Oled vabakutseline IT-spetsialist? Otsi tööprojekte Nico kaudu

Eestis on kanda kinnitanud uudse kontseptsiooniga IT-personaliteenuseid pakkuv ettevõte, mille kaudu saavad vabakutselised lihtsamini ligi ka suurtele projektidele.Foto: Shutterstock

IT-spetsialistide järele on turul suur nõudlus. Vabakutselisena tegutsedes saad valida just need projektid, mis päriselt huvi pakuvad. Nüüd on Eestis uudse kontseptsiooniga IT-personaliteenuseid pakkuv ettevõte Nico, mille kaudu saavad vabakutselised lihtsamini ligi ka suurtele projektidele. Loe lähemalt!

Nico Eesti juht Siim Palumets ütleb, et nende ettevõtte ülesanne on leida turult head IT-spetsialistid ja viia nad kokku ettevõtetega, kus parajasti mõne projekti jaoks lisatööjõudu vaja on.

“Me ootame infot kõikide vabakutseliste IT-spetsialistide kohta, kes oma teenust pakkuda tahavad. Mingeid lisakohustusi ei kaasne – pigem on see vabakutselistele väga lihtne viis uute “tööotsade” leidmiseks, ütleb ta.

Oled vabakutseline? Jaga oma kontakte Nicoga!

Kogu paberimajanduse ja müügitööga tegeleb Nico, IT-spetsialist saab teha seda, mis on tema põhitöö.

Palumetsa sõnul ei taha IT-spetsialistid tihtipeale tegeleda n-ö enese turundamisega, lepingute sõlmimise või müügiga. “Meie Nicos teeme kogu selle töö vabakutselise eest ära – leiame projektid, vormistame dokumendid, peame tööajaarvestust ja arveldame. Vabakutselisele on see väga mugav koostöövorm,” selgitab Palumets.

Nico lauale jõuavad ka sellised tööpakkumised, mida kunagi avalikesse portaalidesse ei pandagi.  Palumetsa sõnul on värbamisagentuuridega koostöö tegemise eelis ka see, et vabakutselised saavad infot projektidest, mis muidu nendeni ei jõuaks.

“Meie töötame nii, et kui mõni ettevõte soovib oma IT-projekti jaoks vabakutselise teenust kasutada, siis pakume seda tööd neile, kelle kontaktid meil olemas on,” lisab ta ja kutsub üles kõiki vabakutselisi oma kontakte Nicole saatma. 

Lisakohustusi ega rahalist kulu ei kaasne

Nico kaudu saab töötada kahte moodi – sõlmite lepingu Nicoga või siis otse tööpakkujaga.

“Kui teil on leping meiega, ei kaasne sellega mingeid lisakohustusi – saate ise valida projektid, milles soovite kaasa lüüa ning raha teenite täpselt selle järgi, kui palju tööd teete või mis summa on projektilepingus ette nähtud. Lisaks saate ligipääsu näiteks meie koolitustele. Muidugi võite sõlmida lepingu ka otse tööpakkujaga,” toob Palumets välja valikud.

Ta lisab, et Nico kaudu saavad lihtsasti teha tööd ka need vabakutselised, kel endal arve esitamise võimalus puudub. 

Vabakutselise võimalusi saab kasutada ka mikroettevõte

Palumetsa sõnul lisandub turule järjest enam IT-spetsialiste, kes soovivad pakkuda teenust vabakutselisena.

“Sel juhul saavad nad valida täpselt sellised projektid, mis neile ka päriselt huvitavad on ja mis näiteks maailmavaateliselt nende väärtustega kokku sobivad,” kinnitab Palumets.

Ta ja toob näite, et kui töötad mõnes ettevõttes ametlikult, ei saa sa ülemusele öelda, et see projekt ei meeldi mulle ja seda ma ei tee. Vabakutselisena aga saab öelda ka ei.

“Kõike seda pakume tegelikult ka mikroettevõtetele, kes otsivad uusi IT-projekte. Ühe-kahe töötajaga ettevõtted, kes tahaks oma teenust pakkuda, saavad Nico kaudu ligi headele tööpakkumistele,” lisab Palumets. Nico kaudu on võimalik leida nii suuremaid kui väiksemaid projekte ja seda nii Eestis kui ka näiteks Soomes.

Kui soovid, et sinu oskused saaks parimal viisil rakendatud, võta Nico’ga ühendust. “Kaardistame su huvid ja teadmised ning leiame sulle täpselt sobivad projektid,” kinnitab Palumets.

Ta märgib, et IT-spetsialistide värbamine võib olla ettevõtetele keeruline, sest nõudlus ületab pakkumise. “Vabakutselisi võib ettevõttes kasutada ka pikemaajaliselt ja kasvõi osalise koormusega,” toob Palumets välja, miks on vabakutselise eluviis kasulik nii tööotsijale kui tööpakkujale.

Nico on turu kõige innovaatilisem IT-personaliteenuste agentuur, mis on edukalt tegutsenud Soome turul aastakümneid. Nico kaudu saab IT-töötajaid värvata või kasutada neid projektipõhiselt. Vabakutselistele oleme parim koostööpartner, kelle kaudu leida uusi ja usaldusväärseid projekte. Vaata täpsemalt veebilehelt nico.fi/et

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.