Sisuturundus

Uuring: traditsioonilise sõbrapäevakohtingu asemel eelistatakse põnevamaid elamusi

Rahvusvaheliselt uuringu tulemusel eelistab üle poole vastajatest peagi saabuva valentinipäeva raames pigem põnevamaid ühistegevusi kui traditsioonilist kohtingut.

Vaata, mille põnevaga võiks šokolaadikarbi või lillede asemel kallist inimest sel aastal üllatada!

Romantiline kohting pole sugugi oodatuim asi

Tehnoloogiafirma Huawei eestvedamisel eri riikides läbi viidud uuringu tulemusel selgub, et traditsiooniline romantiline sõbrapäevakohting ei olegi iga paari unistuseks. Koguni 76% vastajatest eelistab tähistada peagi saabuvat valentinipäeva hoopis ühise tegevusega, mille raames õpitakse või kogetakse mõnd uut elamust.

Peamiseks põhjuseks selle vastuse taga on 88% vastajate hinnang, et taolised ühistegevused ühendavad paare ja pakuvad rohkem ühiseid elamusi, mida hiljemgi koos meenutada. Eeskätt võib see olla ka hea võimalus võtta ette mõni selline tegevus, mille katsetamiseks pole seni ühiselt mahti olnud või mille proovimiseks pole seni piisavalt head põhjust jagunud – olgu tegemist uue kultuuri- või spordielamuse nautimisega või hoopis mõne täiesti uue paiga külastamisega esimest korda.

Koguni 84% uuringule vastanutest märkis, et sooviks katsetada uusi elamusi koos kaaslasega koguni järgneva 12 kuu jooksul – mitte vaid ühe päeva raames.

Kui üldjuhul piirdub valentinipäeva tähistamine vastajate varasemate kogemuste põhjal näiteks kohtinguga (70%), koduse filmiõhtu (68%) või kinoskäiguga (59%), matka või jalutuskäiguga (61%), kokteiliõhtu (58%) või šopinguga (58%), siis edaspidi soovitakse võtta aasta jooksul ette pigem põnevamaid tegevusi.

Esikohal välja ühist reisimist (77%), ühiselt uue hobiga alustamist (50%) ning koos sportimist (36%).

Ideid ühiseks kvaliteetajaks

Uuringu põhjal eelistaks 48% vastanutest osaleda uue kogemusena näiteks tantsukursustel, 46% vastanutest valiks aga uueks tegevuseks hoopis ühise kokanduskursuse (46%). Samuti pakub palju põnevust fotograafia, mida õpiks paarina paremini tundma koguni 42% vastanutest.

Koguni 74% vastanutest välja, et püüab niikuinii enamikke ühishetki partneriga ka pildile või videole talletada, et siis toredaid seiku hiljem koos meenutada.

Ühise hobi leidmine ei pruugi tähendada täielikku elustiilimuutust – saadaval on mitmeid tasuta lühikursusi või õpitubasid, kus omandada kasulikke nippe ning avastada, kuidas üks või teine vaba aja tegevus põnevust pakub.

Näiteks nendele paaridele, kes niikuinii armastavad ühiseid hetki sageli piltidele jäädvustada, sobib suurepäraselt mõni vahva fotokursus, kus jagatakse nippe, kuidas kaasaegsete nutitelefonidega profitasemel fotosid saavutada.

Tropical summer mockups. Black cell phone with empty screen, blank greeting card, envelope and ribbon placed on rattan straw pouff. Dry palm leaves, minimal modern boho interior, flat lay, top view.

Paljud tänapäevased uued mudelid nagu näiteks Huawei Mate 50 Pro sisaldavad juba nii tugevat tehnoloogiat, et eraldi peegelkaamerat soetada polegi tarvis, sest tulemus on profikaameraga täiesti võrreldav – olgu tegemist piltide teravuse või hoopis taustale hägusa efekti loomisega.

Nii võib kujuneda fotograafia töötoast vahva elamus ning hobi, kus lisaks tehnilistele teadmistele on võimalik leida partneri kõige kaunemaid külgi ning otsida uusi põnevaid paiku, mille loodust ja ilu fotodele talletada.

Looduses matkates ja kauneid vaateid püüdes saab aga samas ühendada kaks eesmärki ning lülitada sisse ka oma nutikella, mis talletab ühiselt läbitud sportlikud hetked. Nii saab omavahel ka sportimises võistelda ja valida näiteks uuemate kellade nagu Huawei GT 3 Pro puhul rohkem kui 100 sportimisrežiimi seast oma lemmikud, mille abil koos läbitud kilomeetreid, kaloreid ja samme püüda.

Sarnaselt fotokunstile levib tänu uutele sotsiaalmeedia formaatidele (TikTok videod või Instagrami reelsid) aina rohkem nõuandeid, kuidas lisaks piltidele ka säravaid videosid talletada. Lisaks teooriale on just koos põnev proovida videote filmimist ka praktikas ning need siis kas mõnes rakenduses või häid töötlusvõimalusi pakkuvas telefonimudelis nagu Mate 50 Pro kokku töödelda, et elamusi ka pere ja sõpradega jagada.

Nii ei jää üksikud filmitud klipid telefoni galerii sügavustesse, vaid pakuvad põnevaks looks kokkutöödelduna rõõmu ja emotsiooni nii endale kui teistele. Sealjuures saab filmida üles kõik oma uued põnevad ühistegevused – olgu tegemist uute reisisihtkohtade, koos katsetatud retseptide või sportlike hetkedega. Seega – põnevat avastamist ja uudseid ühistegevusi!

Blank clipping path screen mobile phone with mockup copy space and dry floral branch and blanket cloth on neutral beige background. Minimal aesthetic business brand template. Flat lay, top view

Eelpool esitletud andmed pärinevad Huawei eestvedamisel Pollisteri 2023. aasta jaanuaris tehtud uuringust, milles osales 2550 vastajat nii Türgist, Rumeeniast, Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt kui ka Poolast. Onlines läbi viidud küsimustikule vastasid nii mehed kui naised vanuses 18–55.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.