Robot põrandaid pesema? Uus autonoomne põrandapesumasin tõhustab koristustöid

Kärcheri uus robotpõrandapesumasin on mõeldud just suurte pindade pesuks.Foto: Kärcher

Kui sinu ettevõttes on suured põrandapinnad, siis võib nende puhastamine olla paras peavalu. Ehk tasuks mõelda professionaalsele robotpõrandapesumasinale, mis askeldab omaette ja teeb nii ettevõtte või ka koristusteenuse pakkuja elu märgatavalt lihtsamaks?

Kärcheri tootejuhi Olev Olenko sõnul on Kärcheri Kira B 50 professionaalne põrandapesumasin mõeldud ettevõtetele, kel on vajadus puhastada suuri alasid, sealhulgas ka koristusteenuseid pakkuvatele ettevõtetele. “Eriti tasub põrandapesumasina peale mõelda neil ettevõtetel, kellel on raskusi sobivate koristajate leidmisel ja kes soovivad igapäevaseid tegevusi tõhustada autonoomse robootika abil,” räägib Olenko.

Professionaalsele masinale tasub Olenko sõnul mõelda siis, kui siseruumides on kõvad ja elastsed põrandad ning põrandapinda on vähemalt 1000 m2. Eriti tõhus on see ruumides, kus mööblit ei liigutata. “Puhastusradu saab vastavalt vajadusele muuta soovitud koristusplaani alusel,” selgitab Olenko.

Robotpõrandapesumain Kärcher KIRA B 50.Foto: Kärcher

Aku täitmine ja veevahetus toimub autonoomselt

Kui võrrelda Kärcheri põrandapesumasinat konkurentidega, siis Kira B 50 mudeli esimene suur pluss on see, et tegemist on kõrgelt tunnustatud ettevõtte tootega. Kärcheril on rohkem kui 40 aastat kogemusi puhastusmasinate arenduse ja tootmise alal, mida on rakendatud ka Kira B 50 arenduse juures. 

Tegemist on täisautonoomse põrandapesumasinaga, millel on dokkimisjaam. Dokkimisjaamas toimub lisaks aku täitmisele ka veevahetus: pärast pesutsüklit tühjendatakse veepaak mustast veest, puhastatakse ning täidetakse uuesti puhta veega.

Suurema mustuse koristamiseks on masinal olema ka pühkimisfunktsioon, mis on sageli koristusaladel suureks väljakutseks. Masin on ehitatud nii, et imemissüsteemi ummistused oleks välditud ning imulati alt ei tekiks põrandale ebameeldivaid triipe.

Masinat iseloomustab suur jõudlus ning omanikule toob meelerahu teadmine, et Kärcheri seadmel on olemas 24/7 kaugtugi Kärcheri peakontori hooldusmeeskonnalt, mis aitab masina juhtimisega ja veatuvastusega. Kasutatav tarkvara on välja töötatud ettevõttesiseselt. Lisaks on Kärcheril olemas hooldusmeeskond, kes teostab kohapeal põrandapesumasina regulaarseid hooldustöid

Omanik võib olla kindel, et tegemist on ohutu tootega. Sel on olemas nii ohutussertifikaat ning see vastab ka kõigile GDPRi tingimustele – kõik andmed, mida on vaja masina tööks, säilitatakse turvaliselt Euroopas.

Robotpõrandapesumasin Kärcher KIRA B 50.Foto: Kärcher

Robotpõrandapesumasin pole mõeldud vaipade puhastamiseks

Kira B 50 roboti tavahoolduse tegemiseks kulub operaatoril vaid mõni minut. Kasutajale on kättesaadav ka lihtsasti arusaadav kasutusjuhend. “Kiirhoolduse sagedus sõltub paljuski objektist ja mustuse hulgast,” märgib Olenko.

Ainsad piirangud, millega Kira B 50 masina puhul peab arvestama, on vaipkattega põrandad, mille puhastamiseks masin ei sobi. Vaipkatete puhastamiseks sobib suurepäraselt robottolmuimeja KIRA CV50, mille Kärcher toob turule selle aasta juunis.“Lisaks on täiendavad piirangud, kui puhastamine toimub ruumides, kus on liikumisanduritega turvasüsteemid,” täiendab Olenko.

Vaata masinad oma silmaga üle

Kui soovid Kira B 50-ga lähemalt tutvuda, siis tule Kärcheri demopäevale, mis toimub 15. veebruaril kell 10.30–15.00 T1 keskuses. Seal näeb robotit tööd tegemas ning vastatakse kõikidele küsimustele, mis tekivad. Kohal on ka Kärcheri eksperdi Wolfram Callenius Saksamaalt.

“Demopäev on suunatud ettevõtete ja asutuse esindajatele, kes soovivad oma ettevõtte puhastusalade koristamist tõhustada ja otsivad selleks innovatiivseid lahendusi,” selgitab Olenko, kes võiksid demopäevale kindlasti kohale tulla. Oodatud on ka koristusteenust pakkuvad ettevõtted, kes mõtlevad, kui palju võivad robotid teenuse kvaliteeti tõsta ning seeläbi tekkinud väljakutseid tööjõu osas lahendada.

Siin kirjeldatud robotpõrandapesumasina kõrval tutvustab Kärcher ka juunikuus turule jõudvat uut KIRA CV50 robottolmuimejat. Muidugi näeb ka teisi põrandahooldustooteid, uusi Kärcher & TTS manuaalseid koristustarvikuid ja kärusid, kuivpühkimismasinaid, tolmuimejaid ja survepesureid. Seega tasub kindlasti demopäevale kohale tulla ja oma silmaga uudistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.