Test

Nokia esimene Eestisse jõudnud Android on läbikukkumine

Nokia 3 on esimene Androidi operatsioonisüsteemiga Nokia nutitelefon. Foto: Ronald Liive

Ei, ära osta,

kuna Nokia 3 ei ole oma soodsat hinda väärt. Sama raha eest saab konkurentidelt märksa võimekama telefoni.

Aasta alguses selgus, et soomlaste uhkus Nokia naaseb nutitelefonide maailma. Kui veel mõned aastad tagasi sai poest osta Nokia logodega Windows Phone’i telefone, siis nüüd on telefonides kasutusel Androidi operatsioonisüsteem.

Uutest, Androidiga Nokia telefonidest jõudis Eestis esimesena Nokia 3, mis on suunatud hinnatundlikule ning vähenõudlikule kasutajale. Vaid 159 eurot maksev telefon peaks ideeliselt pakkuma konkurentsi Samsungi ja Huawei soodsast hinnaklassist telefonidele.

Samsung ei pea Nokia pärast muretsema

Geeniuse test näitas, et teised tootjad ei pea Nokia 3 pärast muretsema. Sarnaselt 3310-ga tabas mind ka Nokia 3 puhul nostalgia. Telefoni disain on väga sarnane vanade Lumia seeria telefonidega. Kahjuks piirduvad Nokia 3 puhul kiidusõnad just disainiga. Kõik muu jätab telefonist väga halva mulje.

Välimuselt meenutab Nokia 3 vanu Lumia seeria telefone. Foto: Ronald Liive

Kas või juba esimene käivitus, mis võtab terve igaviku aega. Seejärel telefoni seadistamine ning äppide installimine. Eelnimetatud protsessi vältel tekkis mitu korda soov telefon käest panna ning minna teha üks rahustav jalutus.

Närvirakkude kulumine jätkus ka siis kui äpid olid telefonis olemas ja neid oli soov kasutada. Olenemata äpist võtab nende avanemine liiga kaua aega. Ma ei ole kunagi varem pidanud ühegi telefoni järgi niikaua ootama. Aeglust on märgata ka nende äppide puhul, mis on telefonis kohe olemas.

Ka kaamera on nõrk

Nokiaid tootva HMD Globali meelehärmiks ei saa kiita ka kaamerat. Pean nüüd ennast veel veidi kordama, kuid see on asja eest. Kaamera puhul on oluline hetke tabamine, Nokia 3 ei saa sellega hakkama. Nagu juba mainitud sai avaneb äpp kaua. Ekraanil oleva pildistamise nupule vajutades peab samuti kaua ootama ehk lõppkokkuvõtteks on selleks hetkeks, mil Nokia 3 pilti jäädvustab hetk juba ammu möödunud.

Ekraani all olevaid kolme digitaalset nuppu ei ole heades valgustingimustes näha. Neil puudub ka eraldi valgustus. Foto: Ronald Liive

Pildikvaliteedi kohta ütleks niipalju, et pea kümnest tehtud pildist kõlbavad sotsiaalmeediasse postitamiseks kolm. Enamjaolt ei taba kaamera värve korrektselt, fookus on paigast ära ning taevas on alatihti ülevalgustatud. Soovituslikult võiks ka neile piltidele, mis sobivad jagamiseks teha kiire filtri-tuuningu.

Nokia 3

Ekraani diagonaal5 tolli
Resolutsioon1280 x 720
SIM-kaardi tüüpNano SIM
OperatsioonisüsteemAndroid 7.0 Nougat
ProtsessorMediatek MT6737 1.3Ghz (Quad-core)
Sisemälu16 GB
Muutmälu2 GB
Tagumine kaamera8 Mpx
Eesmine kaamera8 Mpx
Aku2630 mAh
Hind159 eurot, müügil elektroonikapoodides ja operaatorite juures

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.