Vaatame peale: mida põnevat pakub Polar Vantage V2 spordikell?

Tark treenija teab, et treeningeesmärkide saavutamiseks tuleb leida tasakaal regulaarse trenni, taastumise, hea une ja tervisliku toitumise vahel. Et see käiks võimalikult lihtsalt ja muretult, tasub endale hankida üks korralik spordikell.

Viimase kahe aasta jooksul on Polaril välja tulnud kolm uut mudelit (Ignite, Grit X ja Unite) ning nüüd on valminud ka uusim Polar Vantage V2 spordikell. Mida uut ja põnevat on uuel mudelil trennisõpradele pakkuda? 

Väiksem on parem

Esimese asjana jääb ilmselt silma spordikella suurus ja kergus – Polar Vantage V2 kaalub vaid 52 grammi. Tubli tegijana kaotas spordikell ise kahe aastaga tervelt 14 grammi kaalu. See ei tähenda aga sugugi, et funktsioone või võimekust oleks kaalukaotusega vähemaks jäänud, vastupidi, uuel kellal on varasemast hoopis rohkem võimalusi. 

Kella välimus erineb eelmistest mudelitest ning sobib voolujoonelise disaini poolest märksa paremini jooksmiseks, rattasõiduks ja ujumiseks. Puutetundlik ja võimsama resolutsiooniga ekraan ja mugavad ning suhteliselt laiad nupud võimaldavad kella ka liikumise käigus hõlpsalt kasutada.

Läbi tule ja vee

Vastupidavusest annab aimu materjalivalik – kell on valmistatud alumiiniumsulamist ehk materjalist, mida kasutatakse lennukiehituses. Spordikell on läbinud mitmed MIL-STD-810G katsed. Kell elab üle kõrged või madalad temperatuurid, paduvihmad, tormid ja tuisud, intensiivse päikesekiirguse, valju müra ja vibratsioonid, kukkumise või löökide tõttu tekkinud põrutused. Kellal on ka WR100 veekindluse standart.

Lisaks on kellal senisest võimsam aku, mis peab vastu kuni 40-tunnise spordivõistluse ja säästurežiimil lausa 100-tunnise. Näiteks, kui läbid kell käel 10-tunnise maratoni, jääb akut alles umbes 70 protsenti. 

Mida põnevat teha saab?

Kell kuvab ekraanil üheksat erinevat vaadet: kellaaeg ja kuupäev, päevane aktiivsus ja läbitud sammud, hinnang treeningute mahule ja intensiivsusele, pulss, treeningandmed, unekvaliteet, treeningjuhised, ilmaprognoos ning nädala jooksul läbitud treeningute maht. 

Kusjuures pulsi mõõtmise tehnoloogia on hüppeliselt edasi liikunud – Polar Precision Prime andur kasutab kümmet eri värvi (üks roheline, 4 kollast, 5 punast) led-lampi, mis aitavad pulssi veelgi täpsemalt mõõta ning kustuvad, kui kell ei ole randmel, et aku niisama ei kuluks.

Põnevate funktsioonide seas on ka erinevad jooksu- ja rattatestid, mis hindavad sinu võimekust, arengut ja taastumist. Nutikas spordikell teab ka seda, et kilomeetril ja kilomeetril on vahe. Kell saab väga hästi aru, kui jooksed konarlikul või künklikul pinnal ning kulutad rohkem energiat kui laugel pinnal.

Samuti saad kontrollida, kas jalad on eelmisest trennist taastunud – hüppetest mõõdab kolme hüppe põhjal, mis seisus jalad on. VO2Max, mis on sisuliselt nagu koormustest, hindab maksimaalset hapniku tarbimist, et saaksid aimu oma südame ja kopsude võimekusest. 

Teiste väärt funktsioonide seas on Hill Splitter (jälgib tõuse ja languseid), FuelWise (annab märku organismi energiavajadustest), Weather, Dashboard View (nädala kokkuvõte) ja Energy Sources (kulutatud rasvad, süsivesikud ja valgud). 

Kella saab ühendada nutitelefoni muusikarakendustega – näiteks Spotify – ning vahetada kella kaudu lugu või panna muusika pausile. 

Nii päeval kui öösel

Kuna kell on väike ja kerge, ei ole seda tarvis ööseks käelt võtta. Uni mõjutab seda, kuidas inimene end ärkvel oldud ajal tunneb, kui palju on tal energiat ja kui hästi või halvasti taastub ta trennist. Unekvaliteet mõjutab vaimset ja füüsilist tervist ning seepärast on hea, kui sellel spordikella abil silma peal hoiad.

Nii saad näiteks trenniplaane tehes arvestada, et kui kell ütleb, et magasid kehvasti ega taastunud eilsest treeningust, pole mõtet sel päeval rasket treeningut kohe otsa teha. 

Polar Vantage V2 sobib hästi spordisõpradele, kes armastavad joosta, rattaga sõita, ujuda või triatloniga tegeleda. Hea arengu tagamiseks on oluline saada treeningute ja tervisliku seisundi kohta täpset ja regulaarset infot, et saaksid oma keha paremini toetada, langetada tervislikke ja teadlikke valikuid või siit-sealt elustiili veidi kohandada.

Kella funktsioonide kohta võid lugeda lähemalt ka Polari eestikeelselt kodulehelt.   

Vaata ka Marathon100 ja DC Rainmakeri tooteteste.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.