Huawei Mate 10 Pro arvustus ehk “Kes veel jätab ööseks telefoni laadima, 2. osa”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Huawei Mate 10 Pro ringleb meie toimetuses juba tükk aega. Kuigi telefon pole kasutult lauanurgale seisma jäänud, pole me selle arvustamiseni ikkagi jõudnud. Martin Mets ja Hans Lõugas istusid maha ja ajasid juttu, miks see nii on.

 

Hans: Esimese asjana meenub mulle, et sul ei jagunud meie aastalõpu kokkuvõttes mullustest telefonidest Huaweile just palju häid sõnu. Miks nii?

Martin: See on umbes nagu heas normaalsest autost tehakse ühel aastal uues versioon, mis on väike facelift. Siis arvustajad annavad kolm punkti, et nähe, vähe uut oli. Kuigi see on täiesti okei auto.

Ma olen nüüd kasutanud aasta aega põhitelefonina Huawei Mate 9 ja Mate 10 Pro pole nagu halvem, aga see on väliselt muutunud sarnaseks kõigi eelmise aasta teiste tippmudelitega. Midagi on nagu kaduma läinud.

Hans: Mate-seeria on Huaweil olnud tükk aega päris hea. See oli kas Mate 7 või Mate 8, mille puhul hinna-kvaliteedi suhe mind ikka rabas. Aga mullu Mate 9-ga viis Huawei hinnaklassi kõrgemale, pluss tulid veel kallimad eriversioonid nagu Pro ja Porsche Design ja nii edasi. Nüüd on Eestis kaks üsna erinevat versiooni: 380-eurone Mate 10 Lite ja siis 800-eurone Mate 10 Pro. See on ikka päris kallis.

Martin: Eelmise aasta Mate 9 oligi veider telefon – see ei olnud üheski asjas kõige parem. Ei olnud kõige ilusam, kõik olid ühel nõul, et kaamera jääb teistele alla.

Kokku aga oli väga hea telefon, millel oli fenomenaalselt hea akuvastupidavus. Eile tööpäeva lõpuks oli mul Mate 9 akust alles 79% ja laadisin seda enne magamaminekut. Ja see kõik on alles ka Mate 10 Pro-s: keskpärane tippklassi kaamera ja hea akuvastupidavus. Mate 9 ainult maksab praegu 450 eurot…

Hans: No sa viisid jutu juba põhiteemale: eelmise aasta skandaalseim artikkel Geeniuses. Inimesed olid valmis sisuliselt meie toimetuse ees piketeerima, et su jaburusele vastu vaielda. Mina olin nendega samas leeris.

Olin, kuni Mate 10 Pro-d kasutama hakkasin. See aku… kas seal sees on mingi väike tuumareaktor, mis telefoni kogu aeg töös hoiab? Ma ehmatasin ühel pärastlõunal ära, kuna aku oli vist alla 40%. Siis tuli meelde, et ma polnud telefoni ei see päev ega eelmine päev laadinud. Kuidas see aku nii hästi peab?

Martin: Mate 10 Pro on sarnaselt Mate 9-le suur 4000 mAh aku, aga see ei saa olla ainus põhjus. Ilmselt on Huawei enda aku algoritmidega midagi väga õigesti teinud. Erinevalt kaamerast… Ja lisaks oli sel Mate 10 Pro-l mingi tehisintellekti kiip, aga sellest ma ausalt öeldes küll aru ei saa, miks see vajalik või hea on. Sa said aru?

Hans: Sain. Lühidalt öeldes: eraldi riistvara, mis on optimeeritud masinõppe algoritmideks, mille üheks rakenduseks telefonis on kaameraäpp. See peaks olema “õppinud” varasemaid fotosid ja peaks oskama säri-fookust-muud seadistada paremini kui tavaline automaatika. Tulemus on hea, aga ei pane lakke hüppama.

