Test

Garmini katse ühendada aktiivsusmonitor ja spordikell ei ole raha väärt

ava.jpg

Garmini Vivosmart HR+ peaks olema veidi parem ja rohkemate funktsioonidega variant Garmini Vivosmart HR aktiivsusmonitorist (loe, mida arvasime Vivosmart HR-ist, siit). Seda ta ka on, kuid sealjuures maksab HR+ peaaegu 70 eurot rohkem. Kas see on seda väärt?

Nagu tavaline HR

Välimus on väga sarnane tavalise HR-iga. Kummist rihma, mis kinnitub käe külge tavapärase pandlaga, mida võib leida käekelladelt. Rihma materjal on hea ja pehme ning minu käe ümber sobis see kenasti. Samas on monitori osa üsnagi lai ning ei pruugi väiksema randme peale väga hästi sobida, seega tasub enne ostu kindlasti ka käe peale proovida.

Rihma puhul tasub kindlasti mainida seda, et mingeid trendikamaid või viisakamaid mudeleid rihmast ei ole. Seega ei ole varianti, kus kummist rihmaga käid trennis ja ilusa nahast variandiga teatris. Seade on selle rihmaga, millega ta ostad, ning võimalust rihma kiirelt küljest lahti klõpsamiseks nagu paljudel teistel monitoridel ei ole.

Eespool on seadme ekraan, mis on hästi loetav ka päikesevalguse käes ning pimedamate aegade jaoks on sel taustvalgus. Ekraan ei ole värviline, vaid mustvalge, resolutsiooniga 160×68. See on monitori kohta täitsa normaalne, kuid tegelikult ootaks 219 eurose hinna eest veidi viisakamat fitbitilikku väljanägemist. Seadme korpus on plastikust ning hästi paistab välja äär, kust lõppeb ekraan ja algab plastik. See lihtsalt ei ole kõige ilusam.

Tagapool on seadmel optiline pulsimõõtja. See toimib, kuid vajutab pingul käerihma korral veidi ebamugavalt käe sisse, seega minu hinnangul tasub monitori soetades kaaluda, kui palju on pulsimõõtjat reaalselt vaja. Kui väga ei ole, siis tasub kaaluda ilma pulsimõõtjata varianti.

Kui kogu mulje üldiselt kokku võtta, siis on kõik HR+ juures täpselt sama, mis tavalisel HR-il. Välja arvatud krobeline kate käerihmal.

GPS-i eest 70 eurot lisaks?

Aktiivsusmonitori kasutamine on HR+ puhul samuti väga sarnane tavalise HR-iga. Kõik funktsioonid on olemas. HR+ loeb samme, pulssi, aktiivseid minuteid, põletatud kaloreid, astutud trepiastmeid ning und. Kõik see toimib sama normaalselt nagu HR-il. Ka aku ei valmista mingeid üllatusi, see kestab ligikaudu neli ning paremal juhul viis päeva.

Funktsionaalsuse poole pealt eristub HR+ aga GPS-iga. See on nüüd seadme sees, seega jooksma minnes ei pea trajektoori salvestamiseks telefoni kaasa võtma. See on hea, kuid tekitab olulise küsimuse: kas see on väärt 70 eurost lisatasu?

Monitori saab kasutada ka teatud määral nutiseadmena, ehk juhtida sellega telefonis mängivat muusikat ning näha teateid, mis tulevad telefonist. Muusika juhtimine randmelt on väga hea. sest see toimib kiirelt ning on tõesti palju mugavam kui telefoni taskust võtmine.

Teadete kuvamine on jätkuvalt kehv täpselt nagu tavalisel HR-il. Paljud sõnumid tulevad ekraanile poolikult ning monitor ei suuda neid normaalselt kuvada. Emotikonid muudab seade imelikeks hieroglüüfideks, seega mina poleks Garmini asemel sellist funktsiooni üldse lisanud. Põhiliselt kõlbab lahendus üleüldiseks teavitamaks, et telefoni on lihtsalt mingi teade tulnud. Teate sisu sealt välja ei loe. Isegi kui Vivosmart HR+ suudaks kõiki sõnumeid täielikult kuvada, on seadme ekraan selgelt liiga väike. Kahe sõna kaupa sõnumeid lugeda on lihtsalt tüütu, seega pigem tasub lihtsalt taskust telefon välja võtta.

Ühildumine hea, rakendus halb

Nutiseadmega ühendumine toimub rakenduses üle Bluetoothi. Mingeid ühildumise probleeme ei olnud, kuid rakendus ise vajaks minu arvates jätkuvalt lihtsustamist.

Fitbit on siin hea näide. Kõik andmed on ühel avalehel ning kuhugi pole vaja liikuda, et vaadata näiteks aktiivsete minutite arvu. Garmini Connect rakenduses on aga neli-viis erinevat lehte, mille vahel on vaja liikuda ning alles sellele klikates pääsed alles detailsemate andmeteni. Liialt keeruline ning saaks palju selgemalt.

Garmini Vivosmart HR+ ei ole halb toode, see on lihtsalt liiga kallis. See täidab sportimiseks mõeldud funktsioone hästi ning lisatud GPS teeb iga jooksja kindlasti rõõmsaks. Samas tavaline Vivosmart HR teeb ka kõiki neid asju, aga maksab 69 eurot vähem. GPS on küll puudu, aga kui plaanid tee peal muusikat kuulata, pead telefoni nii ehk naa kaasa võtma, seega võiks GPS-ina toimida ka nutitelefon.

Antud aktiivsusmonitoriga tundub, et Garmin on üritanud leida turul nišši kallite GPS-iga spordikellade ning odavate aktiivsusmonitoride vahel. Mina aga väidaks, et kui tahad kindlasti GPS-iga spordikella, siis tasub juba pöörata tähelepanu korralikele GPS-iga spordikellade poole. Need on üldiselt suurema ekraaniga ning enamate funktsioonidega. Samas kui tahad aktiivsusmonitori, siis ei ole tarvis selle peale 219 eurot kulutada, vaid hakkama saab ka palju väiksema rahaga.

 

Fotod: Kaarel Kook

Ei, ära osta,

kuna Vivosmart HR+ on lihtsalt liiga kallis. GPS on küll tore lisa, kuid 70 lisaeurot selle eest välja käia on liiga palju. Muus osas tegu lihtsalt 70 eurot kallima Vivosmart HR-iga. See on hea monitor, aga osta tasub tavaline HR, mitte HR+.

Garmin Vivosmart HR+

Hind219€
SaadavusPhotopoint
Ekraan160x68 resolutsioon
Kaal31 grammi
Akulaetav liitium aku, kestvus kuni 5 päeva
Veekindlus5 ATM
 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.