Sisuturundus

Pilw.io: mida on pakkuda Eesti oma pilveplatvormil?

Foto: Raido Huberg, vasakult: Heino Perm (müügijuht), Kaur Kiisler (tegevjuht)

Pea iga ettevõtte töö lahutamatuks osaks on andmete haldamine, pidev koostöö partnerite ja klientidega, kiire ja vahetu suhtlus ettevõtte sees ja väljas ning ülevaade ettevõtte toimingutest. Selleks, et äritegevus saaks kulgeda muretult ja ilma erilise vaevata, on olemas pilveplatvormid, mis hoiavad kogu masinavärgi kindlalt töös.

Pilw.io on just täpselt selline platvorm, mille on loonud ja mida arendavad Eesti inimesed. Platvormi saab kasutada nii Eestis kui ka igal pool mujal ning platvormil on konkurentide ees päris mitmeid kaalukaid eeliseid.

Lihtsuses peitub võlu

Pilw.io kasvas tegelikult välja kasutajakogemusest – olles olnud ühes arendajatega ise osa globaalsete tegijate klientuurist, saime hea ülevaate sellest, millised on olemasolevate lahenduste lüngad. Siit kujunes selgelt välja roll, millega turule siseneda ja nii sündis 2018. aastal Pilw.io platvorm, mille loomisel hoidsime silme ees just neid aspekte, millest ise kasutajatena varem puudust tundsime.

Globaalsed suurtegijad nagu Azure, AWS ja Google Cloud loovad uusi lahendusi ning väärtustavad funktsioonide mitmekesisust ja võimaluste paljusust. Suurus aga eeldab seda, et klient suudab kaasas käia pidevate uuendustega, oskab endale lõputute variantide seast iseseisvalt parima lahenduse valida ning omab piisavalt ressursse ja aega, et kogu masinavärgi haldamisega tegeleda.

Nägime siin võimalust tulla vastu sellistele klientidele, kes soovivad suunata oma töös kogu auru ja pühendumuse ettevõtte põhitegevuse arendamisse, ent vajavad selle tegevuse haldamiseks ja koordineerimiseks siiski funktsionaalset ning turvalist platvormi.

Meil on olemas kõik põhifunktsioonid, mida ühelt pilveplatvormilt oodata, ent erinevalt suurtegijatest ei lähe kasutajal tohutu hulga funktsioonide tõttu silme eest kirjuks. Eesmärgiks on lihtne ja mugav kasutatavus. Ehk nagu AWS, aga lihtsamini kasutatav, nagu Google Cloud, aga kohaliku klienditoega või Azure, aga loogilise ja üheselt mõistetava hinnastusega.

Tänapäeva tähtsaim ressurss on aeg

Pilw.io eesmärgiks on luua just selline platvorm, mille kasutamiseks ei pea ettevõttel olema oma IT-osakonda ning selle üles seadmise ja haldamisega saavad hakkama kõik, kes on varem kasvõi korra mõne serveriga kokku puutunud. Platvorm on spetsiaalselt kujundatud nii, et kasutamine on lihtne ning kõik olulisemad tegevused saab automatiseerida.

Aeg on paljude ettevõtete töös kõige kaalukam ressurss ning iga süsteemis tekkinud tõrge või paus äritegevuses tähendab ettevõttele suurt kahjumit. Selle leevendamiseks pakub Pilw.io kõrge käideldavusega infrastruktuuri koos vahetu ja personaalse klienditoega – nii eesti, inglise kui vene keeles. Nii saavad võimalikud küsimused ja probleemid kohe lahendatud.

Kes on meie kliendid?

Täna on meie klientideks teenusepakkujatest platvormid ja väiksemad arendajad, kes vajavad oma tööks IT-lahendusi, kuid ei taha nende üles seadmiseks või haldamiseks kulutada ülearu aega ega tööjõudu, vaid soovivad keskenduda ettevõtte äritegevuse arengule.

Näiteks kuuluvad meie klientide alla Ridango, Esecom, Avalah, Fieldforce, Fitek ja Monese.

Mida klientidele pakume?

Nagu öeldud, on platvormil kõik peamised ettevõtte tööks vajalikud funktsioonid. Teenuste alla kuuluvad virtuaalserverid, Cloud storage ja konteinerid. Olulisemaid teenuseid ja funktsioone saab automatiseerida. Platvormi haldamiseks on välja töötatud põhjalik API.

Platvormil on võimalik majutada erinevaid servereid ja andmebaase – meilt saab selleks vajalikud tööriistad ja turvalise pinna. Virtuaalserverites saab üles seada kliendi teenuseid. Serveri parameetrites on võimalik teha jooksvalt muudatusi (vCpu, ram, disk). Teenus sisaldab ka varundamise funktsionaalsust, snapshotte ja konsooli.

Cloud storage (S3 ühilduvusega Object Storage) andmesalvestuspinnal saab talletada, arhiveerida ja turvaliselt varundada kõiki andmeid. 

Keskkond toetab serverless dockeri konteinereid, kus saab rakendusi käivitada vaid mõne nupuvajutusega.

Kliendil on oma tegevuste, teenuste ja platvormi kasutamise üle täielik kontroll. Samas saab klient soovi korral tellida ka kogu lahenduse halduse meilt. Platvormi kasutusele võtmise ja seadistamise muudavad lihtsamaks videod, õpetused ja otsetugi Intercomi jutuaknas (reageerimisaeg on keskmiselt viis minutit).

Läbipaistev hinnastus

Suuri otsuseid langetatakse sammhaaval ja seepärast saab meie teenustega esmalt tasuta tutvuda. Selleks saab iga uus klient esimese arvelduskonto loomisega 30 eurot krediiti.

Meie hinnastus on unikaalne selle poolest, et tasuda tuleb ainult tarbitava ressursi eest. Märksõnaks on läbipaistvus – tasude arvestamine on tunnipõhine ja töötab põhimõttel maksa-nagu-kasutad. Tänu hinnastamise spetsiifikale ei tule kliendile ootamatuid või üllatuslikke kulusid hoomamatu lisateenuse eest ning tasuma peab ainult selle eest, mida parasjagu kasutad.

Siht silme ees

Vastutame selle eest, et kliendile on tagatud vastupidav ja turvaline teenus, mis pidevalt toimib. Kogu meie andmekeskuse infrastruktuur on kaitstud ning 24/7 mehitatud valve all. Usaldusväärsusest annab ehk tunnistust asjaolu, et meie klientide ja koostööpartnerite hulka kuulub ka kõige nõudlikum klient ehk Eesti riik.

Platvormi funktsionaalsust ja kasutajasõbralikust arendatakse pidevalt edasi. Personaalne ja vahetu suhtlus klientidega annab meile hea ülevaate sellest, mida saab teha paremini ning millises suunas areneda. Uuendustega kaasas käimine tagab selle, et kliendid saavad teenuse, mida ei pea mõne aja pärast välja vahetama. Võimalusi loome järjest juurde, aga seda ilma, et kasutamine keerulisemaks muutuks. Väärtused, mille najal platvorm loodi, jäävad kestma ka tulevikus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.