Pilvio: moodne arenduskeskkond uutele projektidele

Tänapäeval saab arendust teostada mis tahes kujul. On olemas head praktikad ja on olemas vähem head praktikad. Küsimus on aga hoopis selles, kuidas luua lahendus võimalikult kiiresti ja efektiivselt, tagades endiselt kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse. Kulu? Ka see on tähtis, aga ennekõike tehnoloogia.

Just tehnoloogia tõttu on nii, et paljud arendajad Eestis kasutavad enda arendustööks välismaiseid pilveplatvorme. Oleme siin, et murda trende.

Mis on oluline?

Kiired protsessid. Mida kauem tuleb arendajal kellegi või millegi järgi oodata, seda kauem kestab arendusprotsess. Pilvio on iseteeninduslik, tegevused käivad mõne nupuvajutusega või läbi API, ja masinate ülesseadmine toimub automaatselt 5 minutiga. 

Arendajad tahavad proovida ja katsetada. Pilvio arvestust peetakse tunnipõhiselt. Kui masin ei sobi, kustuta ja tee uus. Millegi eest lisaks tasuda ei tule ning kasutajatoega läbirääkimisi pidama ei pea. Samuti on olukordi, kus pole kindel kas üks lahendus on parem kui teine või tuleb ette võtta hoopis kaks erinevat rada. Selleks on platvormil kloonimise ja snapshoti võimalused, kus arendaja saab protsessist kas ülesvõtte teha või hoopis teise masina juurde teha.

Reaalsus on, et projekt on täis üllatusi ja on pidevas muutumises. Pilvio platvormil saab juba tehtud virtuaalserveritel vastavalt vajadusele resurssi muuta. Olgu selleks kas protsessori, mälu või kettapinna suurus. Nii saab arendaja jooksvalt masina jõudlust optimeerida, lisada või  projekti kulusid optimeerida.

Ebamäärased ja teadmatud kulud, kui projekt reaalselt kasutusse jõuab. Teema millest ehk esmapilgul üle vaadatakse, kuid millest ettevõtja ja raamatupidamine pikas perspektiivis väga hoolib. Pilvios puuduvad paketid ja kogu arvestus on tunnipõhine. Puuduvad liiklus-, suhtlus- või muud ettearvamatud kui teed nii, maksad nominaalist kolm korda rohkem tasud. Kuutasu indikatsioon on välja toodud ja keerulise kuluarvestuse kalkulaatorit ei ole tarvis. 

Kombineerituna aitab Pilvio valmistuda erinevateks muutusteks või ennetada võimalikke süsteemi seisakuid. Näiteks, kui pilveteenust kasutab e-pood, kellel on tulemas soodusmüük ning tavapärase 100 külalise asemel toimetab nende lehel 3000 külalist, saab teenuse aeglaseks muutumist ennetada serveri võimsuse tõstmisega. Selline autonoomsus tasub end ka finantsiliselt ära, sest suurenenud võimsuse eest tuleb maksta vaid neil päevadel, mil see kasutuses on.

Mis veel? 

Pilvio platvormil on kasutajapõhine sisevõrk. See tähendab, et arendajal on võimalik kohe kõik virtuaalservereid omavahel ühendada ja suhtlema panna, luues keskkonda masinad, mis toimetavad vaid sisevõrgus (andmebaasid) ja masinad, mis suhtlevad välismaailmaga (tulemüürid, liikluse-balaneeriad). Loomulikult on võimalik ka Kubernetes-e või Docker-i klastrite loomine.

Tõmmised. Olemas on ka parima praktika järgi loodud ja eelnevalt konfigureeritud virtuaalmasinate tõmmised (WordPress, Docker, NodeJS jne), mis vähendavad arenduseks kuluvat aega ja eemaldavad vajaduse arendajal virtuaalmasinat ise nullist konfigureerida. Kui sobiv tõmmis on puudulik, leitakse vahendid selle loomiseks.

Kasutajapõhised tõmmised. Selleks tuleb vaid luua virtuaalmasin, seadistada see endale sobivalt ning masin seisma panna. Seisma panemisel vabastatakse enamus ressurssi ja masina kulu arvestatakse vaid kettakasutuse pealt. Lahenduse kasutamiseks mõne kliendi tarvis tuleb masinat vaid nupuvajutusega kloonida.

Pilviol on täielik dokumenteeritud API tugi. API võimaldab arendajal oma protsessid täiendavalt automatiseerida, kasutades infrastructure as code tööriistu nagu näiteks Terraform või Ansible.

Klienditugi. Kuigi täielik vabadus tähendab seda, et ka haldamisega tuleb iseseisvalt tegeleda, pakutakse loomulikult ka kliendituge. Kui klient ei soovi süsteemide loomise, haldamise või uuendamisega ise tegeleda, saab tellida selleks vastava teenuse juurde.

Aitame teha CI/CD-d

Arendaja töös on oluline, et ta saaks lihtsalt ja segamatult tegutseda. CI/CD tähendab lihtsustatult läbimõeldud arendusprotsessi koos automatiseeritud “deploy”-ga.

Pilvio roll selles jõustub peamiselt API kaudu, mis tähendab, et arendaja saab oma CI/CD tunneli platvormi külge siduda ning tehtud lisaarendusi mõne hetkega reaalsuses testida, kiirendades oluliselt realisatsiooni protsesse. See tähendab, et arendaja ei pea tulemi vaatamiseks või katsetamiseks eraldi keskkonda sisenema ja seal uuendusi esile kutsuma, sest kõik on automatiseeritud vastavalt arendaja valitud seadistustele. Tulemuseks on arendaja aja säästmine süsteemi administreerimise arvelt.

Meil on StorageVault (S3 Object Storage)

Kui kasutusel on suures mahus andmeid, tuleb leida mõistlik viis nende majutamiseks. Andmete majutamine virtuaalmasinas või selle tarbeks SSD mahu juurde lisamine kulukas.

Pilvio platvormil saab selleks kasutada StorageVaulti, mis kasutab REST API pöördumisi.  Arendaja saab API abil saata ning hoiustada faile teadmisega, et andmed on StorageVault-is kaitstud. Lisaks ei pea kasutaja teenust juurde tellima, kasutaja poolt loodud andmepind on iseseisvalt skaleeruv.

Arendame koos

Meie tugevus seisneb ettevõtte arendustöö iseloomus, mis toimub kasutajate tagasiside põhjal. Koostöö kogemuse põhjal saame tervikliku pildi sellest, mida tuleks täiustada, parandada või juurde lisada, et kliendid oleksid rahul ning suudaksime meelitada tuntud välismaiseid platvorme eelistavad arendajad Eesti oma pilveplatvormile üle. 

Lähitulevikus toimuvate uuenduste ja lisanduvate teenuste kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.pilvio.com.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.