Parim sülearvuti graafilisele disainerile ja kunstnikule aastal 2023

Foto: Microsoft 365 / Unsplash.com

Graafilised disainerid ja kunstnikud on tavakasutajast nõudlikumad arvutikasutajad. Disaineri tarbeks ideaalsel sülearvutil pole mitte ainult mitmetuumaline protsessor ja vähemalt 16 GB muutmälu sujuvaks töötegemiseks, vaid ka suur ja kõrge eraldusvõimega ekraan, mis suudab kuvada laia värvigammat.

Kuigi võimas sülearvuti võib nõuda märkimisväärset investeeringut, on saadaval ka soodsamaid võimsaid masinaid, mis demonstreerivad tõeliselt head hinna ja kvaliteedi suhet. Selles artiklis käsitleme 5 suurepärast sülearvutit, mida graafiline disainer võiks kaaluda aastal 2023. 

Võimas sülearvuti MacBook Pro 16″ M2 – tänuväärselt pikk aku kestus

Foto: 1a.ee

16-tolline MacBook Pro on oma võimsuse ja suurepärase ekraani tõttu kunstnike ja graafilise disaini harrastajate tippvalik. Muljetavaldava võimsuse tagab M2 kiip, mis teeb sellest erakordselt kiire sülearvuti ja selle 16,2-tolline Liquid Retina XDR ekraan pakub tähelepanuväärset 1600 nitist eredustaset.

Enamike sülearvutite keskmine eredus on võrdluseks umbes 500 nitti, mis teeb selle MacBook Pro sõna otseses mõttes silmapaistvaks. Liquid Retina XDR MiniLED-tehnoloogia tagab intensiivselt erksad värvid ja kontrastsussuhte 1 000 000:1 – ideaalne valik disainitöö jaoks.

See sülearvuti paistab silma ka aku kestvuse poolest, kasutusajaga kuni 22 tundi, mis on ideaalne disaineritele, kes töötavad sageli liikvel olles. Selles on säilitatud vanad armastatud pordid, nagu HDMI ja mälukaardi pesa, ning lisatud uusi funktsioone, nagu ProMotion ja HDR (High Dynamic Range). M2-kiibist tingitult on hind aga mõnevõrra krõbedam. 

Sülearvuti Dell XPS 17 – suur ekraan, kerge disain

Foto: 1a.ee

Dell XPS 17 on ideaalne valik graafilistele disaineritele ja kunstnikele, kelle eelistatud operatsioonisüsteem on Windows ning kes seavad esikohale ekraaniruumi ilma kaasaskantavuse osas järeleandmisi tegemata.

Dell XPS 17-l on 17-tolline HDR-iga UHD+ ekraan, mis tagab sinu töö parima võimaliku kuvamise. Suurem ekraani tähendab ka suuremat mugavust pikemate töösessioonide ajal.

Dell XPS 17 mudelit eristab teistest selle õhuke ja kerge disain, mis on suure ekraaniga sülearvutite seas võrdlemisi haruldane. Sellel on ka võimsad komponendid, sealhulgas 11. põlvkonna Intel Core protsessor, kuni 64 GB muutmälu ja Nvidia RTX GeForce 3060 videokaart.

Apple MacBook Pro MNEH3ZE/A/US 13.3″

Foto: 1a.ee

Apple MacBook Pro 13-tollise erksa Retina-ekraani, võimsa 8-tuumalise protsessori ja 10-tuumalise graafikaprotsessori abil saavad disainerid luua ja esitada ülikiiresti lummavaid ja detailseid visuaale. 

Lisaks annab selle kõrgjõudlusega süsteem võimaluse töötada suure hulga 4K ja 8K ProRes videovoogudega, võimaldades veelgi suuremat loomingulist vabadust. Tõhustatud jahutussüsteem tagab sülearvuti tõhusa toimimise isegi äärmuslike graafikanõudmistega projektide korral.

Sülearvuti on varustatud mitmeid töövooge toetavate funktsioonidega, sealhulgas kiirem RAM ja võimalik soetada maksimaalselt 24 GB operatiivmäluga mudelid, mis võimaldavad graafilistel disaineritel sujuvalt töötada eriti suurte failidega ja paralleelselt eri ülesandeid teha.

MacBook Pro pakub ka sujuvat ühenduvust kõigi vajalike rakenduste ja tööriistadega, nt populaarsed iOS-rakendused. Lisaks võimaldab sülearvuti kiire ja mugava sõrmejäljetuvastuse ning selle Magic Keyboard pakub sujuvat tippimiskogemust. 

Sülearvuti Lenovo IdeaPad Gaming 3 15’’

Foto: 1a.ee

Lenovo IdeaPad Gaming 3 mänguri sülearvuti võimas protsessor AMD Ryzen™ 5 5600H ja energiatõhus üleehitus tagab kõrgjõudlusega kasutuse isegi mahukate mängude või graafilise disaini rakenduste puhul. AMD protsessori tipptehnoloogia tagab seadme optimaalse temperatuuri ka suure koormuse korral, mis aitab tagada seadme pika eluea.

Mängude sülearvutid seavad kõige tähtsamale kohale graafikakiirendi jõudluse. Lenovo insenerid paigaldanud sellesse sülearvutisse võimsa videokaardi NVIDIA’lt, milleks on GeForce RTX 3050. 

IdeaPad Gaming 3 on varustatud kiirete 3200 MHz operatiivmäludega. See annab võrreldes tavapäraste 2666 MHz mäludega võrreldes enim juurde graafikakiirendi jõudluses, kus vahe on kuni 15% võimsam.

See Lenovo sülearvuti on samuti varustatud samuti IPS-tehnoloogiaga, mis pakub tunduvalt paremat värviedastust, suuremat vaatenurka ja kiiremat reageerimiskiirust, mistõttu on arvuti ka heaks valikuks graafilise disaini harrastajatele.

Sülearvuti LG Gram 17 2022

Foto: 1a.ee

LG Gram on kerge, kaasaskantav ja vaikne 17-tolline sülearvuti, mis on suurepärane töös, mis ei nõua suurt graafikakaardi kasutust (vastupidiselt mängudele). See 17-tolline sülearvuti on kergem kui enamik 13-tolliseid sülearvuteid, mistõttu on see kaasaskandmiseks ääretult mugav seade palju ringi liikuvatele visuaalse sisu loojatele.

LG Grami 2560 x 1600 IPS-ekraan pakub suurepärast värvitäpsust (100% sRGB, 87% NTSC, 89% AdobeRGB, 100% P3), mis on visuaalse sisu loomise jaoks väga teretulnud. Ka aku kestvus on üsna hea. Just värvitäpsuse ja suurema eraldusvõime tõttu on tegemist hea seadmega graafilistele disaineritele ja digitaalsetele kunstnikele.

Nende sülearvutite võimsus, erakordsed ekraanid ja unikaalsed funktsioonid teevad neist ideaalsed tööriistad igale loomeinimesele.

Investeering enda töö tõhustamisse

Kuigi kvaliteetsete sülearvutite hinnad võivad olla üsna soolased, on tegemist investeeringuga, mis tasub end ära suurenenud produktiivsuse ja sujuvama töötegemise näol. 

Vali 1a.ee kodulehelt endale sobivaimad sülearvutid, et viia oma loometöö uuele tasemele!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.