Sisuturundus

Vastupidav ja soodne: milline arvuti sobib kooliteed alustavale lapsele?

1it arvutipood asub Tallinnas Sõpruse pst 33.Foto: 1it

Sülearvutita ei kujuta koolilapse elu enam ettegi ja seda just viimastel aastatel, mil pandeemia sundis lapsed koduõppele. Aga kas õppetööks tasub osta uus või sobib ka mõni kasutatud sülearvuti, räägib lähemalt 1it arvutipood juht Jörgen Metsalu. 

1it arvutipood valikust leiab uute sülearvutite kõrvalt ka väga korralikke äriklassi kasutatud arvuteid sellistelt tuntud tootjatelt nagu Lenovo, HP, Dell ja Fujitsu. Võimekas ja hea töökindlusega kasutatud sülearvuti teeb kõik vajaliku ära, mida koolitöödeks ja internetis kolamiseks vaja on.

Koguni kolm korda odavam

Suurim erinevus kasutatud ja uute äriklassi sülearvutite vahel on hind, mis võib erineda koguni kolm korda. Kui näiteks uued Lenovo äriklassi sülearvutid algavad umbes 1200 eurost, siis sama seeria kaks-kolm aastat tagasi soetatud seade maksab umbes 300-400 eurot.

Samas ei pea kahe- või kolmeaastast kasutusaega üldse pelgama: äriklassi arvutid on mõeldud kestma ning peavad vastu ka suuremale liikumisele, mis näiteks on oluline kooli ja kodu vahel liikuvale koolilapsele. Äriklassi arvutid koosnevad kvaliteetsetest materjalidest ning ei purune nii kiiresti kui odavama klassi arvutid.

Kaks-kolm aastat vanad arvutid on piisava võimekusega, et nendes saaks teha ka videotöötlust ning isegi internetipõhiseid mänge mängida.

Äriklassi kasuks räägib vastupidavus

Kokkuvõttes ei pea kindlasti kasutatud äriklassi arvuti ostmist pelgama. Kõik kasutatud sülearvutid 1it.ee tootevalikus on puhastatud ja kontrollitud ning neil on peal uus operatsioonisüsteem koos viiruskaitseprogrammiga. Kasutatud sülearvutid läbivad ka akutesti, et oleks teada, mis seisus seadme aku tegelikult on.

Kui korraga 400-eurone väljaminek ei ole mõeldav, siis pakub 1it.ee ka erinevaid järelmaksulahendusi, samuti saavad kasutatud seadmed kaasa kuuekuuse garantii. Lisaks transporditakse pakk pakiautomaati ülikiirelt ja enamasti juba järgmiseks tööpäevaks.

1it.ee kasuks räägib veel hea teenindus ning muu hulgas pakutakse arvutitele ka järelhooldust. Aastas vähemalt korra oleks hea arvutiga hoolduses käia, lasta see puhastada ning üle vaadata, ega seadmesse pole sattunud mõnd pahavara. Regulaarne hooldus pikendab arvuti eluiga.

1it arvutipoes aitavad teadlikud müüjad valida välja just teie lapsele kõige sobivama seadme.Foto: 1it

Mõned asjad, mida koolilapsele sülearvutit valides jälgida:

  • koolitöödeks sobib väga hästi juba i3 ja i5 protsessor. Ei pea ajama taga i7 protsessorit, sest nende hinnad on juba märksa kallimad.
  • arvutil võiks olla uuemat tüüpi kiire SSD ketas, mis on märgatavalt kiirem ja põrutustele kindlam kui tavapärane HDD ketas.
  • veebikaamera – enamasti on sülearvutitel veebikaamerad olemas ja sellepärast muretsema ei peaks.
  • ekraani suurus – 12-tollise ekraaniga arvuti sobib hästi, kui on vaja seadet kaasas kanda. Kui paarsada lisagrammi muret ei valmista, siis on 14-tolline väga hea valik. 15-tolline sobib pigem siis, kui seadet väga palju pole vaja kaasas tassida.
  • tasub mõelda, kas olete huvitatud ID-kaardilugejast, klaviatuuri valgustusest, sõrmejälje lugejast või 4G/LTE modemist mobiilse interneti kasutamiseks

Valik häid kasutatud sülearvuteid:

Lenovo arvutitest on kõige populaarsemad T-seeria mudelid T460, T470 ja T480. Vaadata tasub ka L380 mudelit, millele loob lisaväärtust vinge puutetundlik ekraan. 

Delli sülearvutitest tasub esimesena vaadata Dell Latitude 5480 mudeli poole.

HP pakutavates mudelitest soovitatakse soojalt HP Elitebook 830 G5, kuid ka rahakotisõbralikum HP Elitebook 840 G3 ei jäta kasutajat hätta.

Fujitsu pakub suurepäraseid 15,6” ekraaniga mudeleid Lifebook E556, Lifebook E557 ning Lifebook U758, mis eranditult kõik paistavad silma hea disaini ning väga heade tehniliste omaduste poolest.

Kõikide kasutatud sülearvutitega saab tutvuda 1it.ee e-poes või võttes ühendust telefonil +372 56 573 313.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.