Huawei P30 Pro: uus telefonikaamerate tšempion on kohal

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Huaweist on märkamatult saanud jõud, millega teised tootjad peavad arvestama. Hiina hiiu mudelid on aasta-aastalt kvaliteetsemaks muutunud ning nende tippmudelid pakuvad aina enam kõneainet.

Nüüd on kätte jõudnud aeg, kus taaskord on turule toodud verivärske P-seeria mudelipõlvkond. Testisin nende kõige kangemat mudelit P30 Pro ning siin on minu mõtted.

Hunt lambanahas

Võrreldes eelmise aasta P20 Pro mudeliga on toiminud rida muudatusi. Enamik neist jääb kapoti alla, aga on ka visuaalseid erinevusi.

Näiteks pole kuskil enam sõrmejäljenuppu. Rõhk on sõnal “nupp”, sest sõrmejäljelugeja on endiselt telefonil olemas, kuid sarnaselt Samsungi uutele mudelitele on see on nüüd peidetud ekraani sisse. Sisse logimine sellega käib kiirelt ja murevabalt, mugavaks teeb kasutamise ka see, et sensorit saab kasutada otse ka pimendatud lukustusekraanilt.

Kasvanud on ka ekraanipind, kuid seda peamiselt seetõttu, et ekraani on pikemaks venitatud. Ehk kui vanemal mudelil oli ekraani suhe 18,7:9-le, siis P30 Pro-l on see 19,5:9-le. Uuel mudelil on nüüd ka ekraaniservad kumerad, seega jääb telefonist veelgi kitsam mulje.

Kokkuvõttes on telefon säilitanud pea sama laiuse, isegi kitsamaks mõne millimeetri võrra läinud ning see teeb käes hoidmise väga mugavaks. Vastukaaluks sellele tuleb siiski märkida, et korpus on ülimalt libe nii et tasub olla ettevaatlik.

EMUI pole arenguhüpet teinud

Värskele tippmudelile kohaselt on telefoni paigaldatud uusim Android Pie 9 versioon. Sellele sekundeerib Huawei kodukootud kasutajaliidese EMUI uusim versioon 9.1. Siit leiab mitmeid uuendusi, millest osad on isegi kasulikud.

EMUI visuaalset poolt on veidi järgi aidatud ning ikoonide kujundust kaasajastatud. See teeb kasutamise küll veidi paremaks, kuid Huawei kasutajaliidesel on veel pikk tee minna, et olla funktsionaalne ja silmale ilus vaadata ning kasutada samal ajal.

Olgem ausad, uued teemapakid ja peeglirakendus pole päris need asjad, millega suurema osa kasutajate poolehoidu võita.

Kaamera kogemus on viidud uuele tasemele

Tegelikult polegi kasutajaliides olnud see, millele Huawei P30 Pro puhul pearõhu pani. Selleks on ilma igasuguse kahtluste uus kaamera.

Kokku on telefon tagaküljel neli erinevat kaamerat – lainurk, ülilainurk, telefoto ja sügavust tuvastav kaamera. Kogu selle tehnoloogia koostöös teeb Huawei väga häid pilte, kuid oskab lisaks ka uusi nippe. Seda tõestab hästi ka kaamera testimisele pühendunud veebilehe DoXMarki skoor 112, mis on senistest nutitelefonidest parim tulemus.

Mida need uued kaamerad siis oskavad? Näiteks võimaldab telefoto kaamera teha pilte 5-kordse optilise suumiga. Päriselus tähendab see seda, et väga kaugelt tehtud pilt on sisse suumituna sama terav, kui ise selle kõrval seistes.

Vasakult paremale: tavapilt, 5-kordne optiline suum, 10-kordne digitaalne suum

Lisaks sellele võimaldab uus sügavust tuvastav Time-of-flight (TOF) sensor teha bokeh-efektiga pilte nii, et tausta udustamine toimub järk-järgult pildi välisservade suunas. Päriselus tähendab see seda, et portreepildid jäävad loomulikumad ning ei jäta muljet, et inimene on udustatud tausta peale kleebitud.

Huawei on suutnud ka mingi müstilise kombinatsiooni tulemusel kaamera panna tegema hämaras valguses selliseid pilte, mis isegi Google’i Pixel 3 seeria telefonidele silmad ette teeb. Kui poleks olnud võrdluseks teist telefoni kõrval, siis ei usuks, et tegu on pea kottpimedast tehtud pildiga.

Vasakul tavarežiimis pilt iPhone XS-iga, paremal tavarežiimis P30 Pro-ga

Akul on plusse ja miinuseid

Võrreldes eelmise aasta mudeliga on P30 Pro läinud veidi jämedamaks ning siin tõenäoliselt üheks põhjuseks ka aku. See mahutab 4200 mAh-d ja nagu ajale kohane, omab ka kiirlaadimist ning juhtmevaba laadimist.

Kiirlaadimisega Huawei alt ei vea ning kui juba varasemalt oli see piisavalt kiire, siis nüüd on laadimine veelgi võimsamaks muutunud.

Näiteks kui telefonile pooleks tunniks kaabel järgi panna, on aku ennast 70% täis laadinud. Sellise võimekuse juures ei olegi väga vahet, kui kaua aku vastu peab.

Kasutamisel pidas aku tõesti hästi vastu, aga Huaweil tuleb see veidi muude mugavuste arvelt. Nimelt summutatakse telefoni taustal olevad protsessid akumahlade säästmiseks, kuid see pärsib teavituste õigeaegset kohaletoimetamist.

Kasutasin mingi perioodi P30 Pro-d koos iPhone’iga paralleelselt ning alati jõudsid teavitused viimasesse varem kohale. Lisaks sellele oli ka juhuseid, kus Huawei teavitused tulid läbi alles siis, kui ekraan sai avatud.

Paremat kaamerat pole kellelgi

Nii nagu ikka, on igal telefon häid ja halbu külgi. P30 Pro-l on küll mõned miinused, kuid head omadused kaaluvad need kuhjaga üle.

Tegu on tõelise tippmudeliga selle kõige paremas tähenduses ning igaüks kes omale hetkel parimat nutitelefoni soetada soovib, Huaweiga alt ei lähe. Ah jaa – sellest telefonist paremat kaamerat pole ühelgi teisel tootjal hetkel vastu panna.

Jah, osta,

Sest P30 Pro-l on parim saadaolev nutitelefoni kaamera ja ka muu on tõelise tipptelefoni vääriline.

Hindalates 899 eurot
Ekraan6,47 tolli (1080 x 2340), 19,5:9 ekraanisuhe, OLED HDR10
Mõõtmed/kaal158 x 73,4 x 8,4 mm, 192 g
KiibistikHiSilicon Kirin 980, 7nm
Mälumuutmälu 6/8 GB, sisemälu 128/256/512 GB
Kaamera taga40 MP lainurk, 20 MP ülilainurk, 8 MP telefoto, TOF 3D
Kaamera ees32 MP, lainurk
Aku4200 mAh, kaasas 40 W kiirlaadija, telefoni juhtmevaba laadimine (15 W), telefoniga juhtmevabalt teiste seadmete laadimine
OSAndroid 9.0, EMUI 9.1
ÜhendusedUSB-C, wifi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS
Biomeetriaekraanisisene sõrmejäljelugeja, näotuvastus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.