Testime Sony Xperia 5 V nutitelefoni: väikeses kestas peidab ennast võimas tipptelefon

On teada tõde, et tipptelefonidelt leiab pea alati suure ekraani. Kuid on ka neid kasutajaid, kes hindavad tipptelefoni võimekust, kuid eelistavad väiksemat korpust. Kui hakata turul välja sõeluma nutitelefone, mis neile kriteeriumitele vastavad, kuivab valik kiiresti kokku.

Just sellise kombinatsiooniga on aga Sony turule toonud oma uusima mudeli Xperia 5 V, mis pakub tipptasemel omadusi kompaktses kestas.

Sony telefoni tunneb kaugelt ära

Sony disainikeel on aastate jooksul läbinud mitu uuendust, kuid on viimaste seeriate juures pidama jäänud ühe kindla omaduse juurde. Nimelt on nende disain hoolimata ekraani suurusest alati piklik. Paljude teiste tootjate telefonidega võrreldes tundub Sony telefon kätte võttes esialgu harjumatuna, ent sel on üks kindel eelis. Nimelt mahub Xperia telefon alati mugavalt ühte kätte ning sama kehtib ka 5 V mudeli puhul.

Piklik disain võimaldab ühe käega telefoni mugavalt kasutada ning ka klaviatuuril kogu ulatuses tippida. Metallraam ning klaasist esi- ja tagakülg mõjuvad tippklassile omaselt kvaliteetsena ning pakuvad ka praktilist väljundit. Tänu tagaosa mattpinnale ei teki sinna kergelt sõrmejälgi ning telefon püsib pidevalt esindusliku välimusega.

Välimuse juures paistab veel silma nuppude paigutus. Toitenupu ja helinuppudega samalt küljelt leiab veel kaamera käivitamise ning piltide tegemise nupu. Kiiduväärt lahendus Sony poolt – telefoni saab hoida nagu kaamerat, mis muudab pildistamise mugavamaks.

Telefoni ülaservas paiknev auk võib kasutaja esimese hooga murelikuks teha, kuid põhjust selleks pole. Tegemist on kõrvaklapipesaga, mis on küll paljude tootjate soosingu kaotanud, kuid Sony mudelitel õnneks olemas. Juhtmevaba ühendusega klappe saab tänapäeval kasutada iga nutitelefoniga, kuid kõrvaklappide ühendamine kaabliga on muutunud haruldaseks ning on väärtus omaette.

Tasemel kasutuskogemus

Kes eelistab kasutada võimalikult puhast Androidi, see Sony telefonides pettuma ei pea. Kasutajaliidesele on tootja lisanud omadusi, mis kasutamise mugavamaks muudavad, kuid ei koorma silma ega tee seda ka keerulisemaks. Just nagu Google ette on näinud.

Xperia 5 V pakub kõiki tipptelefonile omaseid mugavusi: toitenupu sisse integreeritud sõrmejäljelugeja, mis toimib eeskujulikult; alati sees ekraan, mis kuvab kellaaega ja teavitusi; 120-hertsine värskendussagedus, mis muudab ekraanil kuvatava jälgimise eriti sujuvaks.

Telefonist leiab ka uusima Snapdragon 8 Gen 2 protsessori, mis tagab muretu kasutuse pikkadeks aastateks.

6,1-tollisel ekraanil kuvatavad värvid on igati tõetruud ning seda on lust vaadata ja kasutada. Eriti tore on võimalus pildikvaliteedi seadistust valida, sest tavarežiimi kõrval on olemas ka loomisrežiim, mis kuvab värve eriti täpselt ja tõepäraselt.

Mitmekülgsed kaamerad

Sony Xperia 5 V tagaküljel on kaks kaamerat. Põhikaamera võimaldab teha 48 Mpx fotosid ning lisasensor 12 Mpx ülilainurkpilte.

Põhikaamera on sama mis Xperia 1 V mudelil, mis tähendab, et sel on uue põlvkonna Sony Exmor T sensor. Sellega on insenerid tõsist vaeva näinud, mis väljendub ka pildikvaliteedis.

Fotod on Sony kaameratele omaselt tõetruud ning selged. Piltide juures on müratase viidud miinimumini, kuid suur kontrastsus tagab alati nende teravuse. Fotod on meeldivalt tasakaalus: värvid on naturaalsed ning pildid parajalt pehmed, ilma et need oleksid üle teravustatud.

Juba tavarežiimis, mida enamik telefoniomanikke suurema osa ajast kasutab, on pildistamine lihtne. Lisaks võimaldab Photo Pro rakendus ka paljusid parameetreid ise muuta ja sättida, kui selleks huvi on.

Põhikaamera rakenduse kõrval leiab telefonist ka Video Pro ja Cinema Pro rakendused, mis aitavad kõigil huvilistel ka oma videooskused proovile panna, sest telefon pakub mitut loomingulist võimalust.

Kokkuvõtteks

Kompaktse korpusega tippmudelite leidmine nutitelefonide turul on praeguseks kujunenud juba üsna keeruliseks ülesandeks. Õnneks pakub Xperia 5 V just sellist kombinatsiooni.

6,1-tolline ekraan on mugavalt piklik, mis teeb telefoni käes hoidmise lihtsaks ja mugavaks.  Sony nutitelefonide tagasihoidlik disain mõjub pigem voorusena, sest sobib igas olukorras kasutamiseks ning tänu kvaliteetsetele materjalidele jätab ka soliidse mulje.

Jõudluse pooolest ei pea tänu tipptasemel komponentidele kompromisse kartma ning sujuv kasutus on igas olukorras tagatud. Kindlasti on suureks plussiks ka tipptasemel kaamerad ja foto- ning videorakendused, mis aitavad headest piltidest luua tõelised meistriteosed.

Nii et kui otsid omale telefoni, mis kestaks pikalt, aga oleks ka kompaktne ja hea kaameraga, tasuks kindlasti Sony Xperia 5 V üle vaadata. Ostuhuvi korral külasta Sony Centeri poode või Miterassa e-poodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.