Tavaline või juhtmevaba klaviatuur?

Foto: © Bongkarn thanyakij via canva.com

Klaviatuuride valik on suur ja erinevus ei seisne lihtsalt disainis, kuigi nii võib pealtnäha tunduda. Olemas on nii-öelda klassikaline juhtmega klaviatuur, aga ka juhtmevaba klaviatuur nagu näiteks Apple Magic Keyboard või Logitech K380. Lisaks membraaniga ja mehaanilised klaviatuurid. Milline valida ja kas juhtmevaba klaviatuur on parem kui juhtmega?

Juhtmevaba klaviatuur – eelised ja puudused

Bluetooth ehk juhtmevabad klaviatuurid on saanud paljude esmavalikuks. Seda mitmel põhjusel, mille toome ka alljärgnevalt välja.

  1. Paindlik kasutusvõimalus – see on nii öelda vaba asetusega klaviatuur. Aseta nii nagu sul oleks mugav, sest see pole piiratud juhtmega. Olenevalt sinu istumisasendist, laua suurusest ja paljust muust, saad juhtmevaba klaviatuuri paigutada nii nagu sina soovid.
  2. Mugav kaasas kanda – kui sa töötad vahest kodust, teinekord kontorist ning reisid palju, siis juhtmevaba klaviatuur ja ka hiir on mugavad kaasa võtmiseks. Seda ei ole vaja arvutiga ühendada, et kasutada. Kasuta seda nii arvuti kui ka tahvelarvuti jaoks.
  3. Kaasaegne disain – paljud juhtmevabad klaviatuurid ei ole mitte ainult mugavad kasutamiseks, vaid ka kauni ja minimalistliku disainiga nagu Logitech Slim Combo MK470 või suurem versioon MK295. Rääkimata Apple Magic Keyboardist.

Lisaks eelnevalt välja toodud eelistele on ka mõned puudused, millega tuleb arvestada. Nendeks on:

  1. Laadimisvajadus – juhtmevaba klaviatuur ei tööta niisama, vaid seda tuleb aeg-ajalt laadida. Üldjuhul ei tohiks see probleem olla, aga siis, kui oled liikuv, tasub enne veenduda, et klaviatuur oleks laetud.
  2. Väiksem kiirus – juhtmega klaviatuurid on kiiremad ja seetõttu on need seni kasutusel paljude mängurite poolt. Olenevalt sinu kasutusvajadusest saad teha otsuse, kas juhtmevaba klaviatuur täidab kõik soovid.

Membraaniga või mehaaniline klaviatuur?

Mehaanilised klaviatuurid on olnud pikalt turul ja uuemaks versiooniks saab pidada membraaniga klaviatuure. See aga ei tähenda seda, et uuem tehnoloogia oleks alati parem. Nii nagu ka juhtmevaba klaviatuur ei ole kõigile, ei pruugi olla ka membraaniga klaviatuur. 

Mis on aga nende kahe erinevus? Membraaniga klaviatuurid koosnevad kolmest kihist ehk membraanist, mis suhtlevad omavahel, aga vastutavad erinevate protsesside eest. Seda tüüpi klaviatuuril puuduvad eraldiseisvad klahvid. Seetõttu on need vaiksed, väiksema kaaluga ja hea hinnaga. Puudusteks võib tuua välja väiksema tõhususe ja kasutusea.

Mehaanilises klaviatuuris on iga klahv eraldiseisev komponent. Seetõttu tekib nende kasutusel ka rohkem müra ja on kõrgema hinnaga. See-eest aga väga vastupidavad, sest eraldiseisvaid klahve saab välja vahetada ja seeläbi pikendada kasutusaega.

Ükskõik, mis on sinu eelistuseks, kas minimalistlik juhtmevaba klaviatuur või vastupidav mehaaniline klaviatuur, Kaup24 ja Hansaposti e-poodidest leiad suure tootevaliku. Sorteeri vastavalt brändi või hinna eelistustele välja need tooted, mis enim huvi pakuvad ja telli juba täna!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.