Huawei Mate 20 Lite arvustus: Äkki saab kolm korda odavamalt ka päris hea telefoni?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Huawei on julgelt enda telefonide hinna ülespoole kruvinud ja viimane tippmudel Mate 20 Pro maksab nüüd tuhat eurot. See on korralik tippklassi telefon ja uuendusena on seal sõrmejäljelugeja ekraani all, aga kaamera on ka väga hea ja aku peab hästi.

Selle säästumudel Mate 20 Lite maksab peaaegu kolm korda vähem ja mingeid uuendusi see endaga kaasa ei too, millest rääkida saaks. No ikka mitte üldse ei ole, täiesti tavaline suure 6,3-tollise ja väga pikliku ekraaniga telefon, mille kohal ilutseb iPhone’ist tuttav kulm.

Kas on ka üldse mingeid põhjuseid, miks seda telefoni peaks keegi ostma?

Üks põhjus igaljuhul on ja selleks on akukestvus. Ma olen varem rääkinud, et mulle meeldib aku õhtul kiirlaadimisega ruttu täis laadida ja ööseks ma telefoni laadima ei jäta. Uusi telefone testides on niimoodi põnev vaadata, telefon niisama seistes on ööga akust mahutavusest ära kaotanud. Tavaliselt on see neli kuni kuus protsenti.

Mate 20 Lite aga näitab korduvalt, et hommikuks on järel 100%, nii et see polnud üldsegi tühjenenud. Mul tekkis juba paranoia, et Huawei teab seda, et mulle meeldib seda vaadata ja lihtsalt kuvab 100% minu rõõmustamiseks (ja petmiseks).

Aga selle aku peab metsikult hästi, pidevalt oli tööpäeva lõpuks alles 75-80% akust, mis on ikka väga hea tulemus. See on telefon, millega saab surmkindlalt kaks päeva korraliku kasutamisega hakkama, ilma et see veel üldse ähvardakski pilti tasku panema.

Mate seeria telefonid on varemgi hea akuvastupidavusega hiilanud, aga mul on hea meel näha, et see on jõudnud ka säästutelefonidesse. Ja telefon on ka kiire, nii et selles osakonnas on kõik korras.

Sellel telefonil mõistagi sõrmejäljelugejat ekraani all ei ole, vaid see on endiselt telefoni tagaküljel. Kui Mate 20 Pro üheks silmapaistvamaks asjaks on selle kaamera, siis Mate 20 Lite’i kaamera valmistab pettumuse, isegi selle hinna kohta.

Sageli on pildid fookusest väljas, hea pildi saamiseks tuleb mitu korda proovida. Kohati on värvid liiga üle tõmmatud, siis jälle on värvid plassid. Kaameral on muide eraldi AI-funktsioon, mis peaks tuvastama, mis on pildil ja siis vastavalt sellele seadeid timmima.

äris hästi saab see aru, kas pildil on kass või koer või inimene või sügisesed lehed. Kas aga sellest kõigest ka kasu on ja tänu sellele parema pildi saab, selles ma kindel pole. Pigem väga kahtlen.

Hans Lõugase testitud Huawei Mate 20 Pro tegi ikka palju palju paremaid pilte kui Mate 20 Lite. Seda ei paneks isegi Facebooki üles.

Nüüd tuleb otsustamise koht. Huawei Mate 20 Lite ei paku midagi uut, vaid normaalse hinnaga telefoni, millel on hea akukestvus ja parimal juhul keskpärane kaamera.

Kui selles hinnaklassis poleks Mate 20 Lite’il häid konkurente, siis võiks seda telefoni isegi mööndustega soovitada. Aga tõsiasi on see, et sellel on üks väga väga tugev konkurent.

Xiaomi Pocophone F1 maksab umbes sama palju ja üldpaketina on tegemist telefoniga, mis on rohkem tasakaalus ja mida mina soovitaksin enne osta kui Mate 20 Lite’i.

Ei, ära osta,

sest kuigi akukestvus on uskumatult hea, siis kaamera on nõrk ja üks konkurent on väga tugev.

Huawei Mate 20 Lite

Hind369 eurot
Müügilküsi poodidest
Ekraan6,3-tolline (1080 x 2340 LCD
KiibistikHiSilicon Kirin 710
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardi tugi
Kaamera20 Mpx taga, F1.8, 24 Mpx ees
Aku3750 mAh, Huawei SuperCharge
OSAndroid 8.2
ÜhendusedUSB-C, wifi b/g/n/ac db, Bluetooth 4.2, GPS, 3,5 mm, NFC
Mõõtmed ja kaal58,3 x 75,3 x 7,6 mm, 172 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.