Näitasin muus kontekstis ühte fotot meie toimetajale Gregorile, kes ei teadnud, mis telefoniga see oli tehtud ja teda kohe rabas selle kvaliteet. Minu jaoks jällegi on see pildikvaliteet lihtsalt korralik, nagu sellise hinnaga telefonilt ootaks, aga ei mingit ulmet.

Ja muide, portreeobjektiivi pole. See on ju peaaegu kohustuslik tänapäeval, OnePlusil on, Pixelil on, iPhone’il on, Samsungil on.

Huawei Mate 10 Pro. Foto: Hans Lõugas

Martin: Aga kas siit siis nüüd tulebki välja, et selle telefoni ainus trump on aku? Muul juhul tasuks eelistada mõnda teist Androidi tippmudelit? Sest mul pole sellele telefonile midagi ette heita, kõik töötas ja oli vähemalt okei, OLED-ekraan on väga kena ja see on esimene Huawei tipptelefon, mis on ka IP67 veekindel, isegi Huawei P10 polnud veekindel.

Aga see kõik on ka teistel tippudel olemas. Või valmistas sulle iPhone’i pealt tulles miski asi Huawei puhul peavalu?

Hans: Mulle ei meeldi Huawei Androidi kasutajaliidese välimus, aga see on maitseküsimus. Üks eripära on veel, et pole app drawerit ehk kõik äpid on telefoni koduekraanidel nagu iPhone’is, mis jällegi teistele Androidi-kasutajatele võib olla harjumatu.

Ma kiidan väga sõrmejäljelugejat, mis minu arust oli kiirem ja palju targem kui Samsung Note 8-l, mida mõni aeg kasutasin (Note 8 lugeja on ka nii rumalas kohas otse kaamera kõrval, et see oli lihtsalt ebapraktiline).

Ja ma olen hakanud veel märkama, et Mate 10 ei lase alati teavitusi läbi, näiteks Smart-ID ei hüppa alati lahti kui vaja. Kahtlustan, et tänu sellele võttele suudetaksegi akust nii palju välja pigistada. Ja minu jaoks on see täiesti hea kompromiss! Kauem kestev aku on palju kasulikum, kui et telefon alati piiksub. Nii et kuidas me selle telefoni siis kokku võtame?

Martin: Ma arvan, et see akuvastupidavus õigustab ostusoovitust ja “jahi”. Aga see ei ole selline universaalne ostusoovitus, et võta Mate 10 Pro ja sa ei kahetse. Aga kui see jutt aku kohta just sind kõnetab ja sa oled tüdinenud muretsemisest, kas õhtuni aku vastu peab, siis seda tugevamaks see ostusoovitus muutub. Ja no see kaamera pole halb, Samsungil või Pixelil või Apple’il on kaamerad umbes 10% paremad, mis on keskmisele kasutajale täiesti ebaoluline.

Hans: Jah. Mate 10 Pro on üks tubli tööloom. See ei ole võib-olla turul peajagu teistest üle, aga kestab võib-olla päevajagu kauem.

Ahjaa, unustasin mainida – aku mitte ainult ei kesta kaua, aga Huawei SuperCharger laeb seda ka hirmkiiresti. Anname siis “jahi” ära.

Martin: Anname.

Jah, osta,

sest sellel telefonil on super-hea aku. Mida olulisem sulle aku kestus on, seda rohkem see telefon sulle sobib. Kõiges muus on telefon väga hea, aga mitte teistest üle.

Huawei Mate 10 Pro

Hind799 eurot
Müügilmobiilioperaatorid
Ekraan6-tolline (1080 x 1920) OLED
KiibistikHiSilicon Kirin 970
Mälu6 GB muutmälu, 128 GB sisemälu
Kaamera12 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku4000 mAh
OSAndroid 8.0
MuuIP67
ÜhendusedUSB-C (3.1), wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, infrapuna
Mõõtmed154,2 x 74,5 x 7,9 mm, 178 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.