Sisuturundus

Vaata videot: Stefan võttis vastu põneva väljakutse Huaweilt

Huawei esitas muusik Stefan Airapetjanile põneva väljakutse: laulja kandis uusi Huawei FreeBuds 4i kõrvaklappe 10 tundi järjest, et testida, kas nende aku peab tõepoolest vastu kuni kümme tundi. Stefani toimekast päevast valmis ka meeleolukas video.

Kõrvaklappidega 10 tundi järjest

Stefanile antud challenge oli lihtne: uued Huawei FreeBuds 4i kõrvaklapid tuli pähe panna juba hommikul ning kanda vahetpidamata 10 tundi järjest. Stefan võttis väljakutse põnevusega vastu.

“Kasutan kõrvaklappe muidugi iga päev, aga ma ei ole kunagi mõelnud,  kui kaua seda igapäevaselt teen. Mulle pakkus huvi, kas aku tõesti peab 10 tundi järjest vastu. Teiseks tahtsin katsetada, kui lihtne ja mugav on nende kõrvaklappide puhul lülituda ümber kahe režiimi vahel – helisummutuse funktsioonist teadlikkuse režiimile ja tagasi.”

Stefan on tegus ja töine hoolimata sellest, et praegu kontserte ei toimu. Tekkinud vaba aega kasutab Stefan nii uue muusika loomiseks kui ka sportimiseks. Päeva jooksul, mil kõrvaklappe tuli testida, seisis Stefanil ees mitu asjaajamist linnas, videokõne manageriga, laulu salvestamine stuudios ning päeva lõpetuseks oli plaan veidi värskes õhus sportigi teha. 

Päev alaku hea muusikaga

Stefani sõnul kasutab ta kõrvaklappe ka kodus üsna tihti. “Kuna minu armas elukaaslane töötab samuti kodus, siis ei taha ma teda segada kõlaritest muusika kuulamisega, aga mulle meeldib päeva hea muusikaga alustada, mistõttu on kõrvaklapid loogiline lahendus,” ütleb mees.

Kõige rohkem oli Stefan vaimustuses helisummutuse funktsiooni võimekusest. Ta kirjeldab, et sattus Tallinnas Telliskivi kvartali juures kõndima kaubarongi lähedal, seega avanes suurepärane võimalus katsetada, kuidas Active Noise Cancellation režiim summutas isegi selle müra.

Stefan rõhutab aga, et loomulikult on enda ja kaasliiklejate ohutust silmas pidades väga tähtis olla ümbritsevaga kursis, mistõttu lülitas ta tänaval liigeldes sisse hoopis Awareness Mode’i. “See režiim lubab ümbritsevatel helidel kõrvaklappidest läbi kosta ja nii saan ma näiteks tänaval tuttavaga kohtudes juttu rääkida ilma kõrvaklappe peast võtmata,” selgitab Stefan.

Head kõrvaklapid arvestavad kandja vajadustega

Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina selgitab, et kaasaegsete kõrvaklappide väljatöötamisel on arvestatud kandja mitmesuguste vajadustega.

“Eks meil kõigil on vahel soov end ümbritsevast mürast välja lülitada ja nautida oma lemmikmuusikat või pidada segamatult kõnesid. Aga kiire elutempo juures on kandjal vaja mugavalt ühest režiimist teise ümber lülituda, et vajadusel suhelda inimestega enda kõrval. Ka liiklusohutuse mõttes on tähtis, et inimene kuuleks ümbritsevaid helisid. Seetõttu piisabki Huawei FreeBuds 4i puhul vaid lihtsast vajutusest kõrvaklappidele, et muuta helisummutuse režiimi,” lausub Mishina. 

Lärmakas keskkonnas, nagu näiteks pargis võib telefoniga helistamiseks helisummutuse režiimi julgelt sisse lülitada, et segamatult rääkida.

Stefan kasutaski sooja kevadilma selleks, et pidada väljas mitu olulist kõnet ja videokoosolekut oma manageriga. “Kõrvaklapid on tänapäeval juba palju enamat, kui lihtsalt muusika kuulamise vahend – see on tööriist, et segamatult suhelda. Ma võin ükskõik kui lärmakas keskkonnas viibida ja ikka tunda end justkui koduses vaikuses,” kirjeldab Stefan oma kogemust.

Jekaterina Mishina ütleb, et lisaks kvaliteetsele helisummutusele erinevad juhtmega ja juhtmevabade kõrvaklappide kasutuskogemus üksteisest veelgi.

Ta täpsustab, et vanasti, kui kasutasti veel juhtmega kõrvaklappe, võis vajadusel kerge käeliigutusega ühe klapi peast võtta, et kuulata ümbritsevat heli muretsemata, et klapp maha kukub ja ära kaob. Juhtmevabade klappide puhul tekib üht klappi korraks kõrvast eemaldades kohe küsimus, kuhu see panna. Lihtsalt taskusse või kotti pistes on oht, et klappi ei leia enam nii lihtsasti üles.

“Lisasimegi uutele Huawei FreeBuds 4i kõrvaklappidele Awareness Mode’i,  mis võimaldab ühe lihtsa liigutusega mürasummutuse funktsiooni välja lülitada – nii kuuleb kandja ideaalselt kõike, mis tema ümber toimub, ega pea kõrvaklappi kõrvast välja võtma ja muretsema selle kadumise pärast,” viitab Mishina, et seegi mure on lahendatud.

Laulja ja laulukirjutajana oli Stefan üllatunud, et uute huawei kõrvaklappidega oli võimalik isegi stuudios ootamatult kvaliteetselt heli kuulata. “Olen ikka harjunud, et stuudios on salvestamiseks ja salvestuste kuulamiseks spetsiaalne stuudiotehnika, aga Huawei FreeBuds 4i  kõrvaklappidega on heli täiesti puhas ja selge, mis võimaldab mul nendega isegi tööd teha,” kiidab Stefan.

FreeBudsidega saab sporti teha ja akut jääb veel ülegi

Lõõgastumiseks käib Stefan  regulaarselt pargis või terviserajal jooksmas ja seal on kõrvaklappidest tema sõnul eriti palju kasu.

“Just sportliku tegevuse juures on vaja mõnusa energiaga muusikat kuulata, et see annaks hea laengu ning toetaks liikumist. Paljud kõrvaklapid kipuvad sportimise ajal kõrvast välja tulema, kuid Huawei omad püsisid ilusti terve päeva kõrvas, ilma et oleks kippunud välja kukkuma või kõrvu väsitama,” tõi muusik välja.

Pärast ligi 10 tundi oli Stefani testitud Huawei FreeBuds 4i kõrvaklappidel veel akut ülegi. Jekaterina Mishina täpsustab, et aku kestus sõltub muuhulgas näiteks sellest, kui palju mürasummutuse funktsiooni kasutatakse.

Kui hoida mürasummutuse funktsioon aktiivsena terve päeva, peab aku vastu umbes 7–8 tundi. Kuna Stefan lülitas selle linnas liigeldes sageli välja, siis kestiski aku kümne tunni ringis.

Kõrvaklapid läbisid seega testi ning Stefan veendus, et sellised nutikad lahendused toetavad igati tema elustiili.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.