Pea iga päev võib meil kõigil tekkida vajadus täita erinevaid ülesandeid, seda nii kodus, koolis, kontoris või ülikoolis. Usaldusväärse ja kvaliteetse seadme olemasolu aitab murevabalt ja jooksvalt kõigega toime tulla. Uus MacBook Air sülearvuti on varustatud Apple enda loodud M1 kiibiga, mistõttu võimaldab see sind veelgi rohkem toetada.

“Uus MacBook Air, millele on lisatud esimene Apple enda loodud M1 kiip on suur edasiminek kiiruse ja töövõime suhtes, seda just eelmiste mudelitega võrreldes. Ka akukestvus on tunduvalt pikem, mis annab võimaluse arvutit kasutada juhtmevabalt pea kogu päeva,’’ selgitas Andrej Michailov, Apple tunnustatud müügiinsener.

Tootlikkuse ja tehnoloogia areng

Apple kõige õhem ja kergem arvuti, mille kogukaal on vaid 1,29 kg on saanud täieliku uuenduskuuri. See sisaldab endas ka M1 kiipi, mis on spetsiaalselt Mac arvutitele loodud.

Rohkem kui kolm korda kiirem protsessor võimaldab kõik vajalikud tööd palju tõhusamalt teha. 8-tuumaline protsessor saab igapäevaste ülesannetega sujuvalt hakkama ning kasutab vaid kümnendiku arvuti koguenergiast.

Uus kiip on varustatud ühe kiireima graafikaprotsessoriga, mis võimaldab töödelda fotosid ligi 5 korda kiiremini kui varasemalt. See võimaldab uuel MacBook Airil toime tulla keerukate ülesannetega, kasutada uusimaid graafilise disaini programme, luua ja töödelda tippkvaliteediga videoid või mängida mahukaid arvutimänge.

M1 kiip sisaldab ka uue põlvkonna masinõpet. Täiustatud 16-tuumaline neuromootor suudab nüüd õppida üheksa korda kiiremini. Lisaks on see võimeline tegema ligi 11 triljonit toimingut sekundis. Need arengud avavad uusi võimalusi automatiseerimiseks, optimeerimiseks ja tehisintellektiks. Kuigi sellised muutused pole palja silmaga nähtavad, kiirendavad need märkimisväärselt iga toimingut. See võimaldab töötada palju tõhusamalt ja teha sama aja jooksul rohkem.

Uue põlvkonna energia säästmine

Ühe positiivse muudatusena võib ka välja tuua selle, et uus MacBook Air paistab silma kõrgel tasemel energia säästmisega. Even when maintaining its highest efficiency, the M1 chip saves the computer’s energy. Isegi kõrgeima efektiivsuse säilitamisel säästab M1 kiip arvuti energiat. Iga ülesande jaoks kasutatakse võimalikult väikest energiatarbimist, pikendades seeläbi aku kasutusaega. MacBook Airi aku töötabki just seetõttu varasemast palju kauem. Veebibrauserite kasutamisel töötab aku kuni 15 tundi ja filmide vaatamise ajal ligi 18 tundi.

Uuenduste tõttu on võimalik MacBook Airi kasutamisel pidevalt liikumises olla. Seda on lihtne võtta nii loengusse, tööle, reisile ja puhkusele, kuid annab võimaluse ka kodus mugavamalt tööd teha. Olgugi, et sülearvuti kaalu ja välimuse poolest on säilitanud oma kerguse ja lihtsuse, siis tema võimekus on suurenenud pea 5 korda ning uus aku on võimeline kestma rohkem kui 5 tundi kauem kui varasemalt.

MacBook Airil puudub nüüdsest ka ventilaator. Seetõttu töötab arvuti üdini vaiksena ning vajaliku tuulutuse garanteerib sissegenereeritud jahutussüsteem.

Kasulik nii tööks kui ka lõbuks

Olulised muutused arvuti sisus ei ole takistanud säilitamast MacBook Airi sujuvat ja elegantset disaini. Ka uued mudelid on saadaval kuldse, kosmosehalli ja hõbedasena.

Arvutil on realistliku ja detailse graafika haldamiseks 13,3-tolline 2560×1600 Retina ekraan koos P3 laia värvigammaga. Tekst on silmatorkav ja selge. Spetsiaalne True Tone tehnoloogia reageerib keskkonnale, kohandudes ümbritseva värvitemperatuuri muutustega, valib looduslikud toonid ning hõlbustab lugemist ja vaatamist.

Samuti on arvutil kvaliteetne 720p FaceTime HD kaamera oluliste videokõnede jaoks kolleegide, klientide ja partneritega ning meeleolukate videokõnede jaoks pere, sõprade ja sugulastega. Täiustatud videosignaali protsessor tagab, et kõned on selged ja erksad. Samuti sisaldab see ka mürasummutavat tehnoloogiat – spetsiaalne kolme mikrofoni kombinatsioon keskendub pigem kõnelevale häälele kui muudele ümbritsevadele helidele. Stereokõlarid võimaldavad muusikat ja filme nautida ning järgmise põlvkonna Wi-Fi 6 tagab kiire ühenduvuse.

Taustavalgusega klaviatuur ja Force Touch puuteplaat muudavad arvuti kasutamise tunduvalt kergemaks, sest suudavad juba ühe puudutusega tegutseda.

Nagu kõigis Apple’i seadmetes, keskendutakse turvalisusele ja privaatsusele, et kaitsta kõiki isikuandmeid. Failikrüptimine, süsteemi integreeritud turvafunktsioonid, turvalised maksed Apple Payga, Touch ID funktsionaalsus turvaliseks avamiseks ja maksed on vaid mõned võimalused, kuidas tagada, et igaühe privaatne teave oleks kindlalt kaitstud.

macOS Big Sur veelgi parema kogemuse saamiseks

Uus MacBook Airi mudel sisaldab tipptasemel arvutioperatsioonisüsteemi macOS Big Sur. See on loodud M1-kiibi kogu potentsiaali ärakasutamiseks – kõrge efektiivsusega, pikema aku kestvusega, tugevate turvafunktsioonide ja seni suurima Maci programmide koguga.

Lisaks uue disaini turule toomisele on veelgi olulisem täiendus tehtud Safari veebibrauserile, samuti  on loodud Mapsile, Messages’ile uued funktsioonid ja tunduvalt parem andmekaitse.

Lisaks võimaldab see operatsioonisüsteem esmakordselt kasutada ka soovitud iPhone’i ja iPadi rakendusi otse kõigis oma Mac-mudelites koos M1 kiibiga. Tegemist on seni kõige võimsama Apple’i tarkvaraga, mis täna saadaval on.

Hetkel on võimalik mis tahes Maci mudeli ostuga saada kaasa Apple TV tasuta üheaastase prooviversioon. Parimate nutiseadmete pakkumiste saamiseks lugege lähemalt Apple’i volitatud partnerite veebipoodidest: https://www.avadbaltic.com/ee/#where-to-buy

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.