Sisuturundus

Üks võimsamaid lauaarvuteid läbi aegade – uus iMac

Apple endaloodud M1 kiibi võimsus ei väljendu enam ainult uue MacBooki ega iPad Pro puhul,  vaid annab täiesti uue hingamise ka iMac lauaarvutitele. Nüüd on võimalik neid kiireid ja võimsaid lauaarvuteid, mis tulevad seitsmes eri värvis ja kõigest 11,5 mm paksustena ning 4,66 kilostena soetada ka Eestist.

“M1 kiip sisaldab kõiki olulisi elemente, mida ühes arvutis vaja läheb – kesk- ja graafikaprotsessorid, mälu, närvimootor, pildisignaali protsessor, pordikontroller ja palju muud. Selline ühine lahendus võimaldas iMaci lauaarvutite kujundust täielikult uuendada. Tänu M1 kiibile pole need mitte ainult palju kiiremad, vaid ka palju õhemad, nii et nad näevad muljetavaldavad välja igas kodus või töölaual,” sõnas Apple’i sertifitseeritud müügiinsener Andrej Michailov.

iMac lauaarvutite erinevad mudelid sobivad väga hästi koduarvutiteks, kus on pered ja koolilapsed, samuti on see ideaalne valik professionaalidele, aga ka igaühele, kes vajavad ja hindavad kõrgkvaliteetset ja suurt arvutiekraani. Arvutimängude fännid oskavad kindlasti hinnata ka arvuti kiirust ja ülimalt kvaliteetset graafikat. Erk ja värvikirev ekraan võimaldab vaadata kõige kvaliteetsemaid filme ja töödelda ülima täpsusega fotosid. Uuendatud on ka kõlareid, mikrofone ja esikaamerat, et virtuaalset kohtumised ja kõned veelgi sujuvamalt toimuda saaksid.

Eksklusiivne värviküllane disain ja sobivad aksessuaarid

Suurim muutus on ka kõige silmapaistvam, sest uut iMac lauaarvutit on võimalik soetada seitsmes eri värvitoonis. 24-tolline nelja pordiga arvuti on nüüd saadaval sinise, rohelise, roosa, halli, kollase, oranži ja lillana. Kahe pordiga mudel on saadaval neljas värvitoonis – sinine, roheline, roosa ja hall. Värvi ei muudetud mitte ainult arvuti korpuse, vaid ka kaasasolevate tarvikute – Magic Keyboard, Magic Trackpad ja Magic Mouse puhul. Seetõttu sobivad kõik vajalikud vahendid omavahel ideaalselt kokku.

Esmakordselt on iMac klaviatuuril ka Touch ID tuvastussüsteem, seadme avamise, ostude ja allalaadimiste funktsioon. Klaviatuuri on täiendatud ka uute Spotlight, Dictation, Do Not Disturb ja Emoji nuppudega. 

iMac pole kunagi olnud nii õhuke ja kerge – nüüd võtab see väga vähe ruumi, nii et mahub iga laua peale. Graatsiline alus, magneetiline toitepistik, värvidega sobitatud kaabel ja väike laadja – kõik detailid on läbi mõeldud nii, et säiliks Apple’i seadmetele iseloomulik minimalism ja esteetilisus.

Uus 24-tolline iMac on saadaval kahe pordiga Thunderbolt/USB 4 või nelja pordiga – kahe Thunderbolt / USB 4 ja kahe USB 3 pordiga. Mida rohkem porte, seda suurem on võimalus arvutiga ühendada täiendavaid seadmeid – väliseid draive, kuvareid jne.

Parim iMaci kaamera, mikrofonid ja kõlarid videokõneede jaoks

Mudeli puhul keskenduti esikaamerate, kõlarite ja mikrofinide kvaliteedile, võttes arvesse kasutajate vajadusi ja muutunud suhtlusvahendeid. 1080P FaceTime HD kaamera pakub kaks korda parema kvaliteediga videokõnesid. Ükskõik, kes helistad kolleegidega tööasjade arutamiseks, või soovid lihtsalt oma pere ja sõpradega muljetada, tagab uus pildisignlaaliprotsessor (ISP), et kogu pilt kuvatakse ekraanil eredalt ja kvaliteetselt.

