Samsungi uued tehisintellektiga varustatud monitorid – mida sa peaksid neist teadma?

Samsung tutvustas hiljuti ettevõtte 2024. aasta monitore, mille põhiliseks uuenduseks on tehisintellekt, mida Samsung on hiljuti hakanud paljudele enda toodetele lisama. Sealhulgas teleritele ja mõistagi nutitelefonidele. Siin on ülevaade kõige olulisematest uuendustest, mis uute monitoridega tulid ja mida sa peaksid teadma.

Kokku tulid turule kolme monitoriseeria uued mudelid – Odyssey OLED, Smart Monitor ja ViewFinity seadmed. Odyssey monitorid on nagu ikka suunatud ennekõike mänguritele, Smart Monitor mõeldud lihtsamaks kodukontori kasutuseks ning ViewFinity seadmed sobivad hästi kontoritesse, pakkudes head värviedastust ja tööks vajalikke funktsioone.

Odyssey OLED – üks hea kompaktne monitor ja uus jahutussüsteem

Odyssey OLED monitoridest on huvitav mudel kindlasti uus G6, mis on 27-tolline OLED monitor ja ennekõike suunatud just mänguritele. Mudel on märgiline just seesõttu, kui tavapärase suurusega see on. 27-tolline on nii-öelda klassikaline monitori suurus, mis mahub kenasti ära igale lauale, seega saab sellega nautida Samsung OLED monitoride tipptehnoloogiat pisut väiksemas suuruses.

Lisaks on olemas ka pisut suurem 32-tolline OLED G8, mis on suurem, aga madalama värskendussagedusega (240 Hz) ekraan. See sobib paremini neile, kes mängivad graafiliselt nõudlikumaid mänge, kus enamasti üle 120 Hz ei lähe tarvis. Sealjuures on monitori resolutsioon UHD, seega saab mänge nautida suurepärases kvaliteedis. Seadmel on olemas isegi sisseehitatud kõlarid ja nutitelerile sarnane kasutajaliides, seega saab selle kaudu ka ilma arvuti ühenduseta näiteks Netflixi või YouTube’i vaadata.

Tehisintellekti ehk AI poolelt on OLED G8 monitori sees Samsungi uus NQ8 AI Gen3 protsessor, mille põhiline eesmärk on pakkuda pildiparandustehnoloogiat (upscaling). Sisult võtab monitor sisse madalama kvaliteediga pilti ja muudab selle kõrgema resolutsiooni sarnaseks, ehk pakub teravamat pilti. Lisaks sellele on monitoride sees uuenduslik Safeguard+ tehnoloogia, mis on sisult aurustuvad ja kondenseeruvat jahutusvedelikku kasutav jahutussüsteem, mille eesmärk on kaitsta ekraani sissepõlemise eest ning hoida monitori jõudlus parimal tasemel.

ViewFinity ja Smart Monitor – tööks ja lõbuks

Uus ViewFinity monitor on mõeldud tööasjade ajamiseks. Sellel on täpne värviedastus ja vajalikud liidesed, et seda kontorikeskkonnas kasutada. Tänu oma kvaliteetsele ekraanipaneelile sobib seade hästi lisaks muule ka foto- ja videotöötlejatele, disaineritele või arhitektidele. Sellele on lisatud näiteks Eye Care funktsioon, mis kurnab vähem silmi. Samuti on kuvaril USB-C pesa, et sellega mugavalt ühendada erinevate tootjate sülearvuteid.

Uue monitori loomisel on olulisel kohal ka keskkonnasääst. Nimelt on minimaalselt 10% kõigist 2024. aasta ViewFinity monitoridest tehtud taaskasutatud plastikust ning lisaks kasutatakse monitoride pakendis tavaliste klambrite asemel liimi, mis lubab pakendi mugavamalt osadeks teha ja utiliseerida.

Smart Monitor on aga Samsungi kodukontorisse suunatud kuvar, mis sobib hästi tavapäraste kodukontori asjade ajamiseks kui ka meelelahutuseks. Seda põhjusel, et monitor toimib sarnaselt nutitelerile. Sellel on eraldi pult ja sellega saab vaadata näiteks YouTube’i või Netflixi ilma arvutit või telefoni ühendamata. Samuti on sellel uus Workout Tracker lahendus, mis lubab ühendada kuvari Galaxy Watch nutikellaga ja vaadata treeninguandmeid otse ekraanilt kui käimas on kodune treening.

Lisaks sellele on Smart Monitoril mitmeid tehisintellektil põhinevaid funktsioone, mis muudavad selle kasutamise paremaks. Näiteks kasutab seade AI-d, et tõsta pildi kvaliteet 4K resolutsiooni väärilisele tasemele ning Active Voice Amplifier Pro analüüsib ruumis ümbritsevaid helisid ning kohandab ekraanist tulevat heli vastavalt, et dialoog oleks võimalikult hästi kuulda. Samuti saab ekraanile lisada SlimFit veebikaamera, mis muuda videokõnede tegemise väga mugavaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.