Nokia 8 on kindla peale minek ja seni parim Androidiga Nokia üldse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pärast pikka vaikust ja keerdkäike mobiiliturul on Nokia lõpuks tagasi. Nii nagu lubati on riburadapidi välja toodud mitu mudelit, alustades soodsamatest. Nüüd on lõpuks välja tulnus ka sinna mudelivaliku päris tippu kuuluv Nokia 8.

Välimusega pole eksperimenteeritud

Nokia on jäänud tavapäraste ja pigem traditsiooniliste lahenduste juurde. Võtame näiteks välimuse. Klassikaline ristkülik, millel puuduvad igasugused vigurid – telefon on tavalise 16:9 ekraani suhtega ning see ei ulatu ka servast servani.

Korpus on üleni metallist ja kvaliteetse teostusega, kuigi käes hoidmine vajab teinekord pingutust et see peopesast välja ei libiseks. Ma küll ei tahaks öelda välimuse kohta “igav”, aga ülima innovatsiooni või vinge disaini poolest ekstra rohkem kiitust ka ei jagaks. Hoolimata sellest on tegu soliidse ja kindla peale mindud välimusega.

Puhas Android ja Oreo

Kiikame sisse ja jätkub väljast mainitud trend – lihtne sisemus aga toimiv.

Nokia on õnneks valinud selle tee, et ei ole aega ega raha kulutanud asja peale, mis toimib väga hästi juba alguses ja selleks on puhas Androidiga kasutajaliides. Siit ei leia märkimisväärses koguses seadistusi, seega on vähetõenäoline, et avastad paar kuud hiljem mõne menüünupu, mida sa ei teadnudki, et üldse eksisteerib.

Seega ei kuluta selle seadistamine ka liigset aega ja on lihtne. Ma küll pean enda öeldud sõnu veidi sööma, sest kuigi mulle väga meeldib puhta Androidi lihtsus ja kasutusmugavus, siis veidi jäi ikkagi kripeldama igasuguste mugavusvalikute vähesus.

Mõne jaoks tundub see ehk liigse norimisena, kui ma ei saa ise telefoni värina tugevust seadistada või otse kiirvalikute ribalt telefoni vaigistada, aga harjumuse jõud on suur. Ju pole Nokia neid asju oluliseks lihtsalt pidanud.

Telefoni esimest korda käivitades pakkus see kohe ka tarkvara uuendust. Iseenesest tavaline asi, kui uut telefoni esimest korda tööle panna, aga minu suureks üllatuseks läks tavalise turvauuenduse asemel telefonile peale värskeim Androidi versioon Oreo.

Seega tundub, et Androidiga telefonide üheks suurimaks hädaks olevad pikad ülemiku perioodid uusimatele tarkvara versioonidele Nokia 8 ei kummita. Kuigi tegu on selle telefoni puhul esimese sellisega, näitab aeg, kas taoline positiivne trend ka jätkub.

Aku ja kaamera on selle telefoni staarid

Mis igapäeva kasutust puudutas, siis pidas telefon ennast igati kenasti üleval. Kuna tegu on tippmudeliga, siis polnud niivõrd oluline kui kiirelt menüüs sai liikuda või rakendust avada, sest neid asjad peaksid tulema iseenesest mõistetavalt. Õnneks ei ilmnenud mingeid ebameeldivaid vigu ega üllatusi, mis staatusele kohased poleks.

Kuigi esmapilgul ei tundu aku oma 3090 mAh mahutavusega midagi erilist, siis selle kestus pakkus meeldiva üllatuse. Ühe laadimistsükliga kestis see vabalt poolteist päeva ja see on väga hea näitaja. Lisaks toetab telefon ka kiirlaadimist.

Nokia ei ole vaevaks võtnud ka ekraani puhul järgida tänapäevaseid trende ning AMOLED tehnoloogia asemel kasutatakse vana head LCD-d. Aga see ei ole halb asi. Jah, võrreldes esimesega ei ole LCD-l nii erksaid värve ja sügavat musta tooni, kuid selle eest on tonaalsus ülimalt loomulik ja kuvatav pilt tõetruu. Endalegi üllatuseks oli selle ekraani kasutamine üks meeldivamaid kogemusi testimisel.

Kaamerate konfiguratsioonis on siiski kaasa mindud uutemate trendidega ning nii on ka Nokia 8-l neid tagumisel küljel kaks, millest üks teeb värvilisi pilte ning teine must-valgeid. Kokku peaks see andma parema pildikvaliteedi, kui ühe kaamerasilma puhul ja pildikvaliteedi osas pettuma ei pea.

13-megapiksline pildistaja teeb häid fotosid ja kuigi need jäävad veidi alla iPhone ja Samsungi tippmudelite kvaliteedile, on need siiski väga heal tasemel. Kes pildistamiseks telefoni otsib, see Nokias pettuma ei pea. Kaamera pakub ka mitmeid huvitavaid funktsioone (kelle jaoks funktsioon, kelle jaoks veidrus). Näiteks saab pilti teha paralleelselt esi- ja tagumisest kaamerast korraga. Muide, selfie-sõpradele teadmiseks, et ka esikaamera on 13-megapiksline.

Kindla peale minek

Kokkuvõtteks jättis nädala jagu Nokia 8 kasutamist mulle hea mulje. Ma ei saa öelda, et siin oleks midagi ülimalt vinget, mille pärast just see telefon osta, kuid Nokia ei lähe millegagi ka otseselt alt.

Mul on hea meel, et Soome legend on leidnud tee Androidi maailma ja loodetavasti on sealt meile veelgi vingemaid mudeleid tulemas. Seniks on aga Nokia 8 nende parim Android ja igati selle staatuse vääriline.

Jah, osta,

Sest kuigi Nokia 8 ei paista millegi ülimalt erilisega silma on ta väga hea telefon. Puhas android, klassikaline välimus ja hea kaamera on siin märksõnadeks.

Nokia 8

Hind599 eurot
Mõõtmed151,5 x 73,7 x 7,9 mm
Kaal160 grammi
Ekraan5,3-tolli IPS LCD
Resolutsioon1440 x 2560 pikslit (545 ppi)
KiibistikQualcomm Snapdragon 835 MSM8998
GraafikakiirendiAdreno 540
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu + mälukaart kuni 256 GB
KaameradTaga 13 mpx topelt-kaamera, ees 13 mpx
Aku3090 mAh
OS versioonAndroid 8.0 Oreo
Muu2 SIM-kaardi tugi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.