Stuudiokvaliteediga kolme mikrofoniga kõned ja helisalvestamine tagavad, et teised osaliseed kuulevad kogu vestlust selgelt. Spetsiaalne tehnoloogia blokeerib keskkonnast võõra müra, et vajalikku häält oleks kõige paremini kuulda.

Muusika, vestluste, virtuaalsete koosolekute ja pidude, filmide ja telesaadete jaoks on arvuti varustatud muljetavaldava kuue kõlariga helisüsteemiga. Tasakaaustatud ruumiline heli võimaldab nautida kõiki soovitud helisid.

Eriliselt ere ja detailne Retina ekraan

24-tolline kuvar on optimaalne vahepealne valik varasemate 21,5 ja 27-tolliste mudelite vahel. Erksavärvine 4,5K Retina ekraan on eriti detailne ja selle heledus on 500 nitti. Ekraanil reprodutseeritakse üle miljadri värvi ja spetsiaalne peegeldusvastane kate muudab arvutis lugemise ja töötamise lihtsamaks.

Et muuta ekraanil olevad pildid loomulikumaks ja hõlpsamini nähtavaks, kohandab True Tone värvid automaatselt ümbritseva valgustuse järgi. Seetõttu on võimalik saateid ja filme vaadata, lugeda, mänge mängida, esitlusi ettevalmistada või pilte hallata eriti detailsena, realistlikuna ja eredana.

Sõprus M1 ja MacOS Big Suri vahel

Ühendades kõige võimsama M1 kiibi ja kõige arenenuma operatsioonisüsteemi MacOS Big Sur omavahel, on garanteeritud, et arvuti kiirus ja jõudlus on märkimisväärselt tõusnud. Protsessor töötab nüüd 85% kiiremini ja graafikaprotsessor on kaks korda kiirem kui eelmised 21,5-tollised iMac standardsed mudelid.

Seda muutust on märgata igapäevase töö tegemisel, Internetis surfates, keeruliste rakendustega tegeledes, videosisu redigeerides või muid ülesandeid täites. Programmeerimis-, graafilise-, disani-, illustratsiooni-, ja fototöötlusprogrammid nagu Xcode, Affinity Photo, Adobe Lightroom või vectornator töötavad lihtsalt ja sujuvalt, ilma igasuguste tõrgeteta.

Isegi suurte koormustega töötades ei muutu arvuti kuumaks ning töötab väga väikselt.

Ühise ökosüsteemi eelised

iMac lauaarvutitel on nüüd suur valik rakendusi. Tänu M1 kiibile saab ka iPhone’i ja iPadi lemmikrakendusi nüüd iMacis kasutada.

Ühise Apple’i ökosüsteemi potentsiaal suureneb veelgi. iMaci ja iPhone’i kombineerimine muudab paljude ülesannete täitmise veelgi lihtsamaks. Seadmete uuenenud funktsioonid säästavad mitte ainult palju aega, vaid on ka väga kasutajasõbralikud. Need takistavad erinevate seadmete vahel “hüppamist” ja jagavad omavahel olulist teavet. 

Näiteks tulevad kõik kõned ja sõnumid iMaci nii, et vastata on võimalik mis tahes seadmes, mida antud hetkel kasutatakse. Airdrop aitab kiiresti oma seadmete vahel fotosi, linke, videoid ja muid faile jagada. Universal Clipboard võimaldab kopeerida oma iPhone sõnumeid, pilte ja fotosi ning seejärel kopeerida otse iMaci.

Kõigest 11,5mm paksusel uuel iMacil on energiatõhusus ja kõrge töövõimekus, mis muudab kogu protsessi palju sujuvamaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.