Huawei Y6: kas seda odavtelefoni kannatab ka kasutada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Huawei on vahelduseks lipulaevadele ja keskklassi telefonidele maha saanud järjekordse odavama klassi budget telefoniga, mis võiks idee poolest sobida hästi neile, kes ei soovi nutitelefonile mitusada eurot kulutada.

Samast hinnaklassist võib Huawei valikust leida juba lipulaevade Lite-versioonid, mis võivad kahjuks või õnneks hoopis paremaks valikuks muutuda.

Väljast tundub täiesti asjalik telefon

Huawei Y6 5,7-tolline ekraan katab peaaegu terve telefoni esikülje jätab päris asjaliku esmamulje ning ekraani ülaosa on väga iPhone X-i sarnane. Ekraani katab tehase paigaldatud kaitsekile, mille võib soovi korral millegi tugevamaga asendada.

Kätte sobib Y6 samuti hästi ja metallraamiga ümbritsetud plastikust korpus ei jäta sugugi odavat muljet ega tekita hirmu, et telefon võib iga hetk käest libiseda. Telefoni tagaosas jääb samuti silma veidi väljaulatuv kaamera, mida võib näha ka näiteks P20 mudelil.

Kahjuks ei leia Huawei Y6 korpuselt aga sõrmejäljelugejat. Selle asemel on telefonis tavaline esikaameraga näotuvastus, mis ei ole aga teatavasti sama turvaline kui sõrmejälg ja ei tööta Y6 puhul ka alati veatult.

Rahuldavalt keskpärane sooritus

Telefoni ametlik 16 GB sisemälu on tegelikkuses peale Huawei rämpsrakenduste maha installimist umbes 8 GB jagu. See tähendab, et kui telefoni on plaanis veidigi asjalikumalt kasutada ilma, et see kohe päris ära hanguks, tuleks koheselt hankida eraldi mälukaart. Ja isegi siis ei tasu Y6-lt mingeid imetegusid oodata.

Mitme nõudlikuma rakenduse korraga kasutamine on suhteliselt mõttetu, kuna telefoni aegunud protsessor ja 2 GB muutmälu teevad selle äärmiselt vaevaliseks.

Samuti avanevad ka tavalised rakendused vahel kauem kui on mõistlik. Mingil põhjusel on eriti aeglane just kaamerarakendus, millel vahel tavalise pildi tegemiseks mitu sekundit või mis hetkeliselt hangub peale pildi tegemist galeriisse minnes.

Tehase paigaldatud Huawei telefonihaldur aitab lahti saada ebavajalikust rämpsust ja jälgida, et üleliigsed rakendused taustal töötama ei jääks. Mängida saab selle telefoniga juhul, kui sinu mängueelistuste hulka ei kuulu PUBGi laadi mängud, vaid pigem Candy Crush.

Kaamera ja aku jäävad pigem tagasihoidlikuks

Kaamera sooritus jääb imepärasel kombel ülejäänud telefoniga samasse klassi – keskpärane, mitte midagi erilist. 13-megapiksline tagumine kaamera sobib pildistamiseks pigem hea valgusega olukordades ja tihti tuleb jälgida, kas pilt tuli ikka terav ning vajadusel see uuesti teha.

Tagumise kaameraga päevavalguses tehtud pilt.

RAW-failide ja pro-sätete võimalus Y6-l puudub, leppida tuleb tavaliste fotosätetega, kust võib leida nii HDRi, panoraami kui ka toidu pildistamiseks ja dokumentide skänneerimiseks mõeldud režiimid.

5-megapiksline esikaamera suudab sobiva valgusega teha täiesti rahuldavaid pilte ja selfisid, kuid jääb alla juba näiteks P9 Lite 8-megapikslisele esikaamerale.

Tagumise kaameraga päevavalguses tehtud pilt.

Y6 aku on jällegi enda hinnaklassis konkureerivate mudelitega praktiliselt võrdne, kuid telefoniga ühilduv microUSB laadija tähendab, et telefoni täielikuks laadimiseks kulub vähemalt poolteist tundi.

Korpuse ülaosast võib leida ka 3,5 mm kõrvaklappide pesa, läbi mille saab kuulata täiesti asjalikku ja kvaliteetset muusikat. Samuti on telefoni reklaamiargumendina kasutatud kõlar igati kvaliteetne, kuid mitte midagi erakordset või ennekuulmatut.

Väikesed miinused ja plussid otsustavad asja

Võrreldes Y6 ja Huawei enda üleeelmisel aastal välja tulnud ja möödunud aastal uuenduse saanud P9 Lite mudeleid, saab Y6 kasuks välja tuua uuema operatsioonisüsteemi – Android Oreo ehk Huawei EMUI 8.0.

Samas kui P9 Lite kasuks räägib sõrmejäljelugeja, veidi võimsam protsessor ja lisagigabait muutmälu. Siiski maksab Huawei P9 Lite ligi 20 eurot rohkem kui Y6.

Täiesti kindlalt ja objektiivselt öelda, et ostke Y6, ei saa, mistõttu tuleb teha isiklik valik.

Mitmed arvustused on telefoni hinna ja kvaliteedi suhte tõttu kiitnud ning seda tegelikult Huawei madalama hinnaklassi telefonidega sihibki – bang for buck nagu öeldakse.

Enne sai aga mainitud, et telefonile tuleks kindlasti hankida ka mälukaart, et pilte ja rakendusi kuskile salvestada oleks, mis tooks telefoni hinna juba P9 Lite-ga samale tasemele.

Vanem mudel küll, kuid ehk isegi rohkem bang for buck’i. Ja see kõik on isegi teiste tootjate mudelivaliku poole vaatamata.

Ei, ära osta,

sest Huawei enda valikust leiab praktiliselt sama hinna eest küll vanema, kuid parema telefoni.

Huawei Y6 2018

Hind150 eurot
Müügilpraegu
Ekraan5.7 tolli 18:9 HD 1440 x 720
ProtsessorQualcomm Snapdragon 425
Mälusisemälu 16 GB, muutmälu 2 GB
Kaameratagumine kaamera 13 MP, eesmine 5 MP
Aku3000 mAh, microUSB laadija
OSAndroid 8.0 Oreo ehk Huawei EMUI 8.0
ÜhenduvusBluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n, USB 2.0
Mõõtmed152,4 x 73 x 7.8 mm, 150g
SIMdual Nano SIM

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.