Xiaomi 14: eelkäijast eredama ekraaniga ning väga võimekate kaameratega

Kõik nutitelefonide omanikud saavad nüüd rõõmustada – Xiaomi on välja toonud tuliuue 14. seeria mudelid, mis pakuvad tasemel kasutuskogemust ning tippklassi omadusi. Xiaomi 14 paistab silma eriti ereda ekraani ning täiesti uute kaamerate poolest.

Klassikaliselt kaunis kujundus

Xiaomi 14 loomisel on silmas peetud kasutusmugavust ning seepärast on valitud klassikaline suurus – ekraani diagonaaliks on 6,36-tolli. Täiustatud C8 ekraanipaneeli loomiseks on kasutatud luminentset materjali, mis võimaldab enneolematult kõrget, 3000 nitist heledustaset. Nii saad telefoni kasutada murevabalt ka otsese päikesevalguse käes, ilma et kasutuskogemus kuidagi kannataks.

Lisaks sellele pakub 1.5K CrystalRes ekraan ka 120 hertsist värskendussagedust ning kirkaid värvitoone, mis vastavad CIE 2015 standardile. Samuti on ekraanile lisatud spetsiaalne filter, mis aitab sinist valgust vähendada 50 protsendi võrra ning kahjuliku valguse eest silmi säästa.

Metallraam on kõigest 71,5 mm paksune ning tänu sirgete servadega kujundusele püsib kindlalt käes. Mattviimistlusega tagumist osa kattev klaas kaitseb aga tõhusalt sõrmejälgede vastu. Isikupära rõhutamiseks saab valida kolme kauni viimistluse vahel – klassikalise musta ja valge tooni ning sügavrohelise tooni vahel.

Tipptasemel jõudlus

Xiaomi 14 nutitelefonis on kasutusel uusim Snapdragon 8 3. seeria protsessor, mis kuulub tippklassi. Võrreldes eelmise põlvkonnaga on uue kiibi võimsus kasvanud üle 30 protsendi. See võimaldab telefoni kasutada murevabalt nii mitmiktegumtööks kui ka mängimiseks.

Uuelt mudelilt leiab võimsa kiibi jahutamiseks ka spetsiaalse Xiaomi IceLoop jahutususüsteemi. Tänu innovaatilisele lahendusele pakub see kolm korda efektiivsemat jahutust võrreldes tavaliste süsteemidega ning aitab telefoni jahedana hoida igas olukorras.

Uue kiibiga on vähendatud ka tarbimiskoormust, mis aitab kaasa aku vastupidavusele. Xiaomi 14 seest leiab 4610 mAh suuruse aku, mis tagab kuni 15 tunni pikkuse kasutusaja. Spetsiaalne Xiaomi Surge Battery süsteem aitab aga ohutult ja ülikiirelt aku taas täis laadida. 90W kiirlaadimisega võtab see aega 31 minutit ning 50W kiirlaadijaga 46 minutit.

Legendaarsed Leica objektiivid

Xiaomi 14 juures on kasutusele võetud uue põlvkonna Leica objektiivid, mis pakuvad enneolematut kvaliteeti. Tänu uuele Summilux objektiivile on valguse vastuvõtt suurenenud kuni 80 protsenti, mis aitab kaasa paranenud värvikvaliteedile, kontrastusele ning resolutsioonile. Seda nii tavaoludes kui ka hämaras.

Light Fusion 900 pildisensoril on aga 13,5 EV kõrge dünaamiline ulatus ja loomulik 14-bitine värvisügavus, mis võimaldab jäädvustada ka kõige pisemaid detaile valguses ja varjus.

Lisaks selle on parandatud ka salvestuskiirust, et tabada paremini liikuvaid objekte ning olukordi. Kokku on uuel mudelil kolm 50 Mpx kaamerat, lisaks põhikaamera leiab tagumiselt küljelt ka telefoto objektiivi ning ülilainurk sensori. Kolme kaamera peale saab kasutada nelja erinevat fookuskaugust ning ideaalseid jäädvustuse teha nii lähedalt kui kaugelt.

Suurt rõhku on pööratud ka videote jäädvustamisele. Xiaomi 14 toetab filmitööstuses kasutusel olevat 2.39:1 kuvasuhet, mis annab videole filmilikku ilme. Lisaks aitavad efektseid stseene luua ka kinolik bokeh-efekt ning automaatne fookusevahetus. Parima tulemuse saavutamiseks toetab Xiaomi 14 ka Dolby Vision tehnoloogiat.

Xiaomi 14 uute mudelitega lähemalt tutvumiseks külastada Mi-Home veebilehte. Sealt saad soovi korral endale ka värske mudeli soetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.