Stiilne, kuid kõrgtehnoloogiline nutikell: Huawei Watch GT 4

Huawei strateegia on suunatud sellele, et nutikellad oleksid osa moest ja mõjuksid stiilse aksessuaarina.Foto: Huawei

Nutikellad on funktsionaalsed abilised igale kandjale. Nüüd liigub aga suund sinna, et lisaks kella tehnoloogiliste omaduste arendamisele pööratakse rõhku ka selle välise ilu täiustamisele. “Selleks, et saada osa nutikellade funktsionaalsusest, ei pea kandja selle välimuse osas järeleandmisi tegema,” ütleb tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina uut nutikella Huawei Watch GT 4 tutvustades.

“Huawei Watch GT 4 mitte ainult ei esinda nutitehnoloogia tippu, vaid särab ka väliselt – meenutades klassikalist käekella ja pakkudes samal ajal rohkelt nutikaid funktsioone,” kirjeldab Mishina uue kella erilisust. Watch GT 4 tuli turule kahes erinevas suuruses. Väiksem nutikell on pisem ja õhem, mis muudab selle olemuse eriti elegantseks. Suurem nutikell on stiilse kaheksanurkse disainiga ning mõjub modernse, ent klassikalise käekellana.

“Nutikellad ei peaks olema vaid tarbeesemed. Uus Huawei strateegia on suunatud sellele, et nutikellad oleksid osa moest ja mõjuksid stiilse aksessuaarina,” selgitab tehnoloogiaekspert. “Selleks on GT 4 nutikelladel võimalus valida kümnete tuhandete erinevate numbrilaua disainide vahel, millest osa on alati nähtaval – see muudab nutikella eriti sarnaseks tavakellale”.

Kella saab isikupärasemaks muuta ka sobivate rihmadega. “Suurema kellamudeli puhul saab valida rohelise, musta ja terasest rihmade vahel ning väiksema mudel puhul valgest nahast, kuldse ja hõbedase roostevabast terasest kellarihmade vahel. See annab võimaluse sobitada kell igale sündmusele – ka kõige pidulikuma riietuse juurde,” tutvustab Mishina.

Moeajakirjanik Urmas Väljaots leiab samuti, et nutikellasid võiks vastavalt oma riietusele ja üritusele isikupärastada. “Nutikellade puhul on suureks eeliseks see, et nende numbrilaua välimust saab vajadusel sättida komplektiga harmooniasse. Seiklusrikkama maitsega inimestel soovitan seda kindlasti katsetada. Kõige primitiivsem, lihtsalt nelja diginumbriga kellaaeg mustal taustal mõjub tõesti natuke kurvalt ja vaimuvaeselt – ajal, kui asjade personaliseerimine on muutunud standardiks.”

GT 4 nutikelladel saab valida kümnete tuhandete erinevate numbrilaua disainide vahel. Foto: Huawei

Lisaks välisele ilule on uuendatud ka nutikella tervisemonitoorimise funktsioone. “Näiteks on pulsi jälgimine veel täpsem, sest selle andmed põhinevad anduril, mis hindab südame löögisagedust. Lisaks aitab nutikell tuvastada ka võimalikud hingamistakistused öise une ajal. Kella abil on võimalik jälgida ka menstruatsioonitsükleid ja hinnata viljakusaknaid. Selleks analüüsib tehnoloogia füsioloogilisi näitajaid nagu pulss une ajal ja kehatemperatuur,” tutvustab tehnoloogiaekspert olulisi kella funktsioone.

Selleks, et treeningud ka edaspidi edukalt kulgeks, on uuel kellal isikupärastatud treeningplaanid, mis põhinevad kasutaja tarbitud kaloritel, ainevahetuse kiirusel ja treeningute tihedusel. Lisaks aitab kell ka tarbitud kalorite kogusel silma peal hoida – kasutaja saab seada oma isikliku eesmärgi ja seejärel selle täitmist jälgida. Kehakaalu lihtsamaks jälgimiseks soovitab kell ka sobilikke toitumisvalikuid. Õues treenijate rõõmuks on Huawei Watch GT 4 funktsioonide hulgas olev GPS täpsem kui kunagi varem.

“Selleks, et kella olulistest funktsioonidest kasu saada, tuleks kella kanda peaaegu kogu aeg. Seega peab kella aku olema vastupidav – vastasel juhul panevad kasutajad selle näiteks ööseks laadima ning mitmed olulised tervisenäitajad jäävad monitoorimata. Huawei Watch GT 4 suure versiooni puhul kestab aku kuni 14 päeva ning väiksema puhul kuni 7 päeva,” võtab Mishina uue kella praktilise poole kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.