Pane end valmis: juba tuleval esmaspäeval on iga internetikasutaja jaoks käes aasta kõige olulisem sündmus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Millises seisus on internet viie aasta pärast? Kas Eestis võivad tulevikus interneti pakkujad YouTube’i videote eest kõrgemat tasu nõuda kui emaili saatmise eest? Mis saab siis, kui tehnoloogia on jõudnud nii kaugele, et videot on võimalik reaalajas muuta?

Kui kasvõi üks neist küsimustest sind mõtlema pani, siis tasub kalendris ära märkida 15. aprill, sest juba järgmisel esmaspäeval tähistatakse ülemaailmselt Interneti Päeva.

Eestis toimub suurim tähistamine Tallinnas Kultuurikatlas, kus Interneti Päev 2019 raames saavad sõna mitmed nimekad esinejad ja kuhu on oodatud kõik internetihuvilised, et arutada Eesti interneti arengu üle.

Millest Kultuurikatlas juttu tuleb?

Kui ütleme “nimekad esinejad”, siis mõtleme seda tõsiselt – tehnoloogia arengu ohtudest, allikakriitilisusest ja tõejärgsest ajastust räägivad Rein Lang, Raul Rebane ja Linnar Viik. Muide, üritusel tuleb silmad lahti hoida, et olla kindel kas Rein Lang on Interneti Päeval ikka päris Rein Lang.

Sellest, miks on välismaa meediasse jõudnud info, et Eestis õpitakse programmeerimist juba lasteaias ja ka sellest, kas Eesti noorte digioskused on ülehinnatud, või tasuks vanematel tõesti oma lastest eeskuju võtta, kõnelevad teiste seas Kristiina Konno, Artur Luik ja Diana Poudel.

Oluliste teemade juures saavad sõna ka Eesti Inimõiguste keskuse asutaja, RIA küberturvalisuse juht ja advokaadibüroo Triniti esindaja, kelle vestlust juhib Henrik Roonemaa. Mis see teemad täpselt arutlemisele tulevad, seda vaata juba Interneti Päev 2019 kodulehelt, kust saad end ka üritusele registreerida. Tasub ka teada, et kell 14:30 toimub krüptopidu, huvilised saavad uurida, kuidas turvaliselt internetis olla ning käsitlemisele tulevad teemad küpsistest e-kirjade krüpteerimiseni.

Üks maja, kaks üritust!

Tegelikult ei ole Interneti Päev 2019 ainuke üritus, mis 2019. aasta interneti päeval Kultuurikatlas aset leiab.

Nimelt on internetihuvilistel võimalik saada osa ka Balti Domeenipäevadest (Baltic Domain Days). Üritusele on oodatud kõik inimesed, kelle jaoks teemad nagu küberturvalisus, andmed ja domeeninimed ei ole lihtsalt sõnakõlksud.

Esmakordselt astuvad ürituse raames Eestis üles mitmed oma ala spetsialistid, kes räägivad teemadel, kuhu kuuluvad lühendid nagu GDPR, AI ja DNSSEC. Kogu üritus toimub inglise keeles ning erinevalt Interneti Päev 2019-st kestavad Balti Domeenipäevad kaks päeva: 15.-16. aprillini.

Tasuta on Balti Domeenipäevadele võimalik end registreerida siin!

Tänavu tähistatakse Eestis interneti päeva juba viiendat aastat järjest ning pika ajalooga ürituse möödunud aastate teemadele tagasi vaatamine annab võimaluse mõelda ja näha, kuidas internet ja ühiskond ajaga muutunud on: näiteks 2017. aastal olid põletaivamad teemad andmed, nende käsitlemine ja see, kuidas ja miks Facebook just sulle teatud reklaame kuvab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.