Telefon, mida ei saa ühegi teisega segamini ajada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Olgem ausad, nutitelefonid näevad tänapäeval välja üksteisega äravahetamiseni sarnased. Tekib tunne, et kui oled ühte näinud, siis oled kõiki näinud. Samasugune must kandiline ristkülik, selle peal ekraan ja tagaküljel rivis kaamerad.

Midagi uut ja huvitavat poleks nagu ükski telefonitootja tükk aega välja toonud. Me oleme sellega juba harjunud, et kõik telefonid näevad ühesugused, ja mis siin salata, üsna igavad välja.

Või siiski, üks telefon on selline, mida juba naljalt ühegi teisega segamini ei aja. Huawei Mate 20 Pro tunneb juba kaugelt ära väljapaistva futuristliku disaini ja kaameralahenduse poolest, mille sarnast pole ühelgi teisel telefonil. Seda telefoni taskust võttes on imestunud pilgud ja küsimused stiilis „mis telefon see on?” suure tõenäosusega garanteeritud.

Ümarate ja sümmeetriliste servadega Mate 20 Pro teeb aga eriliseks veel üks asi, mida sa siin ei näe, aga mis hakkab silma kõikide teiste telefonitootjate telefonidel. Nimelt ei ole telefonil eraldi sõrmejäljelugeja nuppu. Pole seda ei telefoni esiküljel ega ka tagaküljel.

See ei tähenda, et Mate 20 Prol ei oleks sõrmejäljelugejat, vaid tänu uusimale tehnoloogiale on see peidetud telefoni ekraani enda sisse, olles esimene sellist tüüpi telefon, mida Eestis üldse müüakse.

Telefoni avamiseks pane enda sõrm lihtsalt ekraani keskele ja telefon lukustubki lahti. Seda on mugav, aga veelgi parem on, et selline lahendus annab rohkem ruumi juurde telefoni ekraanile. Varem on pidanud kõik telefonitootjad tegema selle arvelt kompromissi ja enda telefoni ekraani selle pärast lühemana hoidma, kui tegelikult oleks võimalik.

Kui paljudel telefonidel võtab sõrmejäljelugeja ekraani alaservast ära väärtuslikku ruumi, siis Mate 20 Pro puhul seda muret pole ning telefoni 6,4-tolline kumerate servadega ekraan tiheda 1440 x 3120 eraldusvõimega valgub telefoni ülaservast täiesti alla välja, mistõttu mahub Mate 20 Pro ekraanile rohkem.

Ekraanil on veel kaks väga olulist eelist. Esiteks on see loodud OLED-tehnoloogias, mis tagab parima ekraanikvaliteedi, mida tänapäeval ühestki telefonist leida võib, aga lisaks toetab see ka HDR-i. HDR tähendab kõrget dünaamilist ulatust ehk must on tõesti must ja see teeb telefoni ekraanilt filmide vaatamise veelgi nauditavamaks.

Tagasi sõrmejäljelugeja juurde. Muidugi võiks sõrmelugeja olla paigutatud ka telefoni tagaküljele, paljud telefonitootjad teevad seda, kuid Mate 20 Pro puhul oleks see patt. Mitte ainult sellepärast, et ekraanile paigutatud sõrmejäljelugejaga on telefoni lihtsam ja kiirem avada.

Kui tavaliselt paigutavad tootjad telefoni tagaservale kaks või kolm kaamerat vertikaalselt, siis Mate 20 Pro on siin ujunud vastupoole ja teinud midagi sellist, mida keegi varem pole teinud.

Mate 20 Pro tagaküljel on neli sümmeetriliselt paigutatud kaamerat kumerate servadega ruudu sees, mis on telefoni tagakülje keskel. Nendest kaameratest ja miks need head on, räägime põhjalikult  meie järgmistes lugudes.

Kõik see kokku teeb aga Huawei Mate 20 Prost telefoni, mille puhul võid kindel olla, et selle sarnast ei ole ole kellelgi teisel. Kas me unustasime öelda, et selle futuristliku ja ägeda disaini kõrval on Mate 20 Pro ka veekindel? Jah, vastavalt kõige karmimale IP68 standardile on see ka veekindel.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.