Aasta algusest tegutsev Rentster läks eraisikult eraisikule teenuste loomise moest mööda ja lõi uue rendiplatvormi just ettevõtete vajadusi silmas pidades. Nutikad lahendused lihtsustavad rendiettevõtete jaoks paljusid protsesse ja toovad valdkonda sisenemise barjääri madalamale.
Uus vahendusplatvorm Rentster keskendub eraklientide asemel ettevõtetele ja pakub neile ühtset platvormi erinevate toodete väljarentimiseks. Selle peamine eelis on erinevate protsesside ühte kohta toomine, mis lihtsustab nii maksete ja kliendibaasi haldamist kui raamatupidamist. See tähendab, et suurt osa rendiettevõtete tegevustest saab hallata mugavalt ühest kohast.
Ettevõtte juht Kenno Kink räägib, et selline äriklientide vajadusi silmas pidav veebiplatvorm oli Eesti turul seni puudu. “Eraisikutele mõeldud teenuseid on, aga ettevõtetele mõeldud platvormi, kus oleks näiteks kasvõi raamatupidamise lihtsustamise peale mõeldud, polegi,” räägib rendiäri kogemusega Kink.
Kaasaegse veebiplatvormi loomine on siiani paljude rendifirmade jaoks ehk keerukas, väiksemate, näiteks kitsa valdkonna seadmeid rentivate või alles alustavate ettevõtete rahakotile võib see käia lihtsalt üle jõu või olla majanduslikult ebaotstarbekas. Samas peab sel juhul leppima tõsiasjaga, et mõned kliendid võivad tulemata jääda, kuna toode eelistatakse rentida kohast, kus seda saab teha veebis mõne klikiga – sellise mugavuse vastu ei pruugi saada isegi natuke soodsamat hinda pakkudes.
Täisteenuse platvorm tähendab sisuliselt, et rendiettevõte sisestab oma konto loomise järel süsteemi lisaks väljarenditavatele toodetele ka vajalikud andmed, mis toodete väljarentimise protsessi muudab väga lihtsaks. Ühes kohas on koos näiteks nii kalender kui võimalus hallata kliendibaasi ja kõiki tellimusi.
Rahaasjade ja raamatupidamise lihtsustamiseks on süsteemi loomulikult integreeritud erinevad maksevõimalused ja loodud Eesti populaarseima raamatupidamistarkvara Merit Aktiva liides. Viimane tähendab, et Rentsteri kasutajatel pole enam tarvis tehinguid käsitsi raamatupidamistarkvarasse sisestada, sest kõik kanded liiguvad Meritisse automaatselt.
Ühe suurema eelisena toob Kink välja võimaluse platvormi abil ettevõtte domeeniga veebilehe loomise. “Iga rendiga tegelev ettevõte, kes omab domeeni, saab selle Rentsteri kontoga ühendades tasuta kodulehe, kus on tema kontaktid, logo, esemed ja kategooriad,” selgitab ta.
Rentsteri ärimudel muudab väiksematele ja alustavatele firmadele rendiärisse sisenemise barjääri madalamaks. See näeb ette, et enamik teenuseid on tasuta, kuniks platvorm “kliendi koju on toonud” ehk portaali vahendusel jõutakse tehinguteni, mille pealt Rentster oma vahendustasu saab.
Samas pakub platvorm ka rätsepalahendusi, millest võib näiteks tuua suurematele ja juba märkimisväärse kliendibaasiga ettevõtete andmebaasi sidumise Rentsteri süsteemiga või mitme väljastuspunktiga firmadele loodud võimaluse lisada süsteemi erinevaid asukohti.
Väiksemate ja alustavate rendifirmade jaoks peab Kink oluliseks Rentsteri kasutamisel tekkivat massiefekti. “Väiksemal firmal on võib-olla viis spetsiifilist toodet, mida nad välja rendivad,” toob ta näite. “Aga näiteks ürituskorraldajal on mugav rentida ajutiselt vajalik ühest kohast ja korraga – ta ei pruugi hakata käima mööda väiksemate firmade veebilehti, et natuke raha säästa, vaid eelistab võtta mugavalt kõik asjad ühest kohast.”
Kuna Rentsteri portaalist saab klient tutvuda erinevate klientide valikuga, sobiva välja valida ja mugavalt ühekorraga maksta, annabki uus platvorm võimaluse ka pisematele firmadele. “Siin ei ole vahet, kui suur või väike pakkuja sa oled. Kui sul on üleval toode, mida klient vajab, siis lisab ta selle ostukorvi ja tellib selle,” toob Kink näite paremast nähtavusest.