Garmini Vivofit 3 on võib-olla kõige parem lihtne aktiivsusmonitor, mis ei sega ülearusega

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
dsc_0038.jpg

Garmini Vivofit 2 oli Vivofit seeria monitor, mis teenis negatiivse hinnangu liialt kõrge hinna tõttu, eriti kuna kohe oli välja tulemas seeria uuem mudel Vivofit 3. Nüüd oleme ka seda testinud ning vaatame, kas see on parem kui eelmine.

Spordisaali mõeldud, ülikonnaga ei sobi

Disaini poolest pole eriti palju muutunud. Vivofit 3 on veidi väiksem, kuid jätkuvalt ümbritseb seda kummist käepael, mis on veidi peenem. Samuti on väiksem ekraan. Samas ei saaks öelda, et ükski neist asjadest kuidagi halb oleks. Peenem käepael ning pisem ekraan teevad seadme ka kergemaks ning seda on mõnusam kanda.

Disaini juures tasub mainida ka seda, et kui paljud aktiivsusmonitorid tahavad olla sobilikud nii treeningsaali kui pidulikule üritusele, siis Vivofit 3 jääb ainult spordisaali ning viisakas seltskonnas see ilmselt kandmiseks ei kõlba. Garmin pakub küll palju erinevaid käepaelu, mida saab vahetada tavapärase musta või valge vastu, kuid ka need on kummist ning ülikonna juurde ei sobi.

Käepaela vahetamine on väga lihtne, monitor tuleb kerge vajutusega pehmest kummist ümbrisest välja ning seejärel tuleks see lihtsalt pista teise käepaela sisse. Samas kui need eriti monitori üldist väljanägemist ei muuda, tundub mõistlik lihtsalt osta sobivat värvi käepaelaga monitor ning seda kanda.

Käepaela kinnitus on samuti sarnane Vivofit 2-le. Kõigepealt tuleb paela küljes olevad nupukesed teise paela poole sisse vajutada ning seejärel mehhanism lukku keerata. Testimise ajal toimis see hästi, kuid selle plastikust osad ei sisenda kindlustunnet vastupidavuse osas.

Hea komplekt funktsioone

Kõik põhilised aktiivsuse jälgimise jaoks vajalikud funktsioonid on Vivofit 3-l olemas: sammulugemine, läbitud vahemaa, põletatud kalorid, aktiivsed minutid. Pulsimõõtjat ei ole, kuid mulle see meeldib. Esiteks ei ole ma siiani leidnud ühtki mõjuvat põhjust, miks pulsimõõtjat üldse vaja on. Teiseks ei ole aktiivsusmonitori all ebamugavat kühmu, vaid on hoopis pehmest kummist käepael, mis teeb monitori kandmise veel mugavamaks.

Ekraani all on umbes sellega võrdse suurusega nupp, millele vajutades saab erinevate funktsioonide vahel liikuda. Seda pikalt all hoides toimub telefoniga ühildumine, ehk monitor saadab andmed Bluetoothi abiga telefoni. Minu meelest hea lahendus, kuna mõnede monitoride puhul ei saa vahel aru, et kas viimased andmed on ka üle tulnud, või ei ole. Seega kui tahad Vivofit 3-st kõige hiljutisemaid andmeid, hoia nuppu all ja korras.

Garmin

Kogu funktsioonide komplekt tundub olevat tehtud keskmisest aktiivsemale inimesele, kes teeb trenni, liigub, aga ei ole olümpiavõistleja. See tähendab, et kõik baasfunktsioonid on olemas ning tavakasutaja jaoks ebavajalikke lisafunktsioone nagu pulsimõõtja või kohmakas sõnumite kuvaja ei ole.

Aku on jätkuvalt ilmselt parim asi Vivofit seeria monitoride juures. Seadme karpi avades üllatusin, et juhet polegi. Seda pole vaja, kuna aku kestab tervelt aasta aega. Vahetuse jaoks tuleb ilmselt minna kellasepa juurde või proovida seade ise lahti muukida, aga mina seda ei soovitaks.

Kehv rakendus

Rakendusega on ikka sama lugu nagu ma juba mitmes teises testis olen välja toonud. Kõik toimib kiirelt ja rakendus ei jookse kokku. Siiski on informatsioon jaotatud lehtedeks, mis teeb nende vahel sirvimise tüütuks. Need võiks olla paremini koondatud ühele lehele kokku.

Mina jäin Vivofit 3 kandmisega väga rahule ning isegi kahju oli seda tagasi anda. See on väga hea, kerge ja piisavalt pisike, et sobida ka väiksema randme peale. Seda on väga mugav kanda ning sellel pole ebavajalikke funktsioone, mis segaksid kogemust. On vaid hästi kokku pandud komplekt toimivatest funktsioonidest ning aku, mille laadimise pärast ei pea muretsema pikka aega. Teatrisse sellega minna ei saa, aga kui otsid lihtsat ning mugavat monitori enda treeningute ja aktiivsuse jälgimiseks, siis soovitaksin küll.

 

Fotod: Kaarel Kook

Jah, osta,

kuna see mõõdab kõige tähtsamaid näitajaid ja ei sega ebaolulise infoga, seda on väga mugav kanda ning aku kestab lausa terve aasta. Ainus miinus on see, et välimuselt sobib vaid spordisaali.

Garmin Vivofit 3

Hind119€
SaadavusPhotopoint
Ekraan0,39 tolline 64x64 resolutsioon
Kaal26 grammi
Akuvahetatav CR1632 patarei, kestvus kuni 1 aasta
Veekindlus5 ATM
Rakenduse ühilduvusiOS, Android

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.