Test

Aftershokz Trekz Air: need klapid püüavad kõigest väest sinu kuulmist mitte segada

Tegelikult on need klapid palju kergemad kui välja näevad.

Jah, osta,

sest nende klappidega kuuled korraga nii oma lemmikmeediat kui ka seda, mis ümberringi toimub. No nagu heliline liitreaalsus.

Tihti oled sa pidanud autoroolis signaalitama, sest üks Imelik teeb oma õhtust jooksuringi keset sõiduteed, klapid sügaval kõrvas?

Või sõbraga tükk aega rääkinud, tema poole pöördunud, veel natukene karjunud ja siis alles aru saanud, et ta kuulab klappidest just mingit “olulisemat” tümmi? No korra ikka on selliseid asju ette tulnud.

Nüüd võib neile soovitada Aftershokz Trekz Air kõrvaklappe, sest need on just sellised klapid, mis sinu kõrva ei käi. Need klapid on hoopis luuedastusega.

Luu… mis asjaga?

Luuedastusega. See tähendab seda, et klapid ei lähe sinu kõrva sisse ega peale, vaid puutuvad vastu sinu kõrvatraguseid. Need on need pisikesed nuki moodi vidinad kõrvaaugu ees, millele vajutades saab kõrva kinni panna.

Klappide kuularid puutuvad vastu neid ning väristavad heli otse sinu kuulmekanalisse. Kuna klapid kõrvaauku ei roni, jääb see vabaks, seega kuuled ka kõike, mis ümberringi toimub.

See mees reklaampildilt kuuleb ka seda, mis ta ümber toimub.

Kusjuures see päriselt ka toimib. Trekz Air klapid on nii kerged, (30 grammi), et kui nad sul peas on, siis ega õieti ei tunnegi. Otsisin enda omi ükspäev taga, kuulasin podcast’i. No ei ole. Ei laadijas, sahtlis, ei kapill… hoopis peas olid.

Kui neid kanda, tekib sürreaalne fututunne, nagu oleks su ajju istutatud mingi vidin, mis telefonist või mõnest muust Bluetooth seadmest heli vastu võtab ja otse sinu pähe kannab. Nii äge asi siiski pole, kõigest luuedastustehnoloogia, aga kui natukene ettekujutust juurde panna, on ulmeline tunne küll.

Kõike ikka ei kuula

Nojah. Rangemat tümakat neist klappidest ei kuula. Klassikalise muusika paikatimmitud saundid jätavad ka vast soovida. Probleem on pigem just madalamate sageduste edastamises, seda läbi luu teha ei suudeta.

Seega kui sa oled audiofiil ja midagi peale perfektse heli ei talu, siis jäta need klapid ostmata. Samas, kas mõni audiofiil on kunagi perfektset helipilti kohanud?

Jutu, näiteks audioraamatute, podcast’ide või GPS juhiste kuulamiseks on klapid aga rohkem kui ideaalsed. Tekst on selge ja arusaadav, kõrgeid sagedusigi on piisavalt. Klappidesse on sisse ehitatud ka pisike ekvalaiser, kuid selle timmimine mingeid erilisi muutuseid minumeelest küll ei toonud.

Liiga valjuks aga klapid ei lähe, seega kui sa oma jooksuringi näiteks Tallinna kesklinnas harrastad, võivad klapid veidi nõrgaks jääda. Vaikses kontoris või metsateel vestluste pidamiseks aga on asi väga sobiv.

Ja vestlusi saab klappidega samuti pidada. Klappide mikrofon korjab sinu jutu üles üllatavalt hästi, hoolimata sellest, et mikrofon ei asu mitte su suu juures, vaid sõna otseses mõttes kõrva taga. Telefonikõned toimivad kenasti ning Siri sai isegi tänaval poolihääli pomisetud käsklustest aru.

Kogu komplekt on samas nii pisike ja kompaktne, et mahub ilusasti kotti või keskmisesse taskusse ära.

Aftershokz Trekz Air

Hindumbes 150 eurot
Kõrvaklapi tüüpluuedastus
Sagedusvahemik20Hz~20KHz
Tundlikkus100 ± 3dB
Mikrofon-40dB ± 3dB
Bluetoothi versioonv4.2
ProfiilidA2DP, AVRCP, HSP, HFP
Leviulatus10 m
AkuLiitium-ioonaku
Tööaeg6 tundi
Aku kestvus puhkerežiimis20 päeva
Laadimisaeg2 tundi
Kaal30 g
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.