OnePlus 5T: sama nagu viis, aga parem

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

OnePlus 5 oli tore telefon: selle kaamera oli mõnus, see oli kiire ja see ei pannud rahakotti krokodillipisaraid nutma. Nüüd on telefonist müügil aga uus versioon nimega 5T, mis kannab endas kõiki eelnimetatud omadusi ja on veel veidikene paremgi.

Siin pole midagi liialt pikalt rääkida ja 90% eelmises arvustuses öeldust jääb samaks. Siiski, tähelepanu väärivad paar kindlat asja.

Ekraan

OnePlus 5T üheks suurimaks ostuargumendiks pidi olema see, et sel on äärest ääreni ekraan. Olles kasutanud nii vanemat kui ka uuemat mudelit, siis peab tunnistama, et liialt palju see kasutuskogemust ei mõjuta. Seda on tore vaadata ja see on ilusam, aga otseselt selle pärast seda telefoni ostma ei peaks.

Siiski, äärte kadumisega on ka ekraan suuremaks muutunud, mis on igati tervitatav nähtus. Kuid see, et ekraan kasvas, ei ole telefoni suuremaks ajanud. See on endiselt parajalt libe ning kätte hästi sobituv. Ja sellele libeduse aspektile tuleb tähelepanu pöörata: see on siiani üks kõige nõmedamalt libedamaid telefone, mida olen viimasel ajal kasutanud.

Ekraani suuremaks muutumisega ei ole enam telefoni esiküljel ka ruumi sõrmejäljelugeja jaoks, seega on see liigutatud telefoni tagaküljele. Selle sammu õigsus lööb küll telefonikogukonna lahku, kuid otseselt kasutamist see ei sega. Ning sõrmejäljelugeja viib meid ka järgmise olulise punktini:

Kiirus

Ma ei tea, mida OnePlus teinud on, aga asjad on absurdselt kiired. 5T sõrmejäljelugeja on endiselt üks kõige kiiremaid, mis telefonide juurest leiab. Kohati on tunne, et piisab vaid sõrmeotsa lähenemisest ja juba avaneb ekraan. See töötab silmapilkselt ja ei jonni. Siiski, see kiirus on ka selle suurim nõrkus, kuna rohkem kui korra haarad telefoni seda korralikult vaatamata ja avad ekslikult ekraani, kuna sõrmejäljelugeja on näpu ära tuvastanud enne, kui sellest arugi said.

Aga ilmselt ei kasuta sa seda sõrmejälgelugejat just kuigi tihti, sest 5T näotuvastus on veel kiirem. 5T näotuvastus ei ole uhke ja turvaline nagu iPhone’is. See vaatab lihtsalt nägu ja kui pilt on tuttav, siis avab ta ekraani. Aga see-eest töötab see rõvedalt kiirelt. Unusta ära ajad, mil said korraks pilgu teadetele peale visata, ilma, et oleks pidanud telefoni avama. Need ajad on läbi. Enne kui jõuad mõeldagi, et peaks näo ära keerama, et telefon end lahti ei lukustaks, on ekraan juba avatud ning Facebooki sõnum, mida ignoreerida üritasid, loetud.

Nii nagu ka sõrmejäljelugeja, on selle najal telefoni peksta nadi: see pole paha, kuna see on liiga hea. See on hea, kuna see on liiga hea. Sellega harjub ära ning rohkematel kordadel on see hea kui halb, kuid aeg ajalt võid siiski telefoni peale veidi ägestuda.

Lõpetame kiire laadimisega. OnePlusi Dash-laadimissüsteem on juba ammu olnud kiirlaadimise etaloniks ning on seda siiani. Telefoni aku täitub justkui võluväel ning öise laadimise võid ära unustada. Mõni minut siin-seal laadija otsas ja saadki terve päeva telefoniga ringi patseerida, üritades vältida silmsidet ulmeliselt kiire näotuvastusega.

Selline on OnePlus 5T.

Jah, osta,

sest on veidi parem kui eelmine hea OnePlus, samas ei ole see kallim.

OnePlus 5T

Hind499/559 eurot
Ekraan6,1"
SisuSnapdragon 835, 6/6 GB RAM, 64/128 GB sisemälu
Kaamerad2x16 MP, 20 MP
Aku3300 mAh

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.