Huawei P10 on hea telefon, kuid selles ei ole midagi erilist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Huawei P10 telefonil on võrreldes eelkäijaga mõned väiksed muudatused. Foto: Ronald Liive

Tänavu lükkasid nutitelefonide kevadhooaja käima hiinlased, kes esitlesid Huawei uue põlvkonna nutitelefoni P10. Nagu nimi reedab on tegu eelmise aasta P9 edasiarendusega, mis etteruttavalt öeldes ei üllata millegi erilisega.

Tõele au andes on P10 arvustusi üks raskemaid, mis ma olen pidanud ühe telefoni kohta kirjutama. Sel telefonil on nagu kõik olemas, aga samas ei ole ka. Tal puudub see imepärane X-faktor, mida igalt uuelt elektroonikaseadmelt ootan ning otsin. Kuna Huawei on minu silmis juba aastaid tootnud korralike telefone, siis lisaks soodsale hinnale ootan telefonilt veel midagi erilist.

Disain jäljendab üht teist telefoni

Kui sinult küsitakse, et mida Huawei P10 sulle meenutab, siis kuidas sa vastaksid? Millegipärast olen mitmelt inimeselt kuulnud väidet, et P10 on Apple’i telefoni kloon. Ma ei tea kuidas nad on selle järelduseni jõudnud, mina ütleks, et P10 on P9 kloon, mis tähendab, et disaini osas ei ole aastaga väga kuskile edasi mindud.

Korpus on endiselt metalne ehk korralik ja vastupidav. Disaini osas on tehtud väga vähe muudatusi, peamiseks uuenduseks pean sisselülitamise nupu peal olevat tekstuuri, mis teeb telefoni käivitamise veidi mugavamaks. Kuid see ei tohiks olla omadus, mida ühe uue telefoni puhul hinnata, või mis? Kahjuks, või õnneks, on P10 täiesti tavaline telefon ehk selle puhul peabki just selliseid väikseid uuendusi tooma välja.

Uudne kodunupp

P10 puhul on kõige suuremaks uuenduseks kodunupp, mis nüüd asub telefoni eesotsa alaosas ehk klassikalises kohas. Loomulikult on kodunupu sees peidus sõrmejäljelugeja, mis testimise käigus töötas välkkiirusel. Piisab vaid sellest, kui sõrm asetatakse hetkeks lugejale ning telefon lukustab end kiirelt lahti.

Koos uue kodunupuga on telefoni esipaneelilt ära kaotatud navigeerimiseks vajalikud füüsilised või digitaalsed nupud, mis tähendab, et kui tahta mõnest äpist naasta koduekraanile või minna eelmisele lehele, siis tuleb selleks kodunuppu kasutada.

Nupule on tarkvaraliselt arendatud mitmeid viipeid, millega saab erinevaid funktsioone täita. Paarinädalane testimine ei olnud piisav, et oleksin viiped selgeks õppinud. Alatihti tegi telefon minu soovitule hoopis vastupidist. Viga võis olla ka selles, et neid viipeid peab kodunupul kiirelt tegema ehk pikalt ei saa mõelda. Kui sõrm jääb vasakult paremale tõmbamist liiga kauaks tegema, siis nupp eeldab, et taheti hoopis klassikalist koduekraanile naasmist teha.

Maailma koledaim kasutajaliides

P10 suurimaks miinuseks on maailma koledaim kasutajaliides EMUI 5.1. Pannes end tavakasutaja olukorda leian, et halb kasutajaliides võib Huaweile saatuslikuks saada. Isegi kui riistvaraliselt on telefon väga asjalik, siis enamus kasutajaid hindab hoopis tarkvara välimust. Kui selles osas on nende esimene kokkupuude negatiivne, siis ei hakka nad endale seda telefoni ostma. Kujutage ette poes uut telefoni valivat inimest, esmaemotsioon on kõige tähtsam.

Jah, kasutajaliidest saab loomulikult vastavalt oma äranägemisele muuta, kuid kui paljud seda reaalselt teevad? Veidi edasijõudnumad kasutajad ja noored, kes soovivad oma isikupära näidata, kuid suurem enamus jätab selle muutmata. P10 edasiarenduse (P11?) puhul peab Huawei võtma end käsile ning lõpetama viieaastase lapse poolt joonistatud kasutajaliidese kasutamise. Kui nad seda ei tee, siis nad jäävadki vaid üheks suvaliseks Hiinast pärit tootjaks, kellest keegi midagi väga ei tea.

On oma hinda väärt

Nagu ma sissejuhatuses ütlesin on P10 test üks raskemaid, mis ma olen kunagi pidanud kirjutama. Hoolimata kahest negatiivsest kogemusest (kodunupp ja kasutajaliides) on tegu siiski hea telefoniga, mis on oma hinda väärt.

Aku on tavaline ehk peab ühe päeva ilusti vastu. Disain on korralik ning käes istub telefon väga mugavalt. Ekraan on samuti suur ja hea (kuigi eralduvõime võiks ehk veidi kõrgem olla). P10 on sobilik telefon neile, kes ei aja taga tehnika viimast sõna ning on valmis selleks, et telefoni igapäevaseks kasutamiseks peab sellele tegema tarkvaralise iluoperatsiooni ehk laadima alla mõne muu disainiga kasutajaliidese.

Huawei P10 kaameratest ilmub eraldi.

Jah, osta,

kuna hoolimata mõningatest ebameeldivutest on tegu hea telefoniga, mis on oma hinda väärt.

Huawei P10

Hind599 eurot, müügil operaatorite juures ja elektroonikapoodides
Kaal145 g
Ekraan5,1-tolli (1080 x 1920)
OperatsioonisüsteemAndroid 7.0 (Nougat)
ProtsessorHiSilicon Kirin 960, Octa-core
Sisemälu32/64 GB
Muutmälu4 GB
KaameradKaksik kaamerad 20 mpx ja 12 mpx, eesmine 8 mpx
LiidesedUSB C, kõrvaklapipistik
Aku3200 mAh

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.