Sisuturundus

Uue generatsiooni õppimine: mida nuti-tudengid vajavad?

Õpilased ja nende vanemad astuvad vastu uutele väljakutsetele iga uue õppeaasta alguses. Sel aastal avaldab ka mõju ikka veel jätkuv pandeemia ja õpilased peavad olema valmis õpinguid jätkama igal pool: oma toas või koolis laua taga. Korralikud nutiseadmed muudavad õppimise palju lihtsamaks.

Vabadus liikuda

Õpistandardid muutuvad kiiresti ning paindlikkus ja liikumisvabadus muutuvad õpilaste jaoks järjest olulisemaks. Normaalsuseks on saanud võimalus õppida, kodutöid teha ja isegi eksameid läbi viia ka koolist väljaspool.

Karantiiniperiood näitas, et oleme võimelised kiiresti kohanema ja häid õpi- ning töötulemusi saavutama ilma füüsiliselt koolis või töö juures kohal olemata. Pandeemia kiirendas digitaliseerumist, nii et õpilaste ja üliõpilaste põhivajadused hakkasid vastavalt sellele muutuma. Kui siiamaani oli süle- või tahvelarvuti lihtsalt teaduslik vahend, siis nüüd on sellest saanud peamine õpitööriist.

Uut arvutit otsides tasub kõigepealt mõelda, kas arvutit on vaja kaasa võtta tundidesse, loengutesse, kohvikusse või raamatukokku. Sellest olenevalt sõltub, kas arvuti peab olema kerge kaasas kanda. Näiteks kaalub MacBook Air 13” mudel ainult 1,25 kg ja on üliõhuke – 15,6 mm, nii et seda on väga mugav endaga igalepoole kaasa võtta.

Lisaks on oluline arvestada pika akukestvusega. Eelnevalt mainitud mudeli aku peab vastu isegi kuni üksteist tundi. Sealjuures tasub tähelepanu pöörata ka sujuvale ja kiirele operatsioonisüsteemile, sisemise mäluruumi suurusele ja protsessori võimekusele, et arvuti suudaks kõigi ülesannetega edukalt hakkama saada. Õpilastele meeldib ka nutiseadmete kaunis disain ning lai valik võimalikke lisaseadmeid.

Andmekaitse ja privaatsus

Nii õpilased kui ka täiskasvanud peavad rohkem tähelepanu pöörama andmekaitsele ja privaatsuse turvalisusele.

Arvuti ja nutitelefon sisaldavad palju konfidentsiaalset ja tundliku informatsiooni, pildimaterjali ja vestlusi, mida me ei taha teistele avalikustada. Andmete lekkimine võib viia väga tõsiste tagajärgedeni, mistõttu tasub seda igal võimalusel vältida.

Usaldusväärne ja turvaline Touch ID arvuti avamise tehnoloogia kindlustab, et kogu arvutis olev informatsioon on turvatud. MacBook Air ja MacBook Pro sülearvutite mudelid saab lukust lahti teha sõrmejälje abil.

Mac seadmete unikaalsus peitubki nende disainis, mille kõrgeim prioriteet on infoturve. Pidevad tasuta macOS operatsioonisüsteemi uuendused tagavad turvalisuse lisatarkvara vajamata. Arvutid on loodud viiruste ja pahavara rünnakuid edukalt tõrjuma.

Käepärased tööriistad

Uue generatsiooni õpivõimalused pakuvad palju ja oluline on neid eesmärkide saavutamiseks maksimaalselt ära kasutada. Nutikad õpilased ja üliõpilased katsetavad innovaatilisi lahendusi hea meelega ja on valmis neid igapäevaselt kasutama. Mittemiski pole täna enam võimatu, sest kõik küsimused leiavad Youtube’i või Google rakenduste abil vastuse.

Ere ekraan, mugav käsitlemine, ideaalne graafika ja spetsiaalsed õpilahendused muutuvad järjest olulisemateks kriteerumiteks, mille järgi õpilastele sülearvuti valitakse. MacBooki mudelid erinevad teistest just oma paljude sisseehitatud lahenduste ja rakenduste poolest, mis muudavad õppimise ja töötamise palju lihtsamaks ning kiiremaks.

 Juba arvutis olemasolevad kalendri, märkmiku ja meeldetuletuste lahendused on asendamatud abilised õppimise juures.

Esitlusi on väga mugav teha Keynote rakendusega ning kirjatöid Pages ja arvutusi Numbers abil. Spetsiaalselt loodud iMovie videotöötlusprogramm ning muusika või podcastide loomiseks lisatud GarageBand pakuvad huvi loomingulistele noortele.

Raskusi ei teki ka neil, kes on harjunud Microsoft Office 365 rakendusi kasutama, sest Word, Excel ja PowerPoint sobituvad väga hästi Apple seadmetega.

App Store pakub üle 180 000 rakenduse, mis muudavad õppimise palju loomingulisemaks ja produktiivsemaks.

Nutikad õpilased ja tudengid on avatud tehnoloogia innovaatilistele lahendustele ja võtavad võimalustest maksimumi, et õppimine sobivate nutiseadmete abil nauditavamaks muuta.

Tutvu parimate pakkumistega Apple volitatud partnerite juures: https://www.avadbaltic.com/ee/#where-to-buy

Kui ostad ükskõik millise MacBook mudeli, on Apple TV+ veebitelevisioon aastane tellimus sinu jaoks tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.