Proscreeni tegevjuht Raido Reilson avaldab, milline on tugeva ettevõtte visiitkaart

Proscreen rätsepalahendused Soraineni kontoris.Foto: Proscreen

Kui videokoosolekud mõned aastad tagasi võidukäiku alustasid, siis oldi enamasti rahul, kui suudeti üldse pilti ja heli edastada. Täna on olukord hoopis vastupidine. “Sageli toimuvad videokoosolekud väliste koostööpartneritega ning siis on korralik tehnika oluline osa ettevõtte visiitkaardist,” toonitab Proscreen OÜ tegevjuht Raido Reilson.

Professionaalne tehnika mängib ka kvaliteetse töökeskkonna juures olulist rolli. Kasutatavad lahendused peavad olema töötaja jaoks võimalikult lihtsalt hoomatavad. Reilsoni sõnul peab töötaja saama tehnikat kasutada, ilma et peaks selleks kohale kutsuma tehnilise personali, kes aitaks süsteemi või videokõnet üles seada.

“Videokoosolek ei saa ju ära jääda sellepärast, et ei saa konverentsilahendust tööle,” lisab ta. Töökindlad ja kasutajasõbralikud lahendused vähendavad tööstressi ning näitavad ettevõte professionaalsust ning edumeelsust.

Unusta juhtmed ning jäta arvuti töölauale

Videokonverentsi lahendustest rääkides on tänasel päeval olulisel kohal istumisvabadus. Töötaja ei pea istuma konverentsiruumis seal, kuhu ulatuvad vajalikud juhtmed, vaid soovib ise valida endale meelepärase koha.

Sellist lahendust pakub Barco Clickshare, mis töötab suurepäraselt Logitechi videokõnelahendustega: töötajal tuleb vaid juhtmevaba edastaja ühendada oma arvuti külge ning vajalik info jõuab läbi õhu vastuvõtjani ning edastab soovitud pildi ja heli teiste osapoolteni.

Teine uuem trend on kasutajale väga mugav ruumilahendus, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit üldse kaasa võtma. Süsteem ühendatakse otse soovitud videokõne platvormiga, olgu selleks MS Teams, Zoom või Google Meet.

Lisaks võimaldavad uued süsteemid muuta paber- või markertahvli videokõne loomulikuks osaks. Ühelt poolt saab endiselt  käsitisi tahvlile kirjutada nii, nagu ollakse seni harjunud, kuid tehniliste abimeestega nagu Logitech Scribe on see võimalik kõigile videokõnes olijatele mugavalt üle kanda nii, et kõik osalejad tunneksid nagu joonistaksid just neile.

Erilahendused vastavalt vajadustele

Kuna paljudel ettevõtetel on vajadused suhteliselt sarnased, siis on klientidele toimivad lahendused üldjoontes päris standardsed. Küll vajavad Reilsoni sõnul sageli mitme ruumiga multifunktsionaalsed kontorid ja auditooriumid rätsepalahendusi. Kuna suured auditooriumid on võrreldes klassikaliste koosolekuruumidega väga erinevad, siis tuleb lähtuda alati nende puhul nii kliendi soovidest kui ka ruumi eripäradest.

Üks sellistest väljakutsetest oli Proscreenil koostöö Soraineni advokaadibürooga, kus kliendi sooviks oli luua kümnesse koosoleku- ja konverentsiruumi erinevate võimalustega lahendused, mis oleks abiks nii sisekoosolekute pidamisel kui ka välisel suhtlemisel klientidega.

Kõikides ruumides kasutati maailmatasemel tehnikat Logitechilt ja Barcolt. “Iga ruum on erinev ning parima kasutajakogemuse loomiseks lõime igale ruumile eraldi optimaalselt parima tehnilise lahenduse,” selgitab Reilson.

Lahenduste väljatöötamisel tuli arvestada kõikide ruumide eripäradega. Sellest tulenevalt valiti sobiva suurusega ekraanid ja helisüsteemid. Mõnedes ruumides sai kasutusele võetud Barco Clickshare Conference lahendus, mis annab kasutajale võimaluse juhtmevabalt oma arvutist videokõnet alustada. Kusjuures, ei ole vahet, millist videokõne keskkonda soovitakse kasutada.

“Teised ruumid said aga seadistatud konkreetselt Microsoft Teamsi tarkvaraga, kus kasutaja ei vaja videokoosolekul osalemiseks oma arvutit ning saab alustada kõnet ühe nupuvajutusega,” selgitab Reilson. Seda lahendust võimaldab Logitechi Rally Bar, kus seadme sisse on integreeritud antud juhul Microsoft Teams Roomi rakendus. Nii saab koosolekut mugavalt hallata Logitech Tap puuteekraaniga.

Logitech Rally Bar, millega saab videokõnes osaleda ilma arvuti olemasoluta.Foto: Proscreen

Lahenduse kokkupanemisel oli kliendi jaoks kõige olulisem, et kogu süsteem oleks võimalikult kaasaegne, hea pildi ja heliga, kuid samas töötaja jaoks lihtne kasutada ning töökindel.

Lisaks klassikalistele koosolekuruumidele sai Soraineni büroosse loodud ka lounge’i ala, kus on võimalik koos istuda suurema seltskonnaga. “Sellisel vabama olekuga alal on võimalik istuda koos suurema seltskonnaga ning läbi viia ettevõtte üldkoosolekuid või hübriidseminare,” selgitab Reilson.

Ja veel üks huvitav lähenemine, millele aina enam mõeldakse ja mida ka kasutatakse. Korralik video- ja helisüsteem annab võimaluse ka töötajatele ühisteks koosviibimisteks filmiõhtute näol.

Õiged lahendused igasse koosolekuruumi ettevõttelt ProScreen OÜ, vaata lähemalt www.proscreen.eu ja anna oma soovist teada info@proscreen.eu või telefonil 6999468.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.