Sisuturundus

Ülisuur Philips Momentum 55-tolline kuvar pakub enneolematut kasutuskogemust

Kui oled tüdinud pisikestest monitoridest ja soovid arvutis mängides saada sama hea kogemuse kui teleriekraanil, siis nüüd on Philipsil sulle välja pakkuda lahendus.

Mitte lihtsalt suur, vaid ülisuur

Esimene asi, mis seda kuvarit vaadates silma hakkab, on suurus – uus 139,7-sentimeetrise diagonaaliga Philips Momentum 558M1RY/00 ekraan on lausa 55-tolline. 

Teleri mõistes tänapäeval suhteliselt tavaline nähtus, kuid kuvarite maailmas tõeline hiiglane. Tänu sellistele mõõtmetele saad nüüd täiesti teistmoodi arvuti kasutamise kogemuse osaliseks, sest enam pole tarvis kahte eraldi kuvarit ja kõik vajalik mahub ühele ekraanile.

Philipsi kuvari paneelil on 4K võimekus (resolutsiooniks 3840×2160 pikslit) ja seda on ka kasutades aru saada. Pilt on terav ja silmale hea vaadata. Tänu sellele sobib see ekraan ka niisuguse töö tegemiseks, mis nõuab pisidetailidega tegelemist.

Esmaklassiline pildikvaliteet

Aga terav pilt pole selle kuvari ainuke trump. Lisaks pakub see ka kaks korda sujuvamat kasutuskogemust tänu 120-hertsisele paneelile. Seda on ka kasutamisel tunda, sest kerimisel pilt ei haki ning liigub siidiselt. 

Rõõmu pakub uus Momentum seeria kuvar ka mänguritele, sest Philips on lisanud kuvarile AMD FreeSync Premium Pro tehnoloogia toe. Tänu sellele on ekraani viiteaeg lühem ja ekraani dünaamilisest ulatusest saab võtta viimast. 

Xbox konsooliga ühendades oli seda ka aru saada, sest võrreldes tavalise teleriga oli Philipsi monitor pildi renderdamisel kiirem ja kogu kogemus sujuvam.

Tasub ka teada, et LED-tehnoloogiaga kuvaritel võib esineda pildivõbelust, kuid Philips on selle vähendamiseks kasutusele võtnud FlickerFree tehnoloogia. Väiksem võbelus tähendab omakorda seda, et silmad saavad vähem koormust.

Kvaliteetheli Bowers & Wilkinsilt

Erinevalt tavalistest kuvaritest on siin ka erilist tähelepanu pööratud helile. Nauditavat helipilti aitab tagada koostöös Bowers & Wilkinsiga väljatöötatud süsteem, mis koosneb kahest 10-vatisest kõrg- ja kesksageduskõlarist ning 20-vatisest bassikõlarist madalsageduste edastamiseks. 

Valida saab kuue helirežiimi vahel, mis kõik rikastavad kasutuskogemust. Mänguritele on mõeldud lausa neli erinevat heliseadistust, filmide nautimiseks ning muusika kuulamiseks on omaette režiimid.

Heli on tõepoolest parem kui tavalistel kuvaritel, kuna kõlarid on kokku pandud spetsiaalsesse korpusesse, mis paikneb ekraani all. Tänu sellisele kombinatsioonile on muusika kuulamine palju nauditavam ning eraldi kõlarite soetamisega hea helikvaliteedi tarbeks pole vaeva vaja näha. Eriti head meelt teeb bassikõlarite võimekus, sest tavapäraselt neid kuvari kõlarisüsteemidest ei leia.

Kuid Philips pole mõelnud ainult kõlarite sisemusele, vaid on tähelepanu pööranud ka nende välimusele. Koostöös Kvadratiga on need viimistletud kvaliteetse kangaga, mis laseb helidel takistusteta ruumi levida.

Kõik vajalik igapäevaste toimingute tegemiseks

Ülima meeleolu loomiseks on Momentum 558M1RY/00 kuvarile lisatud Ambiglow valgussüsteem: kuvari tagumisele osale on paigaldatud LEDid, mis muudavad värvi vastavalt sellele, mis ekraanil toimub. Philips on taolist lähenemist kasutanud ka oma teleritel ning selles osas juba vilunud. 

Kuvaritagune valgusmäng on kindlasti ägedaks boonuseks ning aitab ka ruumile eripära lisada. 

Õnneks pole nii suure kuvari puhul piiranguid ka väliste seadmete ühenduste paigutamiseks. Lisaseadmete ühendamiseks on valik rikkalik. Lisaks DisplayPort pesale on veel kolm HDMI 2.0 pesa arvutite ühendamiseks, neli USB 3.1 pesa välise mäluseadmega jaoks ning tore on näha, et vajadusel saab vana hea VGA-ühendust kasutada.

Kuvari kohta saad uurida lisa Philipsi kodulehelt, sealt leiad ka ostukohtade aadressid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.