Surfshark Alert: see on teie tõhus häiresüsteem andmerikkumiste vastu

Foto: Surfshark

Andmerikkumised on muutunud igapäevaseks nähtuseks, mõjutades isegi suurimaid ettevõtteid ja veebisaite. 2024. aasta juunis kannatas piletimüügi hiiglane Ticketmaster andmerikkumise all, kui häkkerite rühm väitis, et on varastanud üle 500 miljoni kliendi isikliku teabe.

See toob esile asjaolu, et iga veebisait — sealhulgas need, mida me igapäevaselt kasutame — võib olla ohustatud. Kuidas me siis püsime kursis oma isikliku teabe turvalisusega? Surfsharki andmerikkumiste detektor Alert on selle probleemi ideaalne lahendus.

Mis on Alert?

Alert on Surfsharki toode, mis teavitab teid, kui teie isiklik teave ilmub andmerikkumises. See on osa Surfshark One komplektist koos teiste turvalahendustega, nagu VPN, viirusetõrjetarkvara, e-posti maskeerimise tööriist ja privaatne otsingumootor.

Alertiga saate:

  • Reaalajas jälgida oma e-posti aadresse, krediitkaarte ja isikutunnistusi;
  • Saada koheseid teavitusi, kui mõni teie konto ilmub rikkumiste andmebaasis;
  • Saada e-posti teel teavitusi koos nõuannetega, kuidas oma teavet kaitsta;
  • Kontrollida andmerikkumise tõsidust;
  • Jälgida oma, oma pere ja ettevõtte kontosid korraga;
  • Kontrollida, millised täpsed andmed lekkisid (sealhulgas paroolid, IP-aadressid ja muu lekkega seotud teave);
  • Püsida kursis oma konto turvalisusega, saades andmerikkumiste aruandeid kord kuus, kvartalis või aastas.

Miks peaksite kasutama Alerti?

Alert ei hoia ära andmerikkumisi — ainult teie isikliku teabe täielik hoidmine internetist eemal suudab seda teha. Kuid kuna see ei ole enamiku meist jaoks võimalik, on parim, mida saate teha, olla kursis ja tegutseda kiiresti.

Siin tuleb mängu Alert — see on lihtsasti kasutatav lahendus, mis teavitab teid reaalajas rikkumistest ja aitab teil kiiresti tegutseda, et vältida edasisi kahjustusi. Näiteks kui teie krediitkaart on rikutud. Kui te saate sellest kohe teate, saate otsekohe oma pangaga ühendust võtta ja blokeerida igasugused katseid teie vahenditele ligi pääseda.

Kuidas Alert’i kasutatakse?

Alert, nagu kõik Surfsharki tooted, on väga kasutajasõbralik. Selle kasutamiseks ei ole vaja mingit tehnilist ega veebiturbealast teadmist oma kontode jälgimiseks. Alert ei hoia teie kontoteavet, seega pole vaja muretseda oma andmete turvalisuse pärast.

Alerti kasutamiseks peate:

  • Tellima Surfshark One teenuse.
  • Logima sisse oma kontole ja klõpsama Surfsharki juhtpaneeli vasakul küljel “Alert” sektsioonil.
  • Valima, milliseid kontosid soovite jälgida.

Emaili jälgimine

Emaili jälgimise alustamiseks valige “Monitor emails”, sisestage oma e-posti aadress ja klõpsake nuppu “Activate”. Saate lisada rohkem e-posti aadresse, klõpsates “Emails” kõrval olevat plussmärki.

Krediitkaartide skannimine 

Krediitkaartide rikkumiste skannimiseks valige “Scan credit cards” ja sisestage oma krediitkaardi number. Kui skannimine on lõppenud, saate selle lisada oma juhtpaneelile edasiseks jälgimiseks.

Teie isikutunnistuse skannimine

Isikutunnistuse jälgimise alustamiseks valige “Scan IDs” sektsioon ja sisestage oma isikutunnistuse number. Saate kasutada kas isikutunnistuse isikukoodi või sotsiaalkindlustuse numbrit.

Rikkumiste loend

Kui hakkate oma kontosid jälgima, näete loendit rikkumistest, mille tagajärjel teie andmeid mõjutati. Näete, millised andmed lekkisid, rikkumise allikat, kuupäeva ja selle tõsidust.

Rikkumise teated

Kui teie andmed ilmuvad rikutud andmebaasis, saate kohe e-kirja teate. See teavitab teid, milline konto on rikutud ja mida saate teha selle turvalisuse tagamiseks.

Kaitse oma privaatsust Alert

Isikliku informatsiooni hoidmine turvalisena ja privaatsena Interneti ajastul pole lihtne ülesanne. Siiski on Alert siin selleks, et teid aidata, tehes selle võimalikult vaevatuks: sisestage lihtsalt oma andmed ja laske Alertil neid teie eest jälgida. Proovige seda täna ise järele — kasutage Surfsharki koos 30-päevase raha tagastamise garantii võimalusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.