Test

Apple Watch 2 on täpselt sama arusaamatu kui kõik teised nutikellad

applewatchs2.jpg

Jah, osta,

kui suudad endale eelnevalt põhjendada, miks sul nutikella vaja on ja mis ta su elule juurde annab. Watch 2 on kiirem, veekindlam ja GPSiga võrreldes eelkäijaga.

Ma olen elupõline Apple'i fänn. Mulle meeldivad selle firma tooted ning lahendused. Seega soetasin mõni kuu peale esimese Apple Watchi mudeli turule tulekut ka endale nutikella. Tol ajal oli nutikellandus suhteliselt populaarne, randmel veel ühte arvutit hoida tundus nagu eluks hädavajalik vidin. Kuid paar kuud peale seadme ostmist see enam nii ei tundunud. Kell oli aeglane, tüütu ja kokkuvõttes sai taskust välja telefoni võttes asjad kiiremini aetud.

Mõnda aega tagasi õnnestus mul katsetada Apple Watch 2 nutikella, kus eelmainitud suurim probleem – kiirus, õigemini selle puudumine – sai tänu kiiremale protsessorile lahenduse. Jah, kell töötab nüüd hulga nobedamalt, ei jookse enam aktiivsusseadeid avades kokku ega venita teavituste kuvamisega. Sellel on nüüd GPS, millega oma vabas õhus tehtud trenne kaardile logida, see on veekindel, aku peab paremini vastu ja ka ekraani pilt on veidi parem. Kõik olulised funktsioonid on nüüd justkui olemas.

Kasulikuks osutusid sadadest funktsioonidest ainult kaks

Pean tunnistama, et kogu kella testimise perioodi jooksul ei suutnud ma end sundida kasutama pea ühtegi kella installitavat äppi. No miks ma peaksin hakkama dikteerima oma randmele Twitteri postitusi või kerima oma Instagrami uudisvoogu, pestes teise käega hambaid. Milleks? Samas peab nentima, et aktiivsusmonitorina töötab Apple Watch 2 suurepäraselt. Loeb samme, põletatud kaloreid ja pulssi nagu vaja ning kuvab seda sihverplaadile roheliste ringikeste abil. Samuti töötab kell üpriski hästi telefoni teavitusi otse randmele kuvades. Seda, milliste äppide teavitusi näidatakse, saab reguleerida kellaäpist iPhone'is. Nii palusin endale randmele toimetada vaid kõige olulisemaid teavitusi.

Ja need ongi kaks peamist funktsiooni, milleks Apple Watch2 kasutada. Aktiivsuse ja treeningute jälgimiseks ning teavituste kuvamiseks randmele. Kell on veekindel ja saab aru, kui satub vee kätte ja lukustab seejärel ekraani, et veetilgad ekraanile juhuslikke puudutusi ei tekitaks. Pärast teeb kella kõlar kindla sageduse peal heli, mis veetilgad isegi kõlarist minema puhub.

Eriline fitnessihai ma ei ole, kuid kolm ringi (põletatud kalorid, aktiivse liikumise minutid ning päevas püsti seistud minutite arv) püüan ikkagi õhtu lõpuks täis saada. Ning kella koputamine randmele, kui olen liiga pikaks istuma jäänud tuleb tõesti abiks, et püsti tõusmist meelde tuletada.

Ühe vahva lisaäpi ma kellale siiski paigaldasin. Just Press Record nimeline rakendus paigaldab kella sihverplaadile ikooni, mida vajutades hakkab käekell heli salvestama. Salvestust lõpetades saadetakse see üle bluetoothi su iPhone'ile ning seejärel laetakse üles iCloudi pilvekettale. Väga mugav äpp, kui tahad kiiresti ümbritsevat heli salvestada või mõni infokild helilisel kujul talletada.

Apple Watch 2 on oluliselt mugavam ja töökindlam kui selle eelkäija. Seda just tänu uuele kiiremale protsessorile. Seega, kui keegi otsib endale head  ja kvaliteetset nutikella, on Apple Watch 2 kindel kandidaat. Samas olen endiselt seisukohal, et nutikell, olgu tema tootjaks Pebble, Apple, Samsung või keegi neljas, on endiselt ebavajalik seade. See on vahva vidin ja muudab millegi tegemise lihtsamaks, aga mille täpselt, tuleb nuputada. Olles võtnud Apple kella randmelt, ei ole ma senini sellest veel puudust tundnud.

 

Fotod: tootja

Apple Watch Series 2

Korpusalumiinium, roostevaba teras (Apple Watch), keraamika (Apple Watch Edition)
Mõõtmedsihverplaat 38 või 42 mm
Kaal28–45 g
Kiibistikkahetuumaline protsessor, sisseehitatud GPS
Veekindlus kuni 50 meetri sügavusel 1 tund
Ühendusedwifi  b/g/n 2,4 GHz, Bluetooth 4.0
Sensoridpulsisensor, kiirendusandur, güroskoop, valgustugevuse sensor
Ekraan OLED 272x340 (38mm) või  312 x 390 (42mm) pikslit
Akukestvus kuni 18 tundi, magnetiga laadimiskaabel
Hindalates €349 (Apple.com)

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses