele alati lisada viimase lihvi.

“Kella randmepaelu saab vahetada vastavalt oma stiilile ja meeleolule. Lisaks on võimalik muuta kella sihverplaati, et see sobiks ideaalselt kokku päeva outfitiga. Randmepaelad võiksid olla kerged ja hingatavast materjalist, et tagada mugavus ka kuumadel suvepäevadel,” ütleb Mishina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.