Sisuturundus

Töö tegemiseks ja arvete esitamiseks ei pea tingimata hakkama ettevõtjaks: kasuta Arveteenust!

Eestis on palju ettevõtlikke inimesi, kel on soov oma teadmisi või teenuseid pakkuda vabakutselise ettevõtjana ehk kergettevõtluse vormis, põhitegevusena või põhitöö kõrvalt. Põhjamaades on selline ettevõtlusvorm hästi tuntud.

Kergettevõtja on eraisik, kes teeb kokkulepete alusel töid ettevõtetele ja arveldab töö eest arve alusel. “Arveteenuse veebipõhine teenus on suunatud eraisikutele, kel on vaja koostada firmale ametlik arve,” selgitab Arveteenus.ee üks asutajaid Lauri Aasmann.

Ta täpsustab, et kergettevõtja ei soovi asutada endale äriühingut ega tegeleda sellega kaasneva raamatupidamisega ja palju muuga, vaid soovib hästi teha oma põhitööd. Eraisikul ei ole aga võimalik töid tellinud firmadele kuluarvet esitada. Arvete esitamisel tulebki appi Arveteenuse veebikeskkond ehk puuduv lüli, mille kaudu arveldada.

Arveteenuse põhiväärtus kergettevõtja jaoks on raamatupidamisteenus ehk töö tellinud ettevõttele ametliku arve koostamine ja saatmine. Arve saadetakse välja Arveteenus OÜ nimelt, platvorm teeb kergettevõtja eest raamatupidamise ja tööjõumaksude arvestuse ning tasub need  Maksuametile.

Ettevõtja poolt vaadates on Arveteenuse põhiväärtuseks töötaja lihtne tööle vormistamine ning lihtne töösuhte lõpetamine.

Tegija saab raha, ettevõte teenuse ja riik maksud

Arvete esitaja saab ülevaate enda koostatud arvetest ja tasutud maksudest. Kehtestatud miinimummääras sotsiaalmaksu tasumisel hakkab automaatselt kehtima ka ravi- ja pensionikindlustus.

“Kõik on rõõmsad: töö tegija saab oma raha, ettevõte teenuse ja riik maksud,” ütleb Aasmann.

See, kellele, kuidas ja mis hinna eest oma teenust pakkuda, jääb kergettevõtja enda otsustada. Ka töö kvaliteedi eest vastutab töö tegija ise: nii töö kui ka tasumise lepivad kokku tellija ja töötegija omavahel.

Arveteenuse kaudu on võimalik saata ka  e-arveid. “Paljud kliendid kasutavad seda võimalust arveldamiseks riigiasutustega, sest juba mõnda aega aktsepteerib enamik riigiasutusi kuluarveid ainult e-arve vormis,” ütleb Aasmann.

Loe täpsemalt SIIT ja küsi lisa: info@arveteenus.ee või +372 607 0806

Vaata ka videot teenuse tutvustusega.

Pane tähele!

Arveteenusega liitumine ja arvete väljasaatmine on kasutajale tasuta. Teenustasu tuleb maksta siis, kui arve saaja selle tasub.

Arve laekumisel tehakse väljamakse kergettevõtja määratud kontole 1–2 tööpäeva jooksul.

 Kellele sobib Arveteenus?

Arveteenus sobib näiteks:

  • veebidisaineritele,
  • koolitajatele,
  • arhitektidele,
  • ehitajatele,
  • eratreeneritele ja muidugi paljudele teistele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.