CAT S61: Ehitusinsener ütleb, kas telefoni termokaamerast, lasermõõtjast ja õhumonitorist ka päriselt kasu on

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

CAT S61 telefoni testis Martin Varvas, kes on ehitusinsener ja veedab igapäevaselt aega ehitusplatsidel. Samuti on ta varem kasutanud CATi eelmist tipptelefoni S60.

CAT telefonide sarja lipulaev on saanud uuenduse ja see on nüüd Eestis müügil. S61 pakub veel rohkem vidinaid, see on veel vastupidavam ükskõik millele, veel kallim (CAT S61 maksab lausa 900 eurot!) ja sama suur.

Telefoni enda kohta tasub mainida ainult seda, et ta töötab Android 8.1 operatsioonisüsteemi peal. Oluline on hoopis kõik see, mis on telefoni ümber.

Termokaamera on parim asi

Minu arvates on kõige olulisem funktsioon kogu seadme juures FLIRi termokaamera. See tõepoolest töötab laitmatult ja kui sul on sellist aparaati tihti tarvis, siis kõige mõistlikum on osta just selline, millel ka telefon küljes on.

Erinevalt tavalisest “föönist” (termokaamerast – toim.) mahub ta igasugu piludesse ja pragudesse ning pilte on võimalik koheselt kõigile vajalikele osapooltele laiali saata. Samuti saab teha tavalise foto kohast, millest soojuskaameraga pilti tehti.

Mis veelgi parem – pilti saab teha ka vee all, kuni kolme meetri sügavuses. Vetikatega selfit juba naljalt kellelgi teisel ei ole. Päris vee all telefoni teisi funktsioone kasutada ei ole võimalik, kuid märgade näppude ja kinnastega saab puuteekraanil väga edukalt toimetada.

Peale veekindluse on telefon ka põrutuse ja tolmukindel. Peakõrguselt betoonpõrandale kukkumine igatahes ei põhjustanud vähimaidki kahjustusi ja pani lisaboonusena kõrvalseisjad õhku ahmima.

Aga mis on uut?

Kogu eelnev jutt kehtib sama hästi ka seeria varasema mudeli S60 kohta, kuid S61 on varustatud veel kahe uue lisaseadmega.

Esimene neist on õhukvaliteedi monitoorija. Esialgu ei osanud ma sellest midagi arvata. Panin testperioodi alguses äpi käima ja juhendi järgi pidi tal kuluma kuni 36 tundi enese kalibeerimiseks. Ausalt öelda unustasin tolle funktsiooni üldse ära kuniks telefon äkitselt halva õhukvaliteedi alarmi andma hakkas.

Kuna see juhtus ajal, mil loksusin auto tagaistmel kodu poole pärast üht üle keskmist pulmapidu, teenis aparaat ära minu sügava lugupidamise.

Hiljem kordus sama tolmusel ehitusplatsil. Päris vingugaasiga ei tihanud eksperimenteerima hakata, kuid usutavasti võib sellel telefonil olla potentsiaalseid elupäästvaid omadusi.

Kauguse ligikaudne äraarvaja?

Teine uus vidin on laserkaugusmõõtja. Õigemini laseri ja kaamera koostöös toimiv kauguse ligikaudne äraarvaja, nagu kasutusjuhendis on seda kirjeldatud. Enne kasutamist tuleb laserit tavalise mõõdulindi abil kalibreerida ja pärast seda on telefon võimeline andma hinnangulisi mõõte kuni kaheksa meetri ulatuses. Ehitusel on seda vähe.

Kaamera abil on lisaks kaugusele võimalik hinnata ka pindalade suuruseid. Täpselt niivõrd segane ja kahjuks ka kasutu see vidin ongi. Lasermõõdikutelt võiks oodata ülimat täpsust, kuid siin on tegemist täiesti vastupidise fenomeniga. Ehitusplatsil seda ei kasutaks, sest selle täpsust usaldada ei saa.

Vana mudel on endiselt hea

Negatiivse poole pealt tuleb välja tuua ka asjaolu, et telefonil puudub sõrmejäljelugeja ja näotuvastusvõimalus. Kui oled kord sellega harjunud, siis tagasiminek on raske. Muidu on see sisult võrreldav teiste korralike telefonidega ja teistest tipptelefonidest natukene nõrgem protsessor probleeme ei valmistanud.

Tavakasutuse juures laadisin seda üle kahe-kolme päeva, aku pidas vastu hästi.

Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et uue versiooni ostmiseks on üpris vähe põhjuseid. Juhul kui õhu puhtuse mõõtja sind eriti ei eruta, siis saab CAT S60 täna 400 eurot soodsamalt kui S61.

Ei, ära osta,

sest võrreldes eelmise mudeliga on tegelikult kasulikke uuendusi vähe ja CAT S60 on sellest väga palju odavam.

CAT S61

Hind899 eurot
Müügilküsi poodidest
Ekraan5,2-tolline (1080 x 1920) LCD
KiibistikQualcomm Snapdragon 630 SDM630
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardi tugi
Kaamera16 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku4500 mAh
OSAndroid 8.1
MuuIP68 veekindlus
ÜhendusedUSB-C, wifi b/g/n, Bluetooth, GPS
Mõõtmed115,0 x 76 x 13 mm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.