HTC U12+: Parim telefon, mida sa arvatavasti ei oska üldse ostagi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Jah, mulle meeldivad HTC telefonid. Meeldisid siis, kui nad kunagi Androidi telefone tegema hakkasid, siis vahepeal tõsi küll ei meeldinud ka, aga viimasel ajal on hakaunud need mulle uuesti meeldima.

Sellest võis aru saada väga hästi aasta tagasi, kui tuli välja HTC U11 ja kirjutasin selle kohta, et kui ma ostaksin praegu endale uut telefoni, siis oleks see minu esimene valik.

Uus on veelgi parem

Värske HTC tipptelefon U12+ pole tegelikult kuidagi teistsugune, aga alustame algusest. Segadust võib siinkohal tekitada selle telefoni nimi, kui eelmise tippmudeli nimi oli U11, millele järgnes U11+, siis nüüd tulebki ainult U12+. Ilma plussmärgita mudelit ei ole. Jah, see on segane, aga antud juhul plussmudel ei tähenda, et olemas oleks teine, mitteplussmudel.

Kas HTC U12+ on parem kui U11? Jah, kohe mitmes mõttes. Nüüd on HTC-l ka pikliku 18:9 kuvasuhtega ekraan, millel on 1440 x 2880 eraldusvõime. HTC vähemalt on jätnud endal selja nii sirgeks, et iPhone X-i kulmu nad enda telefonile pole pannud.

Sellel on mõistagi parim Snapdragoni kiibistik ja 6 GB muutmälu. See on eelmisest telefonist raskem, aga põhjuseks on aku, mis on kasvanud 3000 mAh pealt 3500 mAh peale. Veekindlus on nüüd IP68 standard, mis on võrreldav kõigi teiste tipptelefonidega, eelmise aasta mudelil oli veel IP67. Kõrvaklapipistik on endiselt kadunud, aga puudust sellest ma ei tundud.

HTC U12+ tagakorpus on pooleldi läbipaistev, mis on väga äge.

HTC proovib endiselt erineda selle poolest, et telefonil on pigistamisfunktsioon. Ehk siis surud telefoni ja midagi juhtub.

Kui HTC U11-l oli neid võimalusi esialgu üsna vähe, siis nüüd on neid juba päris palju, mis sa teha saad. Sa saad isegi eraldi äppe treenida, et midagi nendes juhtuks, aga kõik see tundub liiga pingutatud… lihtsalt selleks, et erineda. Kuidagi eriliselt kasulik see mulle siiani veel ikka ei tundu.

Väga heal tasemel kaamerad

Kaameraid on neli, kaks 8 Mpx kaamerat ees et saaksid saaksid efektseid selfisid teha eks ja kaks taga. Kaamera on miskit, mis tuleb HTC-l viimasel ajal erakordselt hästi välja. Praktiliselt iga pilt tuleb väga hea, ükskõik, kas pildistad detaili  või vaadet või inimest.

Ma ei oska teistega otse võrdlemata öelda, kas see on kõige parem kaamera, mis ühelgi telefonil on, aga see on raudselt seal täiesti tipus.

Päikeselisel päeval pildistada meie kontorist avanevat vaadet on igale nutitelefonile üsna raske ülesanne. HTC U12+ sai sellega väga hästi hakkama.

Suuremast akust on ka kasu, mul pidas see telefon vastu ligi kaks päeva ilma laadimata, aga kiirlaadijaga saad pool akust täis laadida poole tunniga. Kõik see on väga hea, nagu ka telefoni üldine kiirus.

HTC suurim eelis on see, et see pole Samsung või Huawei. See on telefon, mida kõigil teistel pole. Minu meelest on see nii parem kui ka ägedam kui Samsungi Galaxy S9 kui ka Huawei P20 Pro. See on parem kui Sony viimane parim telefon XZ2. Ja need telefonid on kõik laias laastus samas hinnaklassis.

Pigem on selle konkurent OnePlus oma viimase mudeliga OnePlus 6. Siin on muidugi OnePlusil tugev hinnaeelis oma 300 euroga, millega on küllaltki raske vaielda. Ma kaldun siinkohal ise HTC poole, millel on ilmselt parem kaamera, aga ma saan ka täiesti aru, kui keegi võtab selle asemel OnePlusi.

Jah, osta,

kui sa tahad väga head telefoni, mida kõigil teistel ei ole.

HTC U12+

Hind819 eurot
MüügilKännukas
Ekraan6-tolline (1440 x 2880) S-LCD 5
KiibistikQualcomm Snapdragon 845 SDM845
Mälu6 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardi tugi
Kaamera12 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku3500 mAh
OSAndroid 8
MuuIP68 veekindlus
ÜhendusedUSB-C, wifi b/g/n/ac db, Bluetooth 5, GPS, NFC
Mõõtmed156,6 x 73,9 x 9,7 mm, 188 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.