Sul on lennukas äriidee, aga sa ei oska sellega midagi peale hakata? EEK Mainoril on sulle pakkumine

Start-up ettevõtluse tudeng Rauno Kullas kinnitab, et lennukaid ideid saab viia ellu juba õpingute käigus.Foto: Erakogu.

Kas oled mõelnud, et just sina võiksid rajada järgmise eduka start-up’i, mis lööks laineid nii kodumaal kui ka miks mitte kogu maailmas? Sul on võimalus oma ideed testida Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor (EEK Mainor) start-up ettevõtluse erialal ja mine tea … äkki astudki Eesti edulugude, Skype’i ja Wise’i jälgedes!

Start-up ettevõtlus on kaasaegne ja põnev õppekava, kus saad õppida ärijuhtimist ja alustada oma innovaatilise äriidee arendamist juba õpingute ajal. EEK Mainori start-up ettevõtluse õppekava on Eestis unikaalne – see on loodud koostöös meie start-up-valdkonna ekspertidega ja areneb pidevalt. Õppekava toetab ka Eesti kui e-riigi suurepärane start-up-ökosüsteem, kus korraldatakse erinevaid idufirmade üritusi, nagu Garage48 jt, mis aitavad inimestel ja iduettevõtetel uusi äriideid ellu viia. 

Õppima on oodatud nii alustavad kui juba kogemustega ettevõtluse huvilised. Kui iseloomustad end kui proaktiivset inimest, kellel on varasem kogemus ärimaailmas, või tahad endas peituva ettevõtjahinge proovile panna, siis on see eriala just sinule loodud. Start-up Ettevõtluse tudeng Rauno Kullase sõnul annab õppekava annab piisavalt vabadust, et enda ideed päriselt ka ellu viia.

Kuidas käib ühe idufirma loomine?

Igal üliõpilasel on oma äriidee, mida hakatakse kas meeskonnana või üksinda edasi arendama. Seeläbi saavad üliõpilased aimu, kuidas käib ühe start-up-firma loomine – läbi käiakse kõik idufirma arengufaasid, nagu ideestamine, idee laiendamine, raha kaasamine, ettevõtte juhtimine ja turunduse arendamine. Kui tuleb välja, et idee tegelikult ei toimi, siis on võimalus see ümber teha ja midagi muud katsetada. Korraga saab arendada ka mitut ideed. 

Idufirma loomise teel on toeks nii kogenud praktikud, kes on ise idufirma asutanud või seal töötanud, mentorid kui ka eri kogemustepagasi ja taustaga kursusekaaslased. 

Õppetöö toimub enamasti esmaspäevast kolmapäevani, kuid aeg-ajalt on mõned loengud ka õhtuti. Õpingute käigus saavad üliõpilased teha koostööd ka teiste EEK Mainori erialadega – mõned ained läbitakse näiteks koos loovuse ja äriinnovatsiooni üliõpilastega. Õpe toimub inglise keeles.

Kogemuste rikastamiseks on kõigil üliõpilastel võimalik Erasmuse programmi kaudu minna õppima või praktikat läbima mõnda välismaa kõrgkooli. Lisaks saavad tudengid taotleda stipendiume, nagu Ülo Pärnitsa nimelise haridusfondi stipendiumit või EEK Mainori edukalt õppiva üliõpilase stipendiumit, ning osaleda rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursil. 

Läbi aastate on EEK Mainor teinud tihedat koostööd oluliste start-up-ökosüsteemi osadega, nagu näiteks Startup Estonia, Like A Local, GoWorkaBit jt, ja seda erinevas formaadis – külalisesinejate, õppekava nõukogu liikmetena vms. Ettevõtete esindajatel on võimalus olla üliõpilastele mentoriteks, viia läbi külalistunde ja anda probleemjuhtumite esitamise ülesandeid ning kutsuda üliõpilasi ettevõttesse külla. 

Silmapaistvad saavutused juba õpingute käigus

Üliõpilaselt oodatakse kogu õpitu rakendamist praktikasse. Selle meetodi edukust näitavad ka silmapaistvad saavutused erinevatel võistlustel ja kiirenditel, kust on tagasi tuldud heade kohtadega. EEK Mainori üliõpilased on olnud edukad nii Garage48 häkatonidel, TehnoHackil, Prototronil kui Ajujahis. Lisaks pääsesid üliõpilased 2019., 2020. ja 2021. aastal STARTERtallinna kümne parima hulka ning 2018. aastal võitsid STARTER Creative’i kiirendi. 

Multikultuurne keskkond

Õppe ühe olulise osa moodustavad koostöö ja integratsioon, sest koolikaaslasteks on üliõpilased nii Euroopast, Aasiast kui Aafrikast. Rahvusvahelise taustaga on ka õppejõud, kes on tulnud nii Ukrainast kui Singapurist, ning külalislektorid Lõuna-Aafrikast ja Indiast. 

Klassiruumis on multikultuurne keskkond, mis tähendab, et kõik austavad ja mõistavad üksteise kultuuri tavasid ning panustavad innovatsioonilistesse ideedesse erineva kogemusega. Multikultuurne klassiruum aitab mõista start-up ettevõtlust teistes riikides ja luua eduks vajalikke kontakte üle maailma. Just kontaktide loomine ongi üks programmi võtmesõnasid. 

Sel aastal võetakse start-up ettevõtluse erialale vastu kuni 30 üliõpilast. Kandideerimiseks esita avaldus ja vajalikud dokumendid EEK Mainori kodulehel kuni jaanuari lõpuni või kandideeri sügiseks. Vahet ei ole, mis on sinu eelnev haridus või vanus – õppima saab tulla igaüks, kes seda tõesti tahab! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.