Test

Eile Eestis müügile jõudnud Fitbit peab tõesti 7 päeva vastu, aga sellega ta plussid piirduvad

Fitbiti aku peab tõesti kaua vastu. Fotod: Marii Karell

Ei, ära osta,

Aktiivsusmonitori esimene ülesanne võiks olla aru saada, kui inimene on aktiivne. Sellega ei saa Fitbit liiga hästi hakkama.

Fitbit Charge 3 on tubli akuga, kuid asi, mida ühelt aktiivsusmonitorilt kindlasti ootaks, on automaatne liikumise mõõtmine, mida ta teha ei oska.

Mida siin ei ole ehk miinused

– Ehkki olen ammu trenni alustanud, pole kell sellest iseseisvalt aru saanud. Nii võib vabalt terve tund aega kangiga rassida, ilma, et see sinu tervise statistikas kajastuks. Samuti võid jalutada kilomeetreid kiires tempos ning sõita rattaga mäest üles või alla, Fitbitil on sellest täiesti ükskõik. Seda on mul suht raske andeks anda, sest Fitbitist vaid 20 eurot kallim Samsungi spordikell saab sellega ilusti hakkama.

Ja treppidele! Hiljem võib selle asendada joogaga.

– On müstiline, et ehkki LesMills treeningud on terves maailmas äärmiselt populaarsed, pole minu teada ükski aktiivsusmonitor suutnud neid režiime kella sisse panna. Nii tuleb kõigis kellades Bodypump asendada Other Workout’iga ja BodyBalance joogaga. Fitbitis on aga spordirežiime erakordselt vähe: jalgratas, sisejooks, jõusaal ehk kangitõstmine, intervall treening ja trepimasin. Jooga puhul seega valin mida?

– Teoreetiliselt peaks saama telefonirakendusest kella spordirežiime muuta, aga see ebaõnnestub 8 korda. Kell ja telefon süngivad valesti ja ainus, mis õnnestub sel viisil saavutada, on ärritus.

– Teine asi, mida saaks teha, on pärast treeningut trenni nimi telefonirakenduses ära muuta. Ehk et treeningu alguses vajutad start jõutõstmisele, kuid hiljem telefonis vahetad selle joogaks. Mingid numbrid seepeale kaloriarvestuses muutuvad, aga üldiselt tundub see üsna tüütu asi, millega ekstra tegeleda.

– Enamik mitte Apple nutikellasid pidavat tehnikapoe müüja hinnangul iPhone’i küljest “lahti kukkuma”, Fitbit oskab seda teha erakordselt sageli.

Aitab solvamisest. Leiame siiski ka mõned plussid

+ Esimene neist on kindlasti hea vastupidavusega aku, mis ilusti nädala välja venitab. Minu isiklikku Samsungi seevastu tuleb igal ööl laadida, sest kahte järjestikust ööd-päeva see vastu ei pea.

Hakkliha kalorite arvestus on täpne. Mitu grammi seda nüüd söödud saigi?

+ Tohutult võimalusi oma telefoniga mängida. Siia saab sisestada toitumisalast infot, nii et kui telefon arvutaks su liikumisi õigesti, saaks siit ilusa ülevaate kulutatud kaloritest versus omastatud kalorid. Nii saad kenasti näiteks kaalu jälgida.

Trennigraafik numbrites.

+ Imeliselt näitab ta ära, palju trenni ajal töötasid rasvapõletustsoonis, palju tegid kardiot ning kui palju oli su pulss viimse piiri peal. Info on hästi lihtsalt ja graafiliselt sõnastatud.

Fitbit Charge 3

Hindalates 149,95 eurot
Müügilküsi poodidest

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.