Kui oled kuulnud Synologyst, siis tead tõenäoliselt nende kodu- kui ka ärikasutajale mõeldud võimekaid võrgukettatooteid (NAS). Lisaks võrguketastele pakub Synology ka ruutereid, mille valik äsja suurenes.
Nimelt tuli Synologyl äsja välja uus mudel – RT6600ax, mida iseloomustab lisaks teistele täiendatud omadustele ka väga suur edastuskiirus Wi-Fi kaudu.
Kaks interneriühendust korraga
Üheks suureks eeliseks on see, et ruuteril on kaks WAN-porti. Teoreetiliselt (ja praktiliselt) võib sul olla kaks erinevat internetiteenuse pakkujat, mis ühendatakse ühte seadmesse. Kui ühe internetiühendusega midagi juhtub, siis on sul kohe olemas kasutamiseks varuvariant.
Ärikliendile võib interneti kadumine tähendada seda, et kliendid jäävad teenindamata või arved edastamata. Selle vältimiseks saab kasutada ühte traadiga internetiühendust ja teise porti saad ühendada 4G või 5G ruuteri. Tõenäosus, et mõlemad ühendused korraga katkevad, on pea olematu.
2,5 gigabaitiline ühendus
Kui sinu jaoks ei ole internetiühendus kriitiline, siis teist WAN-porti saad kasutada sisevõrgus 2.5G LAN-pordina. Sellise ühenduse läbilaskevõime võrreldes traditsioonilise 1G pordiga on 2,5x korda suurem. See tähendab, et 2.5G protokolli toetava NAS-i ja ruuterivahelist suhtlust saab suurendada/kiirendada. Antud võimalus muutub eriti kasulikuks siis, kui NAS-i kasutab mitu inimest. Teisisõnu on see ideaalne äristsenaariumi jaoks.
Wi-Fi 6 ja rohkem
RT6600ax on Wi-Fi 6 ruuter, mille eripäraks on integreerida kolmeribaline raadio, mis katab uut 5,9 GHz sagedusvahemikku. See aga tähendab, et uus 5,9 GHz sagedusala toob juurde ühe kanali sagedustel 80 ja 160 MHz, samuti kaks kanalit sagedusel 40 MHz ja neli kanalit sagedusel 20 MHz. Kuna need ribad töötavad sõltumatult, saab rohkem kasutajaid samaaegselt andmeid voogesitada jõudluse halvenemiseta.
SRM
SRM (Synology Router Manager) on Synology ruuterite operatsioonisüsteem. Nii Synology varasemad kui ka uued kasutajad leiavad SRM-is enda eest tuttava ja hõlpsalt kasutatava töölaua, mille välimus ja tunnetus on sarnane DSM-i omaga.
Erinevus DSM-ga seisneb selles, et salvestusfookuse asemel keskendutakse võrgu loomisele ja sätetele. DSM on vaikimisi sinu töölauale installinud järgmised rakendused: Network Center, Wi-Fi Connect, Safe Access, Control Panel, Package Center ja SRM-i spikker. SRM-is on ka paketikeskus, kust saab alla laadida näiteks VPN-serveri või Radiuse-serveri.
Kui tunned huvi Synology seadmete vastu Eestis, saad tutvuda valikuga Arvutitark veebipoes.