Test

4 kaameraga Samsung Galaxy A9 on telefon, mida tegelikult ei olnud vaja

Samsungi telefon.

Ei, ära osta,

sest poole odavam sõsartelefon Samsung Galaxy A7 on parem valik.

Mida siis need neli silma seal A9 taga teevad? Üks on tavaline, 24-megapiksline 1,7 avaga põhikaamera. Teine 120-kraadise vaatenurgaga 8-megapiksline lainurk ja kolmas kahekordse optilise suumiga 10-megapiksline teleobjektiiv. Neljandale kasutaja ise ligi ei pääse, see võetakse appi siis, kui vaja teha hägustatud taustaga fotosid.

Galaxy A9 suurim uuendus võrreldes paar nädalat varem esitletud A7-ga on telefoto võimalus.

See töötas korralikult, aga sama funktsiooniga iPhone’i kasutajana see mind väga ei paelunud. Sama ei saa öelda Samsungi lainurga kohta. Võimalus püüda pildile kogu tuba, maja või seltskond on tõesti äge.

Võimalusega saada korraga pildile seen, aed ja maja, olen väga rahul.

Vähem äge on see, et päikeselisel päeval tehtud pildid tulid kõik välja imelikku sinist või lillakat tooni. Mitte huvitavalt, lihtsalt koledad.

No mis värvid need on? Brüsseli päike ei olnud tol kenal laupäeval tegelikult üldse lilla. Foto töötlemata.

Häid sõnu tahaks öelda selfikaamera kohta. Erinevalt Galaxy A8 kahest on A9-l neid 1, aga ka see suudab autoportree tausta targalt ära hägustada.

Što-to ne tak

Kaameratega tuleb kaasa igasugu kellasid ja vilesid, näiteks selfi puhul valguse suuna valimine, laia selfi tegemine ja tänu lainurkkaamerale teoks saav võimas panoraam.

Pean tunnistama, et see avaldab minusugusele Apple’i “siin-on-sulle-üks-valik-vali-see” filosoofiaga harjunule muljet.

Puudu jääb aga kasutajale olulisest kindlusest, et võid tõmmata taskust telefoni ja teha kiirelt ilusa pildi.

Telefon ise on muidu täitsa mõnus, ilusa pildiga ja õhuke, ainult kohati ei reageeri ta mu käsklustele piisavalt kiiresti.

Ei saagi aru, kas viga on puuteekraanis, aparaadi jõudluses või mingis kombinatsioonis riist- ja tarkvaraprobleemidest. Alati on muidugi võimalus, et probleem asub näpu ja protsessori vahel ehk harjumatuses Androidi kasutada.

A9 tuleb Eestis müüki novembris hinnaga alla 600 euro. Vaid 1 kaamera vähem sisaldava A7 (Geeniuse test) saad aga juba praegu näiteks Elisast 327 euroga.

Mulle tundub, et viimase hinna-kvaliteedi suhe on paremini paigas kui Galaxy A9 puhul. Kui keegi annaks A9 mulle töötelefoniks, siis solvunud ma kindlasti poleks, aga ise ostes ta kahesaja viiekümne euro eest lisaemotsiooni ei pakuks.

Samsung Galaxy A9

Hindalla 600 euro
Müügilalates novembrist
Kaamerad24-megapiksline põhikaamera, 8-megapiksline lainurkkaamera, 10-megapiksline telefotokaamera, 5-megapiksline sügavuskaamera, 24-megapiksline esikaamera
Sisu8-tuumaline protsessor, 6/8 GB RAM, 128 GB sisemälu
Ekraan6,3 tolline, 1080 x 2220 AMOLED
Aku3800 mAh
OSAndroid 8.0
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.