ROG Zephyrus M16 on mänguritele mõeldud suur arvuti väikeses kestas

Mänguritele on tarvis palju võimsust ja suurt ekraani. See teeb tavalise arvuti samuti suureks ning seepärast on seda tihti ebamugav kaasas kanda ning kasutada. ROG Zephyrus M16 pakub aga selle jaoks ideaalset lahendust.

Kompaktne kujundus

Selleks, et arvutikasutaja elu võimalikult lihtsalt teha on Zephyr M16 puhul teinud insenerid ning kujundajad tasemel tööd ja mahutanud 16 tollise ekraaniga sülearvuti muidu 15 tollise ekraaniga arvuti kesta.

Juba Zephyrus M16 eelkäija mõõtmed olid väga kompaktsed, kuid ksa nende pealt on suudetud 5 protsendi võrra suurust vähendada. Tänu sellele on arvutil üliõhukesed raamid ning ekraani ja ümbritseva raami suhteks on lausa 94 protsenti.

Iseloomu aitab uuel mudelil luua unikaalne pehme kattega värvipind, mis vähendab ka sõrmejälgede teket. Silmapaistvat välimust aitab aga luua muidu tumedale toonile efekti lisav kaane kujundus. Viimasep puhul on kasutatud spetsiaalselt kujundatud perforeeritud pinda, mille alt kumavad läbi säravad värvitoonid.

Mängimiseks mõeldud ekraan ja klaviatuur

16 tolline ekraan on saadaval kahes variandis – 1920×1200 ja 2560×1600 resolutsioonis. Mõlemal juhul saavad kasutajad enda käsutusse ülimalt täpsete värvitoonidega kalibreeritud paneeli, millel DCI-P3 värvigamma on kuvatud 100 protsendise täspsusega.

Olenevalt ekraanist on värskendussageduseks 144 või 165 hertsi ning reageerimisaeg 3 sekundit. See annab võimaluse nautida nii nõudlikke mänge kui ka loominguliste tegevuste jaoks mõeldud kujundusprogramme.

Zephyrus M16 juures kasutatakse uut tüüpi Stealth Type klaviatuuri, kus madalad klahvid aitavad vajutustest tuleneva heli maksimaalselt madala hoida. Kasutusel on ka N-key rollover funktsioon, mis teeb vajutused eriti täpseks. Tänu 20 protsenti suuremale klaviatuuripinnale on aga klahve oluliselt mugavam käsitleda.

Võimsusega hätta ei jää

Zephyrus M16 mudelitel on kasutusel Inteli uusima 11. põlvkonna i7 ja i9 seeria protsessorid. Protsessoreid abistavad NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, 3060 ja 3070 graafikkiirendid, mis koostöös annavad kasutajale parima kombinatsiooni kiirusest ja võimsusest.

DDR4 mälu on piisavalt juba algseades, kuid soovi korral on võimalik seda laiendada kuni 48 GB-ni. Sama lugu on ka mälumahuga – kuni 2 TB kiired M.2 SSD kettad aitavad kõik vajaliku jäädvustada.

Tänu spetsiaalselt ROG mudelitele mõeldud Intelligent Colling jahutssüsteemile ei pea muretsema ka üleliia häält tegeva arvuti pärast. Kuumust aitavad ohjata isepuhastuv süsteem, Thermal Grizzly jahutuspasta ning 84 labaga Arc Flow ventilaatorid. Soojuse ärajuhtimiseks kasutatakse aga 6 toruga süsteemi.

Heli, mis paitab kõrvu

Parima heli saavutamiseks on Zephyrus M16 sülearvutisse paigutatud kuus kõlarit ning kaks eraldiseisvat tviiterit. Viimaseda aitavad luua tõhusamalt madalamaid helisid ning helipildile sügavust. Kõlarite asetus on detailideni läib mõeldud, et vähendada segavaid faktoreid ja vibratsioone arvuti korpuse sisemuses.

Kõik see aitab luua täpse ja tasakaalus helipildi, mis vajadusel on ka piisavalt võimas.

Helide eraldamiseks on ROG välja töötanud kolm spetsiaalser režiimi, millega saad valida, kuidas arvutiga heli edastada. Ühe variandina on püüda helisid ainult kuvari eest, mis on parim lahendus mängimiseks, sest nii ei sega muud ümbritsevad helid edasi antavat teksti.

Stereo variandis saad püüda heli ainult külgedelt ning lisaks on võimalik heli edastada ka arvuti ümbert.

Võta kaasa igale poole

ROG Zephyrus annab sulle võimaluse mängida või tööd teha igal pool kus sa oled. Tänu kompaktsetele mõõtmetele ja suurele akule ei pea selle kaasa võtmise pärast muretsema. Ühe laadimisega saad kuni 10 tundi kasutust ning vajadusel kiirlaadimist kasutades poole tunniga poole aku mahutavusest taastada.

Selle jaoks on kasutusel uusim USB-C tehnoloogia koos Thunderpolt 4 võimekusega. Aga mitte ainult – väliste seadmete ja kuvarite ühendamiseks saad akasutada HDMI pesa, tavalist USB pesa, MicroSD kaardilugejat ning eraldi kõrvaklappidele mõeldud ühendust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.