Suur muutus Euroopa krüptoturul! zondacrypto juhatusega liitub regiooni rahanduse võtmetegija

Guido BuehlerFoto: zondacrypto

Selleks, et viia siinne krüptovaluutamaastik uuele tasemele, liitub Euroopa ühe suurima ja enim reguleeritud krüptobörsi juhatusega kogenud ettevõtja ja investor Guido Buehler.

Euroopa rahandusmaastikul tunnustatud SEBA panga kaasasutaja Guido Buehleri karjääri on saatnud pöörane edu. Varem on ta olnud juhtivatel positsioonidel UBS Investment Bankis, Euroopa Keskpangas ja DTCC/DerivServis. 

Buehler nimetab zondacryptot põnevaks projektiks, sest see tegutseb sektoris, kus muutused toimuvad kiiresti, kuid samas on krüptomaailmas vaja kummutada kiiresti tekkivaid tõele mitte vastavaid müüte, mis muudavad krüpto laialdase kasutuselevõtu üsna keeruliseks. “Olen kindel, et minu kogemused finantssektoris ja teadmised ärimudelite ja tehnoloogiliste uuenduste kohta aitavad kiirendada fintech’i ja krüptotööstuse arengut. Minu eesmärk on üsna selge – saada ülemaailmselt juhtivaks börsiks, säilitades samal ajal regulatsioonidele vastavuse,” ütles Guido Buehler.

Vastse juhatuse liikme peamiseks eesmärgiks on välja töötada  zondacrypto visioon, juhtida strateegilist järelevalvet, edendada muutlikke partnerlussuhteid, toetada regulatiivsete nõuete järgimist ja juhtida zondacrypto sisenemist uutele turgudele. 

“Kiiresti muutuvas krüptotööstuses on reguleeritud krüptoüksustel palju potentsiaali. Minu eesmärk on viia zondacrypto ülemaailmsele juhtpositsioonile, mida toetab igakülgne eeskirjade järgimine ja innovatsioonilised teenused,” sõnab Buehler. 

zondacrypto tegevjuhi Przemyslaw Krali sõnul ollakse krüptomaailmas pöördelise hetke haripunktis. Kuna eeskirjad muutuvad sujuvamaks, on nõuetele vastavate krüptoettevõtete jaoks käes kuldaeg, et tuua krüptovaluutade eelised massidesse. “Oma üleeuroopalist tähtsust tugevdades on zondacrypto viimasel ajal teinud muljetavaldavaid edusamme, alates kauaoodatud Eesti litsentsi hankimisest kuni partnerluseni Šveitsi-Poola Blockchaini algatustega,” selgitab Kral.

Viimased aastad on krüptovaluutaturu jaoks olnud tõeliselt hüppelised. 2021. aasta alguses jõudis krüptoturu väärtus triljoni dollarini, kuid kolmekordistus peagi pärast seda. Ometi oli 2022. aasta juuni keskpaigaks turu väärtus rekordkõrguselt langenud enam kui 70 protsenti.

zondacrypto tegevjuhi Przemyslaw Kral. Foto: zondacrypto

Noor tööstus ootab regulatsiooni

Buehler lisab, et krüpto näol on tegemist väga noore tööstusega, mille evolutsioonile ja arengule pole järgnenud vajalikku regulatsiooni. Siiski on nüüd üleeuroopaliselt aeg jõuda sinnamaani, et tavaklient seostaks krüptovaluutaturgu sama läbipaistvuse ja turvatundega kui traditsioonilist pangandussektorit.  

Seni on krüptoraha turuosaliste tegevust määratlenud üksikute liikmesriikide kehtestatud õigusraamistikud – nende positiivse mudelina, mida võiks rakendada kõik, toob Buehler välja Eesti, kus zondacrypto hiljuti oma tegevusluba uuendas.

“Juba kaks aastat tagasi võttis Eesti valitsus vastu otsuse reguleerida krüptorahatööstust, kehtestades väga ranged nõuded sellel turul litsentseeritud operaatoritele,” rõõmustab Buehler. 

See tähendab, et ligikaudu 1500 valdkonna operaatorist, kes said varem “õiguslikust omavolist” kasu, on alles jäänud 21 ettevõtet, sealhulgas zondacrypto, kelle klientidele tähendab see, et nende vara on turvaliselt kaitstud. 

Buehler toob näite, et ajaloost nähtub, kuidas iga suure uuenduse paika loksutamiseks on kulunud aastakümneid. Krüptotehnoloogias on protsessid olnud aga kiiremad, mis illustreerib tema sõnul tõsiasja, et nii noor tööstusharu nagu krüptotehnoloogia avaldab juba olulist mõju kogu globaalsele majandusele ja miljonite kasutajate rahandusele. “On viimane aeg, et juurdepääs krüptole muutuks vabaks kõigile,” arutleb ta poola veebiväljaandes money.pl.

2014. aastal asutatud zondacrypto on Kesk- ja Ida-Euroopas suurim krüptovaluutavahetuse pakkuja. Mitmes riigis, sealhulgas Eestis, Itaalias, Slovakkias ja Kanadas, litsentsitud platvormil on üle miljoni kasutaja, kes teevad tehinguid enam kui 70 krüptovaluutas ja traditsiooniliste valuutadega nagu näiteks EUR, GBP, USD ja PLN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.